Adventurers, The: The Temple of Chac

xxxxxxxooo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Adventurers, The: The Temple of Chac - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Dustgames
Fantasy Flight Games
Autoři: Frédéric Henry
Guillaume Blossier
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DNA

znovuhratelnost

zdravím.je to zábavné i při dalším hraní, nebo spadá do kategorie jednou a dost?A ještě dotaz - myslíte si že je schopný pochopit pravidla i šestiletý kluk?.A ještě jedna věc:Jak moc je vlastně u téhle hry variabylní plán.díky moc za případné odpovědi.
13.1.2010 09:11:56

DNA
1) Je to hra, kterou si dáš dvakrát za večer, královsky se pobavíš a pak jí vytáhneš třeba zas za týden nebo jako dojezd po nějaké náročnější deskovce. Každopádně zábavná je pořád.

2) Šestiletý kluk by to podle mě zvládl, ale záleží na tom, jestli má už nějaké deskovkářské zkušenosti bych řekl. Pokud umí počítat do pěti, tak je to IMHO v klidu.

3) Plán je pořád stejný a nemění se.

13.1.2010 09:33:04

DNA

sydo
Dík za info. na kartách je vlastně co?

13.1.2010 09:41:12

DNA
Na kartách postav jsou jen čísla, pomocí kterých ukazuješ, kolik ti zbývá akcí a jaký máš náklad. Třeba když máš 5 pokladů, máš náklad myslím 2. A na kartách pokladů je jen číslo, které ukazuje jeho hodnotu. Na kartách, které pohybují zdmi jsou jen šipky.

13.1.2010 09:44:49

DNA

sydo
sorry teď když sem si to po sobě přečetl tak bych sám nepochopil na co se vlastně ptám,takže znovu:K čemu slouží a jak se používají karty ve hře.Díky.

13.1.2010 09:46:50

DNA

sydo
sem pomalej a nečumim na odpovědi. ach jo. každopádně dík.

13.1.2010 09:48:55

DD

Plan
No nerekl bych uplne ze plan je porad stejny. Meni se tam lavove pole ktere je jine pro kazdou hru.
Ale v lavovem poli je podle mne taky slabina te hry, protoze pokud si nekdo zapamtuje jake symboly jsou na rubu a lici karty vedle startovni mistnosti, tak pak se na ty karty ani nemusi divat (za akci) a bude vedet kde v lave jsou pasti.

13.1.2010 10:13:20

DD
To je pravda, láva se mění, ale neřekl bych, že je to slabina hry, naopak vítám jednu z mála možností, jak se ve hře pojistit, láva je jinak opravdu smrtící a nebezpečná.

13.1.2010 10:19:26

Znovuhratelnost
Tuto hru mám krátce, zatím máme odehráno 9 her, kdy první 2 byly sehrány špatně. Hra je opravdu rychle odehraná. Je to dáno především tím, že vše závisí na pohybujícím se balvanu. Vezmu-li v potaz maximální možný počet hodů kostkami a max. počet polí o které se může při každém hodu pohnout, je hra odehraná po 9-ti kolech, což není mnoho. Vzhledem k tomu, že se během hry můžou změnit akorát tak vlastnosti dobrodruhů a lávové pole, je to dost málo. Pak samozřejmě vše záleží na náhodě, tedy na tom co na kostkách padne. Určitě má hra v sobě velký potenciál, pokud by k tomu existovali různá rozšíření, doplnění a vylepšení, tak jak to představil Deskovec. Tím pádem se nabízí otázka znovuhratlenosti této hry?
Jak je napsáno v recenzi, hra není rozhodně vhodná aby tvořila nosný pilíř, či nějakou hlavní hru. Nicméně je to skvělý doplněk a skvělá oddechovka a při dobré partě je u ní i spousta zábavy. Sám má vymyšleno nějaké vylepšení a budu na tom pracovat. Určitě nezůstanemne jen u základní verze. S hrou jsem spokojen, i když její základní cena není zrovna nejmenší. Přesto se dá ve hře trochu taktizovat a každý si může zvolit svou cestu kudy se bude ubírat a zdrhat před valícím se balvanem. :-)

12.6.2011 19:19:25

Vybíráme z Bazaru

Portal (CZ) + Steam klíč Portal 2
Portal (CZ) + Steam klíč Portal 2
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas