Aeon Trespass: Odyssey

xxxxxxxxxo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Aeon Trespass: Odyssey  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Into the Unknown
Autoři: Marcin Welnicki
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tutoriál

Včera jsme projeli tutoriál, tak velmi rychlé první dojmy. 

  1. Hra je obrovská. Jako že vážně obrovská. Rozsahem herních mechanik, příběhu, ale také potřebou místa na stole (hlavně při boji, nicméně se to dá upravit “custom” rozmístěním karet.
  2. Je to chaos! Doufám teda, že jen ten tutoriál, ale jelikož nikde není uvedeno, co k čemu patří a co kam ukládat (po rozbalení), strávili jsme fakt hodně času hledáním karet. Nejvíc “Hekaton routine card” - ta je totiž oboustranná a vypadá úplně jinak než ostatní karty rutin Předvěkých. Naštěstí nám poradil strýček google. Ale při tutoriálu jsem snad ještě negooglila. 
  3. Sama hra naopak, navzdory hafu pravidel, kartiček a dalších komponent, plyne pěkně. 
  4. Bitva - v roli argonautů tu ovládáte Titány (ne jako “mechy”, ale spíš si to představuju jako filmového Avatara nebo Animus z Assassin's Creed, tady jste propojeni přes tzv. triskelion) a bušíte 4 na jednoho do Předvěkého. A ne, není to “brnkačka”, už při tutoriálu můžete dostat řádně na řiť. Co je důležité, boj baví. Je to o kostkách, ale dají se ovlivňovat (něco to stojí…) a celým bojem prostupuje mechanika postupného posilování jak Předvěkého tak Titánů - prostě čím víc maí zranění, tím jsou naštvanější a nebezpečnější. 
  5. Vývoj postavy / technologií + crafting. K tomu jsme v rámci tutoriálu jen přičichli, ale zdá se, že i tady bude hra nabízet dost rozhodnutí - ono všechno potřebuje materiály a ty se jen tak neválejí (jo, v tutoriálu i válejí, ale…)
  6. Argó - Argó je prostě boží, gigantické plovoucí město, které budeme mít možnost v rámci kampaní prozkoumat. Prý to plně provede jen málo argonautů, ale já jsem pekelně zvědavá a mám to v plánu!
  7. Vzpomínky argonautů - na začátku máte jen malý vágní příběh, ale na to, kým váš argonaut skutečně je, si vzpomínáte během hry pomocí karet Mnemos. Každých pár vzpomínek odemkne vlastní osobní příběh. Vidím tu obrovský potenciál pro roleplay!
  8. Mapa cestování je spožená z kartiček (něco jako 7, kontinent nebo Tainted Grail). Symbolů je na nich pár, nebo alespoň zatím bylo, dá se soustředit na příběh. 
  9. Rozhodování - prý ve hře nejsou “dobrá” a “špatná” rozhodnutí, ale jen taková, co obětuji a co za to získám. Zatím to ta skutečně vypadá, tohle bude tím zajímavější, čím více se nám podaří vžít do rolí argonautů.

Doufám, že se s hraním kampaně vyřeší ten chaos kolem karet (už jsme si to trochu setřídili), jinak se nn kampaň nesmírně těším a vypadá to skvěle. Víc až postřehy z kampaně…

2.12.2022 09:00:01

Už skoro týden ležím v pravidlech a studuju to.

Do konce týdne mám v plánu vyzkoušet tutoriál a po Novém roce to spustit se skupinou.

Celé to vypadá libově a ohromně si to potřebuju zahrát. 7th Continent je náš oblíbenec, Tainted Grail byl na pořadníku, ale tohle asi dostane suveréně přednost, protože to má na rozdíl od Tainted i zajímavé mechaniky pro střetnutí a boj.

Jinak já si to celé představuju spíš jako Evangelion Genesis. Tam ty potvory taky tak nějak existovali po svém, ale pilot je mohl usměrňovat. No jak já se na to těším!

V Kallaxu jsem vyoperoval jednu příčku, aby se to dalo uložit a nemuselo se to jen tak někde “válet”… 13 kg krabice se už nemůže jen tak válet, ta regulerně všude překáží :D

_________________________________________
www.kalkared.eu , aneb když v poličkách není místo

21.12.2022 08:19:08

Vybíráme z Bazaru

Rarita - nový Space Hulk (2014)
Rarita - nový Space Hulk (2014)
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas