Advanced Squad Leader

xxxxxxxxxx hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Advanced Squad Leader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Don Greenwood
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Je někde české živé fórum?


Hledám fungující fórum o ASL v Čechách. Existuje? Na domlouvání her, zkušenosti, otázky a odpovědi... nebo jedete všichni skrz zahraniční?
Díky za odpověď...
1.10.2020 01:32:05

IN

Re
ASL komunita zije pomerne kolem Deskozrouta.
----------------------
Majitel liščí krabice

1.10.2020 07:29:28

Komunita
Tohle by mě taky docela zajímalo... Na vzpomínaného Deskožrouta jsem se koukal, ale zdá se mi, že tamní komunita je zcela mrtvá, pokud mám soudit podle stavu fóra.

1.10.2020 08:45:12

komunita
Možná že stav fóra tomu nenasvědčuje, ale pokud by ses tam zkusil na něco zeptat, tak věřím, že ti lidé odpoví. Případně můžeš zkusit náš DF Discord (https://discord.gg/QSjBe7X), komunita wargamerů je tam též početná.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

1.10.2020 10:39:42

komunita je živá!
Teď o víkendu jsem byl v Brně a s klukama se osobně viděl :-) A ano jsme združení / známe se z deskožrouta, takže v případě dotazů sme k dispozici spíše teda tam.
Jako je pravda, že to fórum se může zdát mrtvé a je tam za poslední dobu pouze pár session reportů, ale tak je potřeba taky prispět a až pak soudit.
V Praze, co vím, tak hrávají Lomikar s Mirkem, já hraju s kámošem zatím hlavně Starter Kit, ale už jsem odehrál i pár scénářů z full-ASL, takže kdyby sis chtěl zahrát, napiš mi a domluvíme se.

1.10.2020 16:58:34

Deskožrout... a možnost si zahrát
Deskožrout mě nějakým záhadným způsobem nezvládá poslat ověření účtu. Takže jsem sice zaregistrovaný, ale nemám nikam přístup. Pokoušel jsem se to řešit skrze různé prohlížeče, ale nejde a nejde... takže si nejenom nenapíšu nic do diskuze, ale ani mi to, pokud jsem přihlášený bez ověření, do ní vůbec dovolí přístup... a "kúkís" si mě pamatuje, takže ani po odhlášení se nikam nepodívám. Takže smazat cookies a pak si alespoň počtu, ach jo. Ale očividně to někdo sleduje i tady...

Co se týká hraní, tak mám za sebou také několik scénářů z plného ASL, ale teď jsem dokoupil šanonová pravidla ve kterých je ta výuková část (předtím jsem měl jen ty pocket) a při projíždění výukových lekcí zjišťuju že jsem dělal pořád hromadu chyb. Např. při bypassu, některé složitější LOS s úrovněmi, lesy a domy v kombinaci, při CX jsem taky našel jednu další novinku... a to jsme s přítelkyní (hraje se mnou - akorát je jí víc líto padlých jednotek a tak tolik neriskuje :-) )projeli zatím jen pohyb a LOS... dnes se chystáme na další část.
Taky jsem třeba nevěděl že pole mají ne dva stavy, ale tři...

Ta výuka je tam udělaná parádně, i s úkoly, který ti ukážou jestli to opravdu umíš...

Takže se po výuce poslušně vrátím k pěším jednotkám s malýma zbraněmi typu LMG a pak po odehrání několika scénářů si troufnu na další kus. ...A to jsem si myslel že pěchotu už mám zmáknutou (řešili jsme i noc, vítr s požáry, rozbahněnou půdu, miny, ostnatý dráty...). Ale ono h...o milej vojíne...

Tuhle "hru" se člověk učí opravdu celej život...

5.10.2020 14:25:22

Vybíráme z Bazaru

Watch
Watch
Akt. cena: 10 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas