Aeon's End: Legacy

xxxxxxxxoo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Aeon's End: Legacy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Indie Boards & Cards
Autoři: Kevin Riley
Nick Little
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nazor na hru doporuceni


Ahojte.
hral jste nekdo tuto hru? Rozhoduju se zda koupit legacy nebo war eternal. Tak jsem chtel znat vas nazor na legacy.

popripade hrali jste to nekdy nekdo solo?
3.3.2019 12:27:44

Doporučení
Já teda nehrál ani jednu ale čekám na českou verzi aeons end war eternal od Rex Her.

3.3.2019 13:01:59

VitekS
To se načekáš, protože War Eternal REXhry zatím lokalizovat nebudou. Budou lokalizovat základní Aeon's End.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

3.3.2019 13:17:21

Malcom
Díky za upřesnění.

3.3.2019 16:21:29

Bushido1
Mám všechno, co zatím vydali, Legacy se mi líbilo určitě nejvíc. S většinou komponent se dají po dohrání Legacy kampaně hrát i normální hry. Pro začátek bych asi doporučil Legacy, pak první Aeons End a nakonec War Eternal..

3.3.2019 21:18:16

.
Ono je to Legacy trochu dvousečné. Nás to bavilo hodně a na jednu stranu to může být pěkný vstup, seznamuješ se se hrou postupně, začínáš jednodušší verzí a postupně přidáváš pravidla, když to správně sedne, tak je to super zábavných 20 hodin hraní, plus se dá cca 70% obsahu regulérně použít k dalšímu hraní (a většina zbytku za jistých okolností taky).
Na druhou stranu, my si to hodně užili i díky tomu, že máme se hrou zkušenosti. Bez nich by se mohlo vcelku jednoduše stát, že bychom špatně odhadli vývoj hry, sílu karet, udělali horší rozhodnutí a nechci spoilerovat, ale snad můžu říct, že druhou půlku kampaně můžou chyby dost ztížit a na BGG jsem četl nemálo frustrovaných reakcí což může pak ovlivnit i chuť k dalšímu hraní v klasickém módu. Navíc standardní riziko legacy her kdy pokud hru nemáš zažitou a nemáš v krvi pravidla, nemusíš si je vždy správně vyložit a u omezeného počtu hraní v legacy módu to pak zabolí víc.
Asi bych váhal, ale přece jen bych začal některou normální verzí (a pak se můžeš na podzim rozhodnout jestli Legacy, nebo New Age a "expedice").

4.3.2019 21:44:08

Legacy
V obtížnosti Legacy kampaně problém nevidím, ani v tom, že člověk udělá "chyby" při výběru karet. My jsme to hráli dvakrát dokola se 4 postavami, podruhé jsme si brali jen ty karty a stickery, co jsme nehráli v první kampani, a v pohodě.. spíš je nutné dávat si fakt velký pozor na pravidla, stačí nějaká malá chybka a hra pak může být o dost těžší nebo jednodušší...

5.3.2019 09:28:49

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds – Zarbag's Gitz (modely)
Warhammer Underworlds – Zarbag's Gitz (modely)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas