Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Č-pack

Ačkoliv nejsem uplne fanousek Agricoly, tak na ceskej balik sem zvedavej. Vzhledem k tomu, ze tu mame minimalne jednoho z tvurcu: Krene, co umi ten tvuj Golem?:)
4.9.2009 10:36:01

Golem?
Já bych to typoval asi tak, že by mohl umět docela slušně péci chleba, ale bude stát asi pár jílů. :-)

4.9.2009 10:40:09

Golem
No on byl původně koncipován spíš do té pomoci s jídlem a v souvislosti s pečením, ale u některých těch karet Uwe při ladění chtěl změnu. U Golema byla taky změna, ale celkem mi to nevadí protože se golem stává takovým silným pomocníkem po dvě kola:

Zaplatíš za vybavení dva jíly, ty položíš na golema a na začátku příštích 2 kol vždycky odebereš jeden jíl a prvním členem rodiny v tom kole můžeš využít zvolenou akci dvakrát. Pokud je to akce, kde se shromažďují suroviny, tak při druhém zahrání si ze společné zásoby vezmeš tolik surovin, kolik se tam doplňuje.

Jinak obrázek Golema dám hned do fotek ke schválení. Snad mi Pogo z Mindoku hlavu neutrhne, že jednu kartu zveřejním ještě před oficiálním představením. Navíc je to, ale ještě před korekturou textu, takže je možné, že ten text na kartě bude vypadat ještě jinak.

4.9.2009 10:59:10

ad obrázek
Napřed musí ale Zeus přidat rozšíření Č-deck.

4.9.2009 11:00:54

to kren
No vida, tak to je hezký úspěch mít svou kartu v takové hře, i když ji Uwe překopal. Mně by se tedy víc líbilo, kdyby Golem opravdu nějak vygeneroval jídlo, protože by to mělo souvislost s filmem Pekařův císař a Císařův pekař, ale Uwe zřejmě ten film nikdy neviděl, tudíž Golem bude pomocníkem.

Chápu tedy správně, že o ty dva jíly vlastně nepřijdu, jenom je "zmrazím" na dvě kola a postupně si je beru zpátky?

No a teď slovo do pranice. Já jsem nějak Agricole nepřišel moc na chuť, ale nezatracuju jí úplně, třeba jí někdy budu hrát s někým, kdo jí umí dobře a zjistím, že něco dělám špatně a hra rázem získá jiný rozměr a spád. Ale do té doby bych byl pro rozšiřující kartu, která by se musela po zamíchání karet vložit mezi prvních cca 6 karet, aby se po rozdání dostala někomu do ruky a po jejím vyndání okamžitě končí hra :-)

4.9.2009 12:06:09

ad jíly
Ne o ty dva jíly přicházíš. Vracejí se do společné zásoby. Kromě platby za vybavení vlastně fungují jako značky kolikrát se může ještě golem využít.

4.9.2009 12:09:25

Č-pack
Já také balíček obohatila kartou malého vybavení a jsem hodně zvědavá, jak moc byla pozměněna a jaká bude hratelnost celého balíčku. Snad si to se mnou přítel zahraje :)

4.9.2009 12:54:11

Info a obrázek
Tak jsem nahrál k Č-decku info a do obrázků toho Golema. Takže až to rbx a Zeus schválí, tak se tam pak mrkněte.

4.9.2009 13:06:41

pecovarhy

Mecenáš trolíků

Zbojnik
Môj návrh obsahoval tento efekt, ktorý citujem nižšie. Už som bol ale informovaný, že to bude dosť pozmenené, takže dúfam, že sa aspoň nemeckému grafikovi podarí nejako veselo napodobiť chlapíka s dvomi zapletenými vrkočmi, valaškou v ruke, vybíjaným opaskom, krpcami, širákom, atď. :-)

"Zbojník (ilustrácia karty: Ďuro Jánošík) (4+)

Raz za hru počas svojho ťahu vyrovná stav zásob dreva/kameňa/rákosu/ílu/obilia/zeleniny/oviec/dobytka/prasiat/jedla najbohatšieho a najchudobnejšieho hráča (hodnotí sa postupne každá surovina samostatne, napr. hráč s najvyšším stavom kameňa odovzdá toľko kameňa hráčovi s najnižším stavom kameňa, aby mali rovnako – v prípade nepárneho počtu surovín jedna prepadne do banku – na trovy zbojníckej družiny :-))"

4.9.2009 18:05:36

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvedlinburku: Alchymici
Kvedlalové z Kvedlinburku: Alchymici
Akt. cena: 921 Kč
Končí za: 21 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas