nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Agent Hunter

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Pentagon, 9. 5. 1977

- „Pane plukovníku, náš agent č. 3 byl právě odhalen. A okolo agenta č. 8 je také dost rušno. Jedině agent č. 0 je relativně mimo pozornost ruské rozvědky. Na druhou stranu, naši hoši již odhalili ruské agenty s krycím číslem 2 a 7. Ještě musíme zapracovat na tom posledním agentovi, ale informace se získávají strašně pomalu.“

- „Oukej, místo agenta 8 nasaďte Šestku. Snad to trochu to jejich hemžení zpomalí. A koukejte toho posledního špióna najít. Nenechte jej uniknout...“

Ve hře Agent Hunter hráči představují vedoucího skupiny agentů - na jedné straně stojí Američané, na druhé Rusové. Snahou každého hráče je odhalit 3 nepřátelské agenty.


Příprava hry:

Hra obsahuje 10 karet a 5 žetonů pro každého hráče. Ze svých 10 karet si hráč vybere tři a umístí je lícem dolů před sebe na stůl. Tyto karty představují agenty vyslané do akce. Žetony své barvy si hráč umístí k sobě.


Průběh hry:

Ve hře se hráči střídají v jednotlivých tazích. Během svého tahu může hráč vyložit z ruky kartu, aby ziskal informaci o soupeřově agentovi, nebo může vyměnit svého vlastního agenta:

  • Vyložení karty: Hráč si vytipuje jednu ze tří vyložených soupeřových karet a ze své ruky před tuto kartu položí jednu svou, lícem nahoru. Následuje informace od soupeře - ten musí pravdivě povědět, zda má jeho karta vyšší, nižší či stejnou hodnotu. Pokud je hodnota stejná, je nepřátelský agent odhalen a otočen lícem vzhůru. Obě karty zůstávají na stole. Je-li hodnota nižší nebo vyšší, hráč si tuto informaci musí zapamatovat a svou kartu si vezme zpět do ruky. Takto hráči získávají informace o agentech soupeře, dokud neodhalí přesná čísla všech tří agentů.
  • Výměna agenta: Pokud je soupeř blízko k odhalení jednoho z hráčových agentů, může hráč místo vyložení karty stáhnout agenta z akce (vezme si neodhalenou kartu zpět do ruky) a vyloží kartu s novým agentem (klidně to může být agent stejného čísla, který byl právě stažen z akce). Tuto výměnu lze udělat jen 5× za hru a k označení této akce slouží žetony v barvě hráčů.


Konec hry:

Hra končí, jakmile se jednomu ze soupeřících hráčů povede odhalit všechny tři vyložené agenty protihráče.

Autor: Mysak

Vybíráme z aukcí

Mage Knight: Ultimátní edice
Mage Knight: Ultimátní edice
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>