Age of Napoleon

xxxxxxxxoo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Age of Napoleon - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mayfair Games
PHALANX
Autoři: Renaud Verlaque
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

První dojem naprosto monumentální, jak mi napovídá syn. Nádherná krabice s množstvím přihrádek!!! To se hned tak nevidí, aby přihrádek bylo víc než materiálu! Grafika hry velmi pěkná, žetony i karty kvalitní, nádherný hrací plán. A to vše za 450 Kč .... Je ale pravda, že za tu cenu je v němčině, anglickou verzi jsem viděl za cca. dvojnásobnou cenu. Ale autor hry dal na BGG volně ke stažení pravidla v aj, takže až speedy dokončí svůj pokus o zcela amatérský překlad, pustíme se i do testování hry samotné. Zatím to vypadá velice nadějně!
Pokud by měl někdo zkušenosti s touto hrou, rádi uvítáme jeho názory.
14.7.2009 17:57:31

Napoleon
Mě tohle období nikdy nějak zvlášť nezajímalo, ale pak na F:AT básnili o hře Napoleon's Triumph (http://www.boardgamegeek.com/boardgame/18098) a od té doby po ní pořád pokukuju, tak originálně a krásně ztvárněnou hru jsem již dlouho neviděl! Nicméně až zahraješ AoN, napiš první dojmy! Za tu cenu to nevypadá marně.

15.7.2009 10:43:16

Dojmy z hraní
Po týdnech testování(hraní) této hry, jsem s ní velice spokojen. Je to hra především o taktice a strategii, kde rozumnou míru náhody představují kostky a karty, ale není to to hlavní co ve hře rozhoduje (jako ve WK - čím větší vojsko, tím větší šance na úspěch). Boj se vyhodnocuje sečtením bojové síly jednotek a následným hodem kostkou, který se porovná v tabulce boje a určí, kolik zásahů bude uděleno. Karty pak pracují hlavně s Diplomacií (po boji druhá nejdůležitější možnost k úspěchu), vylepšují bojovou sílu, nebo třeba dávají nějaké bonusy k pohybu. Začátek hry je situován do skutečného prostředí roku 1805 (případně 1809, 1813). Jednotky jsou rozděleny podle historických reálií - z toho vyplývá, že hráči nejsou ve shodné startovní pozici. Oba hráči mají rovněž rozdílné podmínky k vítězství, taktéž rozdílné jednotky, silné podle skutečné zkušenosti a oddílů, kterým jednotliví velitelé (všichni skutečné historické postavy) veleli. Hra není jednoduchá, vyžaduje znalost pravidel a co je hlavní, dobře myslící mozek. Je tedy vhodná spíš pro zkušené hráče. Mě se líbí tak moc, že jsem schopen si ji zahrát i sám proti sobě ?:-)

2.8.2009 17:42:14

to hammer
Smím vědět, kde jsi to koupil? Docela mě zaujala :)

2.8.2009 17:55:13

sappho
V hrasu za 450 Kč ale v němčině, ale stáhli jsme si anglickou verzi pravidel a speedy vyrobil amatérský překlad. Anglická verze byla dražší.

2.8.2009 19:57:58

Další dojmy
I po další partii se pořád nějak nemůžu vyrovnat s tím, že v této hře nejsou oba hráči na začátku ve stejné pozici. Hrát za koalici proti Napoleonovi speedymu = 100% porážka a to ještě do roku 1810. Francouzů všude jak naseto, koalici aby hledal lupou. V podstatě pouze Rusové jsou jakž takž schopni Francouzům odolávat, Angličanů je málo a jsou zalezlí na ostrovech, Rakušany Francouzi ovládnou už v prvním kole a bojuj s Kutuzovem proti Francouzům, Španělům, Rakušanům a většinou i Prusům. Ale věřím, že speedymu se to líbí, když zná všechny ty velitele a jejich skutečné osudy.
PS: Nebude on ten autor Renaud Verlaque Francouz?

14.8.2009 20:37:25

Matto

Dotaz na německou verzi
Jak moc německých textůnezbytných ke hře je na kartách ? Pravidla si v angličtině seženu, ale pokud jsou na kartách německé texty, bez kterých se neobejdu, tak je mi německá verze k ničemu
Děkuji za odpověď

19.8.2009 10:45:04

němčina
Německého textu na kartách je poměrně dost, a karty jsou ve hře dost důležité. Ale v anglických pravidlech ke stažení jsou i jednotlivé karty přeložené do aj. Takže pokud jsi schopen si přeložit pravidla z aj, stačí pak udělat přelepky na karty a je to. Nebo raději více investovat do anglické verze.

19.8.2009 11:40:22

Matto

Popisy karet
Díky za reakci ... no překlady karet do angličtiny jsem v manuálu právě nenašel. Ale zkusím zalovit na netu
Anglickou verzi bych klidně pořídil, ale u nás jí nikdo nemá ...

19.8.2009 11:46:43

Matto
A odkud máš ten manuál. Mám dojem, že speedy to má z BGG, přímo od autora a tam ty karty byly, ale nejsem si teď úplně jistý, musel bych se ho zeptat.

19.8.2009 12:45:58

Matto

Karty
Taky z BGG ... už to vidim, je tam toho ke stažení hodně a v jednom z toho to je ... tož podumám. Každopádně díky

19.8.2009 13:39:06

Vybíráme z Bazaru

Maximální warp - herní podložka
Maximální warp - herní podložka
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 22 minut

Offcanvas