Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

nejasnost v pravidlech

Prosím o vysvětlení konstatování z pravidel: "Sedm karet malého vybavení jsou karty vylepšení. K zahrání těchto karet nejsou potřeba pouze zobrazené suroviny, ale také již dříve zahraná karta vybavení, kterou hráč v tuto chvíli musí zahodit."
Když jsem se díval na fotky rozehraných her, tak každý má vyloženo několik karet vybavení, což je podle mě logické vzhledem k pravidlům, ale naprosto jsem zmaten z toho co jsem zde opsal z pravidel. Můžete mi někdo vysvětlit jak se tedy vlastně karty vybavení hrají? Přece snad nedochází k tomu, že když vykládám další vybavení, tak odhazuji již vyložené, nebo ano. Děkuji.
15.8.2009 13:43:06

Dotaz na pravidla
Během hry nějakým způsobem získám potomka bez nutnosti mít pro něj chýši. Poté si během zbytku hry chýši postavím. Teď otázka. Pro dalšího potomka, kterého už získám klasicky z akce, kde pro něj potřebuju chýši můžu využít tu mnou postavenou chýši nebo nemůžu tuto chýši použít, protože v ní je ten potomek, kterého jsem předtím získal bez nutnosti mít chýši?

3.2.2011 09:44:31

skyfire
Myslím, že je to v pravidlách tak, že akonáhle postavíš novú miestnosť v dome, tak sa prípadní navyše potomkovia z akcie "potomstvo bez miestnosti" okamžite nasťahujú, takže v Tvojom prípade už akciu "potomstvo" nemôžeš využiť.

3.2.2011 09:57:23

Joe

skyfire
Ako hovorí Peco - ak získať potomka, ktorý "nepotrebuje miestnosť", umiestniš ho do miestnosti s iným potomkom (ak voľnú nemáš). Akonáhle nejakú novú postavíš, musíš ho okamžite premiestniť do tejto novej - teda ešte predtým, akoby si tam chcel umiestniť potomka získaného pomocou normálneho rozširovania rodiny.

3.2.2011 10:03:15

Potomek
Dík za rady

3.2.2011 10:11:30

vybaveni
ahoj chci se zeptat na tohle: kdyz napriklad zahraju v 2. etape renovaci, ktera navic nabizi male ci velke vybaveni ale nemam potrebny material nebo profese (proste abych zaplatil cenu karty vybaveni) tak pak akci velkeho nebo maleho vybaveni neprovadim? diky moc

3.1.2012 23:21:30

twix
Ahoj, ano, v takovem pripade druhou cast akce (vybaveni/potomstvo/ploty) neprovadis. Problem by byl v opacnem pripade, tzn. kdybys chtel jen vybaveni a ne renovaci, to bys nemohl akci obsadit a vyuzit.

3.1.2012 23:56:50 | Upraveno autorem (porovnej)

drobnost :)
jeste neco :) kdyz zahraju kartu (bohuzel ted nevim priklad) a je tam napr. v nasledujicich 5 kolech (pokud budou jeste hrana) vyloz na plan akci po jidle a pak si ho ber.
Zajima me, ze jestli kdyz uz zbyva min jak 5 kol mam vylozit jidla jen do konce hry (treba jen 3 z 5) dekuji :)

4.1.2012 08:08:59

twix
Áno, po jednom jedle na toľko kôl, koľko ostáva do konca hry (napr. len 3 z 5). Prebytočné jednoducho neumiestniš a idú späť do spoločnej zásoby :).

4.1.2012 08:13:50

Keramika
ahoj, karta malého vybavenia KERAMIKA - zo základu, má podmienku k vyloženiu z ruky 1 pec! Jedná sa o akúkoľvek pec, jílovú alebo kamennú, alebo nebodaj aj o kamna či ohnište?

10.6.2012 16:44:58

ad keramika
Nejsem si na 100% jistý, ale mám za to, že pec, o které se mluví na malém vybavení keramika je pec, která je také malé vybavení a je tedy nutné získat obě vybavení při zahajujícím rozdání malých vybavení.

(raději si počkej ještě na potvrzení někoho jiného, těch vybavení je tam tolik, že všechna v hlavě samozřejmě nenosím)

10.6.2012 20:49:14

ad keramika
Pec je pec - buď velké vybavení (jílová a kamenná) nebo je možná i nějaká v malém vybavení. Kamna ani ohniště nejsou pec.

10.6.2012 20:58:00

2 johan
přesně tak. primárně myšlena kamenná a jílová pec, poté v rozšíření přídána ještě další pec jako malé vybavení

11.6.2012 09:18:48

Sólo varianta - profese
U sólové varianty se má první hra hrát klasicky, tj. náhodných 7 profesí. U druhé hry si mám jednu profesi (použitou v první hře) ponechat. A teď dotaz. Je to tak, že tuto profesi mám ve druhé hře od začátku aktivní, tj. můžu ji hned od prvního kola využívat a nemusím si ji brát použitím akce PROFESE?

28.12.2012 12:07:56

cartas
je to tak, proto taky musis v kazde nasledujici hre uhrat vic bodu :)

28.12.2012 12:57:27

Kew
Dík

28.12.2012 13:21:49

Suroviny
Ahoj, včera jsem hrál Agricolu poprvé, tak se chci zeptat:
Když jsou na akci s červenou šipkou (např. akce 2 dřeva) 2 dřeva, v tomto kole si je nikdo nevezme, tak v dalším kole se další 2 přidají. Jsou tam tedy 4. Když provedu tuto akci, vezmu si všechny dřeva co tam jsou, nebo jen ty 2? Nebo třeba když tam budou už třeba 3 prasata, vezmu si také všechny tři?
My to hráli navíc blbě, my jsme hráli, že na obsazenou akci jde jít, jen tam nesmím mít svůj žeton, pokud tam má cizí hráč, tak jsme tam mohli jít, což jsem zjistil až dneska že je špatně. Je to ale celkem kruté, že když někdo třeba zaseje, tak já v tomto kole už nemůžu. Díky za odpověď.

24.2.2013 11:38:11

Matne
1 - bereš vždy vše co tam je
2 - ano je to kruté :-)

24.2.2013 11:44:55

Nejasnosti - zvířata
Zdravím, rád bych poprosil někoho zkušeného o radu. Mám dva dotazy které se týkají zvířat.
1) Když si beru z akce nějaká zvířata, můžu je rovnou upéct pokud mám čím aniž bych je před tím umístil na pastvinu? Můžu si tedy zvířata vzít čistě za účelem upečení?
2) Pokud mám na farmě například 3 pastviny bez chlévů a v každé pastvině dva kusy zvířat od všech druhů a dále mám např jeden neoplocený chlév, tedy mám jedno volné místo... Jaké zvíře se narodí v období rozmnožování, jestliže se teoreticky může narodit od každého druhu ale místo je už jen pro jedno zvíře? Mohu si vybrat co se narodí?
Předem díky za odpověď.

27.3.2013 13:47:29

Fandaaa
1) ano, můžeš, je to v pravidlech na str. 5
2) můžeš si vybrat

27.3.2013 13:56:23

příspěvek přidaný omylem
...

28.3.2013 08:01:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Vzit 2 libovolme stavebni materialy
Zdravim, vedeme diskuzi, zda je pri hre 3 hracu mozne po zahrani karty "vzit 2 libovolne stavebni mateialy" vzit 2 stejne materialy ci musi byt kazdy jiny. Dekuji za fundovanou odpoved ;) nejlepe s odkazem na pravidla.

2.10.2013 19:15:11

Oneage
pravidla po ruce nemám, ale co není zakázáno, je povoleno. Nevidím důvod, proč by to nemělo jít. Logicky mi vyplývá, že pokud by to bylo zakázáno, bylo by to jednoduše ošetřeno slůvkem "různé"

2.10.2013 19:32:57

@ Vzit 2 libovolme stavebni materialy
Keď ľubovoľné, tak ľubovoľné, tzn. kľudne aj dva rovnaké :).

2.10.2013 19:51:32

Porad to neni jasne
Problem je ten, ze v anglicke verzi je sluvko "different" a kdyz to hraji na tabletu, nedovoli mi to vzit si 2 stejne. Coz je divne, ze? Rekl bych, ze bude problem s prekladem. Budu rad za dalsi nazory nejlepe s odkazem. Samozrejme jsme to ted hrali tak, ze co neni zakazano, je dovoleno.

2.10.2013 19:55:13

videonávod
https://www.youtube.com/watch?v=TIkxqjuQuOE

A teď mi řekněte. Fakt si beru všechna tři dřeva (cca 25. minuta), nebo obě dvě ovce (cca 30. minuta)? Navíc mi není jasné, kde vzal na to ohniště (hádám, že to hrál jenom ukázkově). Nebo, že zabil na jídlo tu ovci, sotva se narodila. To se nesmí ne? Protože přesto, že jsou pravidla napsána vcelku logicky, mají dost much. Třeba tyhle počty tam vůbec nejsou.

28.4.2014 23:17:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Na Křídlech (NOVÁ)
Na Křídlech (NOVÁ)
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas