Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Male vybavenie a Profesie

Nedavno sme sa dostali k agricole, s tym ze je to hra bez nahody, co vlastne aj je, ALE...hrac na zaciatku dostane 7 kariet vybavenia a profesii. V pravidlach som si nevsimol ze by sa dali pocas hry ziskat dalsie. A prave tu podla mna hraje nahoda velku rolu, kedze mne v poslednej hre prisli karty, a ani na jednej neboli bonusove body, zatial co spoluhrac mal len za karty 18 bodov. Mate na to niejaky sposob, alebo robime nieco zle?
1.2.2012 17:19:25

Finrod
Podle toho, co říkáš to na žádnou chybu nevypadá. A ano, startovní profese a vybavení jsou jistým náhodným prvkem a obvykle během hry nelze získat další. Ale taky není obvyklé vyložit všechny karty. Navíc vykládání karet "zdržuje" od jiných činností.

Co možná mohlo být špatně - dobře si znovu přečtěte ceny a podmínky vyložení profesí i vybavení.

1.2.2012 17:37:03

Malé vybavení
Mám dotaz ohledně malých vybavení, které se předávají (ty se šipkou), tedy spíše se chci ujisti jestli je chápu správně...
1) Když kartu zahraju musím její efekt využít ihned, nebo jí můžu mít vyloženou a efekt provést později?
2) Když už jsem tuto kartu zahrál a využil její efekt, předávám jí dál a další hráč si ji vloží do balíčku společně se 7 svými vybaveními a aby ji mohl také zahrát, musí si ji napřed pomocí akce vybrat?

27.3.2013 23:34:38

@Fandaaa
Efekt získáš okamžitě.
Spoluhráč dostane kartu na ruku a vyložení ho stojí akci plu případné suroviny.

27.3.2013 23:38:00

karty a náhoda
Finrode, taky musím souhlasit s Wolfsenem...

Několikrát se mi povedlo i s poměrně nezajímavých karet vyždímat dost bodů na konci. Je fakt, že někdy úplně nesednou a jsou slabší, ale na druhou stranu ten kdo jich má moc "perfektních" , tak se do toho zamotá, protože neví co dřív. Já většinou vyložím +,- 4 karty za hru a má to úspěch. Neříkám že vyhrávám furt, ale osvědčilo se mi to. Prostě hraju s tím co mám a snažím se z toho dostat maximum. Na začátku si stanovým postup a snažím se ho dodržovat. Karty si roztřídím podle toho, co vyložím určitě a co by se mohlo šiknout. Ostatní dám bokem a nezaobírám se jimi a soustředím se pouze na tyto vytříděné. Ty vykládám podle toho jak hra ubíhá, pořadí žádné nedodržuii.

28.3.2013 19:37:04

Finrod
Přesně jak píše Pamir. Jinak řečeno karty, co mají body jsou dražší než ty co je nemají, krom toho je k dispozici 10 karet velkého vybavení, které mají body všechny. Samo, že některé profese jsou prostě lepší (a když se navíc nakombí, je to výhoda), ale je to hra, ne?

29.3.2013 09:48:04

Náhoda = variabilita
A jak říkám, je pravda, že profese a malé vybavení přináší do hry určitou náhodu, ale je to jediná náhoda ve hře a je čas s tím stavem něco udělat.
Tato náhoda navíc znamená určitou variabilitu. Například v dalších podobných Uweho hrách (Le Havre, Ora et Labora) je náhody méně, v Oře dokonce žádná, ale je to na úkor variability. Ora je hra, kde veškerou variabilitu vytváří hráči svými tahy, to je vše.
Ale možná ti ty hry budou lépe vyhovovat.

29.3.2013 11:02:55

Wolfsen
nechci být za rýpala, ale pak je ještě náhoda v tom, v jakém pořadí přijdou do hry akce ;)
Ale to už by snad mělo být vše:)

29.3.2013 12:01:39 | Upraveno autorem (porovnej)

karty
nevím, jestli něco nehrajeme špatně, ale vůbec nestíhám hrát karty.. spíš mně zdržují. Vždy si alespoň jednu-dvě naordinuju povinně, ale spíše je nepotřebuju. ono, vůbec nic nestíhám, nervy jako špagáty, potom nemůžu spát a kouřím jednu za druhou... můžete poradit? Děkuji:)

1.12.2016 21:15:25

cleny rodiny
Klicem je mit co nejvic clenu rodiny. Pak je vic casu delat take neco jineho nez jidlo. A pokud mas cokoliv co ti usnadni stavbu baraku/porizeni potomka tak ma pochopitelne prioritu. A podobne i jakekoliv usnadneni vyzivy.

1.12.2016 21:35:58

náhoda je minimální
náhoda se v téhle hře takřka taky nevyskytuje. Dobře na začátku dostanu nějaký počet karet ale to je v rámci přípravy hry. Poté již hraji s konečným číslem a je na hráči jak se s tím popasuje. Podobně je to s balíčkem kol/možných akcí. Těch karet je natolik málo že se to nedá brát jako náhoda.
Pokud má však člověk na začátku kliku na karty profesí a malého vybavení má to jednoduší...
Pokud má kartu po zahrání předat spoluhráči, ten ji už nemusí zahrát.

2.12.2016 10:12:29

maly-strom
Hrát, hrát a hrát. Časem se do toho dostaneš. Jak jsem psal níže, určitě není nutné vyložit všechny karty. Jsou partie, kdy vyložím tak 3-4 a jsou partie, kdy jich vyložím třeba 9.
Tip: hned na začátku si karty dobře projdu a roztřídím si je na ty, které se kombí (nebo jsou silné samy o sobě) a chci je hrát, na ty, které zahraju podle situace a na ty, které hrát nechci - obvykle jsou tyto skupinky přibližně stejně velké.

2.12.2016 14:34:30

maly-strom
Pokud hrajete ve dvou, tak je to normální pocit. S kartami nebo bez člověk nahraje skoro to samé, ale bez karet je to víc pod kontrolou. Sám autor prý prohlásil, že ve dvou hráčích mají karty menší význam. Chce to ve dvou hrát málo a jen opravdu silné karty. Ve více hráčích je to o něčem jiném, tam už člověk cítí tu potřebu karty zahrát.

2.12.2016 15:26:41

díky!!
Děkuji vám za podporu!! Je pravda, že je to hra od hry lepší, člověk kombinuje více, více zariskuje a čeká, co z toho vyleze. Dnes jsem zahrála 23 bodů solitér, a 26 bodů ve dvou. Je to docela málo, protože jsem měla takový krásný stateček a říkala jsem si, že to musí být už tak za 40.. a prd...:))))
Přemýšlela jsem, na čem nejvíce nahnat body...?? Na co se nejvíce soustředit? Děkujiii:)))

4.12.2016 19:55:37

robkin
aháá robkin to tu řekl, klíčem jsou členové rodiny, díky:))

4.12.2016 19:57:19

Finrod
Karty draftujeme. Sice to prodlouží o 10 minut hru, ale zdá se mi to lepší.

5.12.2016 02:13:17

Vybíráme z Bazaru

Azul - Vitráže Sintry
Azul - Vitráže Sintry
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas