Advanced Squad Leader

xxxxxxxxxx hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Advanced Squad Leader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Don Greenwood
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla - fáze zotavení

Dotaz: "Mám dotaz -Ve fázi zotavení RPh je vposledním bodě napsáno že se odeberou všechny DM žetony z jednotek ale pouze z těch u kterých nesousedí žeton nepřátelské jednotky.
Chápu to dobře,nebo stačí aby nepřátelská jednotka byla v LOS a pak už z mé jednotky nejde žeton v RPh sejmout? "

Předpokládám, že fází zotavení myslíš Rout Phase. Aby se z jednotky neodebral DM žeton, musí bezprostředně sousedit s nepřátelskou jednotkou. LOS na to nemá vliv, pouze pokud je jednotka na začátku Rout Phase v LOS a standardní palebné vzdálenosti nepřátelské jednotky, dostane DM (ale pokud nebude na konci Rout Phase sousedit s nepřátelskou jednotkou, opět o něj přijde).
12.6.2011 10:07:09

Mormacar
Znamená tvůj dotaz, že máme dalšího potenciálního spoluhráče? :)

12.6.2011 10:15:15

oprava
Teď jsem si přečetl pořádně dotaz - DM se samozřejmě odstraňuje na konci Rally Phase (občas si pořád pletu RPh a RtPh). Odpověď tedy takto:

Aby se z jednotky neodebral DM žeton, musí bezprostředně sousedit s nepřátelskou jednotkou. LOS na to nemá vliv, pouze pokud je jednotka na začátku Rout Phase v LOS a standardní palebné vzdálenosti nepřátelské jednotky, dostane DM (ale pokud nebude na konci Rally Phase sousedit s nepřátelskou jednotkou, opět o něj přijde).

Brr, proč nejde editovat první příspěvek mi nejde do hlavy.

12.6.2011 10:22:16

to Sydo
Sehnal jsem si pravidla StK1,2,3 a plná, tak ted začínám s pravidly STK1 abych se do toho dřív dostal.Mám sbírku Flames of War,ale zatím se mi ASL zamlouvá,a kromě toho vidím že je i výuka na youtube tak se těším.
Jen nevýhoda že jsem z OV,patřím pod Korunku ke Caulymu MI5 musím to zkonzultovat tam jestli je vůbec někdo ready na takový masakr :-)

12.6.2011 16:35:26

Deploy
Tak jsem v pravidlech narazil na jednu věc, kterou jsme s Permonem hráli špatně:
Pokus o Deploy (rozdělení jednotky na half squad) může zkusit leader pouze jednou za kolo (jeden leader tedy nemůže rozdělit více jednotek), zároveň jednu jednotku nemůže v jednom kole zkusit rozdělit více leaderů...

14.2.2012 09:32:22

eyron
je to tak, měl ses zeptat :)
jinak jsem našel několik drobností, co jsme hráli a hrajeme blbě, hlavně co se týká přebírání SW. a taky advance do difficult terrain. a furt zapomínáme na encirclement a taky házet si na concealment grow. atd. :) pročítám znovu section A, musíme to doladit.

14.2.2012 12:19:31

Kandelabr
Jojo, Acko take porad piluju. Tuhle jsem se treba dozvedel, ze kdyz polozis residual fire, je na zbrani first/final fire. Ze je zkratka polozenim rezidualu ukoncena akce te zbrane. Je toho moc :)

14.2.2012 12:51:21

sydo
jo na tohle jsem taky přišel :) a třeba taky, že když máš cowering, nejenom že se zmenší FP, ale dostaneš hned final fire.
a taky třeba s těma SW, když se breakne jednotka, co má SW nemůže ji jen tak zahodit. pokud ji unese bez postihu, táhne ji s sebou a sebrat ji od nich může jen leader. pokud má zbraň víc než tři PP, tak ji jednotka nechá na místě a odroutuje do háje.

14.2.2012 12:56:50

kandelabr
no a ještě k tomu residualu, myslím, že jsem hráli blbě i to, že když střílíš např. přes +1 hindrance, tak residual je o jednu úroveň nižší...

15.2.2012 20:24:57

Vybíráme z Bazaru

Detective: City of Angels (ENG) ALL-IN Expansions
Detective: City of Angels (ENG) ALL-IN Expansions
Akt. cena: 4500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas