Advanced Squad Leader

xxxxxxxxxx hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Advanced Squad Leader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Don Greenwood
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

som
som - avatar

ASL vs Valor & Victory

Ahoj,
ve vedlejším vlákně (ASL - SK1 vs ASL - SK2) mě zaujala Sydova věta "Neni nic podobneho jako ASL...".
Jelikož zřejmě v tomto životě nebudu mít možnost dostat se ke SK1, chystáme se s kamarádem na V&V. Proto sechci zeptat fundovaných, kteří by mohli srovnávat, je to s V&V tak "zlé"?
Vím, že na BGG je tabulka srovnání a tak, ale mě zajímá spíš herní zážitek. Do V&V jdeme každopádně, ale nevím jak moc mi má být líto, že nemám ani ASL ani čas na pravidelné hraní (minimálně do doby, než budou naše děti v pubertě)
30.3.2012 06:22:26

som
To ti spis poradi Joe, ten Valor hral. Me nesmis brat tak vazne, myslim, ze i s V&V si uzijes kopu srandy. Ale je pravda, ze spousta skvelych situaci v ASL vyplyva z jeho detailnosti, viz nekolikrat zminovany minomet, ktery jeho posadka po rade utrap zapomnela rozlozit ke strelbe :) Nicmene pokud te bude bavit V&V, myslim, ze ti nemusi byt lito, ze nehrajes ASL, zabava je na prvnim miste.

30.3.2012 07:43:07

Joe

som
Ako hovorí Sydo. Rozdiel medzi VV a ASL je asi taký, ako medzi IL-2 Sturmovik a Falcon 4.0.

Obe hry vystupujú nad "priemer", ktorým sa myslí mainstreamové hranie, ale zatiaľčo IL-2 si schopný začať hrať po krátkom zoznámení sa s hrou a prečítaní pár vecí z manuálu, na Falcon 4.0 si potrebuješ vyhradiť týždeň času, než prelúskaš všemožné texty a návody k nemu, aby si vôbec vzlietol a bol schopný urobiť vo vzduchu aj niečo užitočné.

To hovorím s tým dovetkom, že IL-2 aj Falcon 4.0 som hral veľmi málo...

Ak, ako hovoríš, nemáš na študovanie a praktizovanie pravidiel hry príliš času, tak VV spĺňa presne tvoje požiadavky. Sem-tam si niečo skontroluješ v pravidlách, ale gro hry pochopíš v pohode aj po jednom prečítaní a po skusmej hre už začnú prechádzať pravidlá do krvi. No a keď použiješ niektorý z dostupných súhrných prehľadov (nie som si istý, či som sem nejaký dával? Prípadne na BGG), tak pravidlá v podstate nepotrebuješ.

30.3.2012 18:41:03

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač old world - playmat CZ
Zaklínač old world - playmat CZ
Akt. cena: 4000 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas