Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Něco podobného Agricole

Ahoj,
doporučíte mi někdo hru, která by byla podobná na Agricolu, ale neměla tak otřesný management komponentů?
Primárně hrajeme ve dvou...
Díky
19.2.2020 10:30:42

Caverna: Cave vs. Cave
Dvojkovka od stejného autora.

19.2.2020 10:56:18

případně
Agricola: All Creatures Big and Small, ale je to slabý odvar, nebo Le Havre: The Inland Port. Stejný koncept jako u Caverny.

19.2.2020 11:17:09 | Upraveno autorem (porovnej)

záleží
v čem konkrétně má Agricolu připomínat.

Autor Agricoly se v mechanismech podle vlastních slov inspiroval hrou Caylus, kterou doporučuju, z plejády dalších worker placementů pak nadhodím třeba Lords of Waterdeep (stejně jako v Caylu jde o sběr surovin a proměňování jejich kombinací ve výhody a vítězné body). Z poslední doby jsou pak podle mě hodně kvalitním worker placementem Paladinové západního království.

Pokud jde o téma farmaření, hodně povedená je La Granja a Clans of Caledonia, do podobného ranku spadá i Grand Cru, Viticulture a Vinhos (všechny jsou teda o víně), případně Heaven & Ale (vaření piva).

Od stejného autora, jako má Agricola, bych pak doporučil kouknout taky na Ora et Labora a At the Gates of Loyang (to druhé teda znám jen z doslechu).

19.2.2020 13:09:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Všichni
Děkuji!

20.2.2020 10:39:11

Cave vs Cave
Bych doporučil také, to je podobný princip, hra zjednodušená, ale stále komplexní a management zdrojů je zde hodně zjednodušený (každý má své počítadlo).

Jinak my milujeme jeho Cavernu i Feast for Odin, ale všechno jsou to na management zdrojů extrémně náročné hry.

Agricola a Caverna jsou mé nejoblíbenější hry, ale Lords of Waterdeep mě absolutně nezaujalo, takže za mě ne)

napadl mě ještě Great Western Trail, co sice není farmení, ale je to komplexní euro, kde je management zdrojů prakticky nulový nebo Tzolkin, kde se živí workeři kukuřicí, ale není ten koloběh miliónu surovin mezi hráčem a herní plochou..

20.2.2020 10:50:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Marvel Champions sbírka (ENG)
Marvel Champions sbírka (ENG)
Akt. cena: 12000 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas