nepřihlášený

přihlásit

registrovat

African Park

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 200 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Giochix.it
Autoři: Marco Canetta
Stefania Niccolini
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„U většiny zvířat se dá odhadnout prostředí, ve kterém se vyskytují?“ „Dá, ale například sloni jsou nevyzpytatelní, protože se pohybují na obrovském prostoru. Jednou jich je někde obrovské stádo a pak nevidíte žádné."

- z rozhovoru s cestovatelem Petrem Hejtmánkem

Ve hře African Park se každý hráč ujme role správce jedné přírodní rezervace, kam má za úkol přemístit zvířata z divočiny. Ta ale nemohou být umisťována jen tak. Některá potřebují specifické místo, další zase nemohou být v rezervaci spolu s některými jinými druhy.

Příprava hry:

Každý hráč si vytvoří svou rezervaci tak, že si vezme celkem tři karty krajiny, které na sobě mají určitý počet oblastí, a tuto svou rezervaci vyloží před sebe. Na některých částech jsou vodní plochy, na jiných ne. Balík karet zvířat se zamíchá a položí rubem vzhůru.

Průběh hry:

Hráč na tahu vyloží několik karty zvířat lícem vzhůru vedle balíčku. Tímto hráčem počínaje si každý hráč vezme postupně jedno ze zvířat a pokusí se jej umístit do své rezervace.

Zvířata se umisťují dle svých nároků, které jsou vyobrazeny na kartách. V případě umístění zvířete do menší oblasti, než kterou vyžaduje, toto zvíře nepřináší žádné body.

Hráč musí kombinovat, neboť některé druhy se navzájem mohou sežrat, jiné nemohou zase být v oblasti ve vyšším počtu. U jiných naopak vyšší počet dává hráči bonusové body. Některé druhy ve specifických situacích umístit nelze a na konci hry se danému hráči za tato zvířata odečítají body (tzv. mrtvá zvířata) stejně jako za zvířata, která byla sežrána. 

Konec hry:

Hra končí ve chvíli, kdy jeden z hráčů zaplnil všech 15 míst své rezervace, nebo již pro další kolo nejsou žádná další zvířata v balíčku. Pokud toto nastane, hráči si spočítají své vítězné body. Hráč s nejvyšší hodnotou vítězných bodů vyhrál. V případě remízy vítězí hráč s menším počtem mrtvých/sežraných zvířat.

Autor: Paco

Vybíráme z aukcí

Český film - původní edice!
Český film - původní edice!
Akt. cena: 549 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>