Advanced Squad Leader

xxxxxxxxxx hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Advanced Squad Leader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Don Greenwood
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla - Fáze ustupu (Rout Phase-RtPh)

Tak se opět hlasí vojín Mormacar a tentokrát potřebuje dobré velení,neb vypadá že s této fáze je celý Broken...:-)

Tak začnu
1)Rout Phase se týká pouze broken jednotek které se nacházejí na přilehlých hexech Good order enemy jednotek a broken jednotek které jsou v Open Ground terénu a jsou v LOS enemy jednotek?Ostatní Broken jednotky nemusí ustupovat?

2)Plížení můžu při vstupu na Open Ground v LOS nepřítele můžu použít jen na jeden hex? Nebo plížení můžu použít na více hexech při pohybu v Open Groundu v rozmezí mého MF?

3)Můžu s ustupujicí jednotkou přejít přes sousedicí hex stejné nepřátelské jednotky abych se dostal do bezpečí budovy, pokud mi to nedovolí postavení ostatních nepřátelských jednotek?

4)V ASLSK1 je znázorněný příklad Rout Phase,zde se mi jedná o předposlední odstavec:Kde se mění pozice nepřátelské jednotky 4-6-7 z hexu M6 na M5 a ustupujicí jednotka z N6 dostane možnost ustoupit na hex M7,ale nemůže zde zůstat a dostane omezení v podobě NMC na její cestě na hex O8 kde by mohla zastavit.

Dle mě na pole M7 přece nemůže vstoupit protože jde přímo k nepřátelské jednotce na poli L7 a vstoupil by na sousední hex této jednotky.Pokud se mýlím rád bych věděl proč.

Mějte se zatím a dík.
20.6.2011 22:53:23

Rout
Presneji se ozvu z domu az u sebe bud mit pravidla, ale to nevim kdy bude tak to zatim z hlavy:

1) Rout se tyka jen jednotek, ktere maji DM. Coz jsou vetsinou prave ty, ktere jsi zminil.
2) Low Crawl je pohyb pouze o jeden hex, nemuzes ho tedy pouzit vickrat, jelikoz se o vic hexu uz pohnout nemuzes.
3) Ne

4) Nevim, bo jiz nevlastnim ASLSK.

21.6.2011 13:42:42

To Sydo
k bodu 2) takže pokud použiju Low Crawl na open ground terén a i na tom budu v LOS nějaké Good Order enemy jednotky tak mi Lost Crawl není k ničemu a musím použít pohyb s interdiction a hodem na NMC je to tak?

21.6.2011 16:56:49

Mormacar
Muzes udelat Low Crawl, nebudes interdiktovany NMC, ale budes porad v Open Ground, tudiz dostanes DM a v dalsim kolem muzes routit zas.

21.6.2011 17:01:27

ad bod 4
díval jsem se na ten příklad, jde o to, že se nemůžeš přibližovat k KNOWN ENEMY UNIT což "any unconcealed, non-prisoner enemy unit- even one which is broken or in Melee- which the unit in question currently has a LOS to": A12.11
čili přiblížit se může, pokud k ní nemá LOS. což v tom případě nemá, ale i tak si musí hodit na interdiction, protože musí pokračovat do baráku či lesa. Mohla udělat low crawl a byla by ok (ale pak by routovala v další rout fázi zase, jak píše sydo pode mnou).

17.1.2012 14:15:10

gev

kandelabr, sydo& spol.
Jezismarja panove, vy me desite. Tohle mi nedelejte! ASL RB je nejslozitejsi kniha, ke ktery jsem se dostal po skonceni me kratke a nehvezdne akademicke drahy. Dostavam husi kuzi, jen to ctu :-)

17.1.2012 14:30:47

gev
neboj, ono se to studuje blbě, dokud to nevidíš v akci. pak do sebe spousta věcí zapadne a další studium je už jednodušší. Uvidíš na želivi. I když ještě nás pořád čekají ty vozidla, to bude asi očistec :)

17.1.2012 14:46:30

kandelabr
Ale alespon scenar treba s jednim tankem nebo autickem bychom tam mohli zkusit ne? Vic hlav vic vi. Oa ta vozidla nebudou tak hrozna, spis je hafo moznosti jak je vyuzit, takze bych to vsechno sam nevysvetlil. Proto jsem cekal, az si Jenda s Flcem take koupi pravidla. Ale to uz tu jsem offtopic, nicmene prohrabu se doma hromadou scenaru a neco najdu :) Ja uz se tak tesim az zahrajeme, minule to bylo epicke.

17.1.2012 14:54:18

sydo
(oftopic)
já taky, nejraději bych to rozbalil už ve středu večer, ale to se asi nepodaří :)vozdila jsem ještě ani nečetl, jenom tak prolistoval. Ale jestli víš jak na to, jsem samozřejmě pro. jo a eyron už bude mít taky svoje pravidla :)

17.1.2012 15:27:04

kandelabr
Jak se to ve středu večer nepodaří rozbalit? Podaří a hotovo!

17.1.2012 15:28:48

Eyron
rodžr!
(rozbalit to rozbalíme, to jo, ale je tak 90% pravděpodobnost, že nám do toho někdo vylije záda nebo nám do toho spadne hrabiňo :) )

17.1.2012 16:16:07

mno
Ja se obavam, ze ve stredu nedam ani Dungeon Fighter :) Mozna Waldschattenspiel nebo Affenschreck...

17.1.2012 16:19:21

Vybíráme z Bazaru

Trůn 2
Trůn 2
Akt. cena: 40 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas