Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Novinky 2011

Stredné rozšírenie:
Svetový šampionát - Balík (November 2011): 120 kariet
Gameres deck 2 (nepotvrdené 2011): 120 ďalších kariet
Sedláci z Blat - Balík (nepotvrdené 2011): 120 bonusových kariet pre rozšírenie SZB
Štátne / Seriózne / málé rozšírenia:
Holandsko - Balíček (September 2011): asi 24 nových kariet
Flámsko? - Balíček (Nepotvrdené 2011): 24 kariet
Švédsko - Balíček (nepotvrdené 2011): 24 kariet
Základná hra:
7.vydanie nemeckej verzie (???) - obsahom bude aj 6 bonusových kariet zo stránky
A: Cave Farmars (2012): reedícia hry Agricola. Nové a zmenené karty, jaskyne, zbrane, budovy, qesty a obchodovanie. V jaskyňach sa bude ťažiť aj nové surovyny - drahokami. Novinkymi sú aj 2 zvieratá: psy a somáre. Budú tam tiež trpaslícy. A ako vždy výťazné body. Máme sa na čo tešiť!
29.7.2011 15:36:53

Má cenu pořizovat i v 2013 ?
Chtěl bych se zeptat na Váš názor. Jak je hr náročná na pravidla v porovnání třeba, Osadníci, Théby, Arkham Horror ? Vysvětlím to i "nehráčům", kterým zvládají Carcassone, Timeline, Osadníci, Ztracená města, Dračí srdce ? Díky za názory.

13.9.2013 09:46:20

za mě určitě
Pravidlově není až tak náročná, problém může dělat hodně karet s textem, ve kterých je těžší se zorientovat. Srovnání s uvedenými hrami je obtížné, protože srovnáváš neporovnatelné:
Agri - komplexní kompetitivní € hra
Carrcassone, Osadníci, Théby - rodinná hra spíše německého typu než € hra
Timeline - karetní (spíše) party (vědomostní) hra
AH - kooperativní AT hra.

Na "nehráče" bych ji nezkoušel, ale záleží na míře nehráčství tvých nehráčů :)

13.9.2013 10:08:02

@ Balde brown
Určite to cenu má. Ja by som ju skúsil aj u nehráčov, pomôže ak im hru vysvetlíš a nebudú sa musieť učiť z pravidiel (tie sú troška divne napísané), ale HLAVNE môžete hrať zo začiatku jednoduchú rodinnú verziu bez kariet profesií a malého vybavenia. Ak sú ochotní sa učiť novému, Agricolu by som som kľudne skúsil :).

13.9.2013 11:11:28 | Upraveno autorem (porovnej)

ace
BB nepsal. že ávají AH. Psal že dávají Timeline a Dračí srdce ... :)

13.9.2013 11:18:27

Za mě taky
ale hlavně záleží na tvojí herní skupince, co by chtěli hrát a bavilo je to. A nejvíc záleží na ochotě se novou hru naučit, nadšený hráč(jednodušších her) se naučí cokoliv. A zvlášt za předpokladu, že mu budou pravidla vysvětlena a nebude se jimi muset prokousávat sám a první hru spoluhráče případně povedeš.
Agricola nemá náročná pravidla (my se ji učili sami), jsou jasně daná kola. Spíš je potřeba hlídat textové karty a plánovat akce. Určitě je složitější než vyjmenované hry, kromě AH, ten neznám, ale myslím, že jako AT hra bude mnohem složitější.

13.9.2013 11:26:46

Určitě
Pro mě je Agricola logickým následníkem Carcassonne, Osadníků nebo Théb (u nás to tak bylo). Pokud tě baví euro a chceš něco kapku složitějšího, tak neváhej.

13.9.2013 11:47:49

Euro
Euro nás baví, ale pokud je to nějaký mozkolam, tak nás to moc nebere.Měl by tám být i nějaký podíl náhody. Jak zvládají Agricolu třeba starší hráči (60) ?Díky

13.9.2013 11:53:34

za mě ne
Hra mě nebaví a mám zkušenost, že občasní hráči mi utekli v půlce hry k něčemu jinému.
Radši místo toho Caylus, ale i ten je složitější pro nové hráče
Než jsem to dopsal, tak se tu objevilo víc řečníků, 60 nevím tolik mi ještě není

13.9.2013 12:26:09 | Upraveno autorem (porovnej)

starší hráči 60+
Veľmi záleží na tom, akí sú hraví a vitálni, ale trebárs s nami svokra hrala rodinnú verziu v pohode, s kartami sme ale už hrali asi len 2x, takže neviem posúdiť, ale skôr by som povedal, že ona je výnimka. Takže pre staršie ročníky by som neodporúčal, zvlášť plnú verziu.
--
Ešte by som porozmýšľal nad Notre Dame. Veľmi príjemné, hravé, nenáročné, nie však primitívne a svižné euro. Jednoduché pravidlá, málo komponentov, množstvo voliteľných akcií.

13.9.2013 12:53:47 | Upraveno autorem (porovnej)

náhoda
Tak náhoda je v Agricole jen v nalosování profesí a malých vybavení, ale zároveň nemůžu říct, že by to byl extra mozkolam nebo matematická olympiáda.
Jistě, analytické typy mají výhodu, ale pokud někoho takového ve skupince nemáte nebo preferujete hru před vítězstvím, tak rozhodně doporučuju.

13.9.2013 13:17:38

Wolfsen
do detailů vzato, je ještě náhoda, v jakém pořadí přijdou do hry karty akcí ;)

13.9.2013 14:02:05

Vybíráme z Bazaru

Sid Meier's Civilization:The Boardgame 2002 ENG/CZ
Sid Meier's Civilization:The Boardgame 2002 ENG/CZ
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas