7th Continent, The

xxxxxxxxxo hodnoceno 87x (Seznam vlastníků)

7th Continent, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Serious Poulp
Autoři: Bruno Sautter
Ludovic Roudy
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pre-order rozsirenia

Akurát som sa pred pár dňami rozhodol kúpiť si túto hru a všimol som si, že v tomto mesiaci beží pre-order rozšírenia "What Goes Up Must Come Down", plus "Allies and Foes Pack".
Tak keby niekto chcel, teraz je ten správny čas.
Je to na ich shope:
https://shop.seriouspoulp.com/eu/en/
2.6.2020 16:57:28

preorder
Ano, běží, ale zase to bohužel ořezali co to šlo. Dvě klíčové kletby tam jsou a Prison je určitě must have, ani bych možná neželel chybějícího Armageddonu, což je přiznejme si trochu divná kletba. Ale chybějící Beacon of Night docela zamrzí. Postavy a některé environment karty si strategicky dali do separé balíčku, což je vydřidušství, ale dobře. Horší je, že kromě toho dotiskují i Roots a Devoures, jenže na rozdíl od první verze chybí figurky a obsahují jen standies. Ach jo. U serious pulp jen opravdu klíčový ten kickstarter.

2.6.2020 17:15:50

Preorder
To máš pravdu, ale keď si chcem zahrať túto hru, tak ju musím najprv kúpiť.
Buď ju kúpim z oficiálneho zdroja, ale oklieštenú o niektoré možnosti.
Alebo od niekoho, koho vôbec nepoznám a o kom nemám šancu zistiť čo mi všetko predal s čo vynechal. Väčšinou keď sa to dá zohnať, tak len v zahraničí. Cena 200-300 eur zas nie je tak málo aby som si kúpil niečo čo nebude kompletné a ani o tom nebudem vedieť, kým mi niečo nebude chýbať.

Pozeral som ten obrázok tu v diskusii, kde sa píše o rozdieli aktuálnej a KS verzie.

2.6.2020 19:41:41

louza
Tu hru vydávají pro volný prodej bez KS exkluzivních doplňků, mnohdy otevřených až po dosažení určitého finančního cíle. Takže bych tomu ani neříkal vydřidušství. Navíc ty kartonové figurky jsou v pohodě a na rozdíl od plastových mají průhlednou stojku a nezakrývají obrázek na kartě (ne tak moc).
Ano, mám kompletní KS verzi a jsem rád, ale neřekl bych, že "retail" je až taková tragédie. Některé karty navíc jsou prostě jenom alternativní varianty, která sice oživí opakovanou hru, ale nejsou nijak zásadní, aby jejich odebrání zkazilo zážitek.
Dále předpokládám, že vydají ještě minimálně podzemí, které bylo v KS spolu s balónem a možná ještě další kletby (aby byly všechny mimo KS exclusive). A takto rozskouskované to bude i schůdnější pro případné lokalizace. Německá probíhá, je možné, že bude i španělská...
Myslím si :)

3.6.2020 07:44:31

rozčarování

Araneo : všechny karty jsou unikátně očíslované. Dá se dohledat jestli něco chybí. Ale v tom kvantu samozřejmě jistotu nemáš. U classic verze máš ovšem jistotu, že něco chybět bude.

peca007 : Podzemí je na jejich stránce nabízené už dnes. Pochybuji ale, že přidají další kletby. Tohle je podle mě všechno co budou dotiskovat z bílého boxu. Teoreticky by mi to mohlo být jedno, protože taky mám KS komplet. Ale vytáčí mě ten přístup. Zrovna u hry, kterou osobně považuji za jednu z nejzásadnějších minimálně dekády. Možná víc. Když už se někomu povede v té záplavě často úplně mimo her udělat něco unikátního a lidi mu to hrajou, tak jim to prostě radši nedá. Na palici.

Lokalizace je další věc. Roky tvrdili, že to lokalizovaný nebude. I Albi se s nimi snažilo dohodnout a nic. Prý že chtěj mít nad hrou kontrolu, což je asi jejich právo. Teď koukám, že se chystá německá verze a má na sobě červený štempl pegasus spiel. Jako wtf? Takže to celou dobu lhali? Jestli maj tak rádi KS fanoušky co je podpořili, proč teda loni rozprodávali zbytky KS edic přes svůj eshop? Tak to měli teda hrdě hodit do stoupy a sešrotovat. A nebo to dotisknout komplet. Prostě mi ty tanečky přijdou trapný. A ani mi moc nepřipadá, že by se něco dalo zachránit sedmou citadelou, která zdá se je frosthavenem sedmého kontinentu. Minimálně ten moment překvapení už tam bude chybět. Je to velká škoda. Protože se SP povedlo udělat naprostou legendu, který sami autoři systematicky přeráží křídla. To je takovej problém natisknout dvě velký krabice, plný karet s mikro figurčičkama? Nic jinýho než to neberu.

3.6.2020 12:38:08

louza
Přímo na KS bylo, že budou zbytek KS krabic rozprodávat po odeslání. Každý to tak dělá - jelikož se očekává jistá zmetkovost, objednáš si víc krabic, abys byl schopen vykrýt špatné krabice. Nechápu, proč by to, co jim zbylo, neměli prodat. Zvlášť spolu s tvým argumentem, že jiná krabice než KS nemá smysl.
Dále je lokalizována retail krabice (tedy Classic edition), která svým způsobem s KS vůbec nesouvisí. Jediné, co se dá namítnout, že tato retail krabice vzhledem k jejich vyjádřením neměla vzniknout. Vzhledem k její ceně a obsahu si podle mě KS podporovatelé vůbec nemohou stěžovat.
Každopádně pro lidi, kteří nestihli první 2 KS a nevadí jim si tak 1-2 roky počkat, tu bude 7.citadela.

3.6.2020 13:38:28

rozcarovani
Castecne ono rozcarovani chapu. Nekde jsem zaznamenal, ze hra nikdy nepujde do obchodu, jelikoz by byla cena silene vysoka. Nikdo ale nikde nerekl, kolik by ta cena vlastne byla, coz me zarazi. Uprimne je to par karet a zadny jiny obsah narocny na kvalitu. Podle me pro vyrobu to nejjednodussi, co muze byt.

Na druhou stranu si myslim, ze pujde ven 7th Citadel, tak s tim pusti i 7th continent. Ale to je samozrejme jen spekulace.

3.6.2020 13:49:37

7th Continent
Core box se 3 kletbama právě nabízejí v Planetě her za 2.699 Kč.

3.6.2020 14:00:45

HugeBookworm
Spis bych napsal, ze nabizeji Core Box. Takhle to vypada, ze nabizeji Core Box a k tomu 3 kletby.


Jinak to vypada, ze se to da objednat primo od nich za 59Euro + 10Euro tax nebo podobne. Puvodne pisi, ze shipping je free, ale potom tam naskoci 10 ecek. Coz je porad slusna cena podle me

3.6.2020 14:06:44 | Upraveno autorem (porovnej)

nechápu
Já pořád nechápu nad čím bych měl juchat. Že dávají milosrdně do prodeje okleštěnou verzi hry? Že tahle okleštěná verze hry vychází v součtu stejně jako původní plný kickstarter při sotva 80%ním obsahu? Že to planeta her prodává o tisícovku dráž, než to jde koupit na stránkách výrobce (což mělo být původně jediné místo kde to mělo jít koupit)? Že se i přes několikeré ujištění, opět rýsuje možnost, že by to mohlo vyjít česky, takže to budu kupovat znova (což by vadilo asi nejmíň). Měl bych mít radost z toho že z nás dělají blby?

Hele já celou tu hru i s rozšířením jednou dohrál. Strávil jsem na tom skoro dva měsíce času. Mám tedy hrubou zlomkovou představu o co tam jde a objednal jsem si pro srovnání i classic, coby kompaktní mobilní chalupovou verzi hry (protože fakt stála 1700 stovek i s poštovným a ne dva a půl, což mi za ten experiment a tahání se se dvěma kisnama stálo). Co mě nejvíc zarazilo, třeba ve srovnání s awakeny, kteří do svých her sice dodávají hodně bonusového jinak nedostupného obsahu, jehož absence ale hru nikterk nelimituje, bylo, jak je vlastně ten bonusový obsah provázaný se základem. Díky tomu, že jsou kartičky očíslovaný je krásně vidět, že tvůrci nejdřív navrhli ucelenou funkční hru se vším všudy, tu prodali jako komplet KS a pak z toho začali vyndavat jednotlivé bloky. A ne opačně jako to dělají realms. Pokud by šlo jen o figurky, tak v pohodě chápu. Malá firma, jsou drahý na výrobu. Kousnul bych i to ořezané prostředí což už je špatně, protože to ovliňuje zážitek a takhle to třeba Nemesis, kde i v základu dostanete ucelenou hru a pak si tam můžete vyměnit mulisáky, rozhodně nemá. Horší bylo, že takhle uřezávají příběhové části. Což by se dalo ještě se skřípěním zubů kousnout u malých kleteb, ale ne u Swmapu, který je defakto vrchol celé kampaně. Knížky bez poslední kapitoly si taky nekupuju.

Když navíc vezmu v potaz, že za hrou prakticky stojí 3 lidi a ne moloch typu FF, kde tyhle korporátní žiďárny už neřeším a kde mám aspoň možnost koupit dodatečně všechno, byť si to holt zacvakám, tak mi v případě SP těch obchodních faulů přijde už trochu moc a některé rozhodnutí jsou opravdu na hranici arogance vůči loajálním fanouškům, kterými se firma zaštiťuje. Budiž. Maj na to. Jsou dobří. Řeklo by se. Jenže to že to odnáší samotná ta hra je neprominutelné. Miluju jí a hrát jí nepřestanu, ale čím déle sleduji dění v zákulisí, tím větší smutno mi z toho je.

3.6.2020 15:58:23 | Upraveno autorem (porovnej)

nechapem sťažnosti
Vydavateľ si s prepáčením so svojou hrou môže robiť čo chce. Je dobré, že to vydávajú v aspoň nejakej forme. Ja mam sice všetko čo vyšlo z KS, ale napr kamarat si teraz vdaka tomu mohol objednat hru z ich shopu, čo je určite super.

Kecy o ničení spare krabíc absolútne nechápem. To mi normálne hlava neberie. Čo behá po rozume niekomu, čo toto napíše ?

3.6.2020 18:46:15 | Upraveno autorem (porovnej)

louza
Trochu nechápu tvůj úhel pohledu. Také přiznávám, že neznám co všechno v "core" oproti KS chybí - to si fakt nepamatuji.
Co si ale pamatuji je, že hra nebyla v průběhu kampaně dokončená. V průběhu kampaně (a píšu teď o té první kampani s jednou černou krabicí) bylo jako KS exkluzivní "strečgouly" navíc doplněné kvanta karet do samotného základu + nějaká ta kletba navíc - tam si nejsem exkluzivitou jistý, plast byl zcela jistě KS exkluzivní.
A pak si vzpomínám, když šlo 2 vydání + WGUMGD, jak spousta "bekrů" první edice spílala Serious Pulpům za to, že znovu vydávájí kompletní 1. díl spolu s KS exkluzivními věcmi. SP argumentovali, že je to stále KS exkluzivní, byť jako druhé vydání.
Toť vše. Takže bych opravdu očekával, že v tom core boxu a ostatních samostatných kletbách bude chybět to, co bylo na KS označeno jako exkluzivní. Což bylo více něž 100 karet ze základní krabice. A ano, asi byla chyba KS ekluzivní karty číslovat v jedné číselné řadě, takže core box výpadky čísel - jestli jsem tě dobře pochopil.

Mám dohranou pouze první kletbu, teď hraju 3. (ta 2. nám moc nešla a juniora nechytla, tak třeba později), ale nemám pocit, že kdyby některé alternativní karty chyběli (jednou pláň se sněhem, podruhé bez sněhu + něco malinko jinak), že by mě to zásadně zničilo hru. Ano, je to milé, ale při náhodném míchání na to nemusím třeba vůbec přijít - protože statistika je svině ;)
A nevím, ale přijde mi, že vlastně díky té KS exkluzivitě možná chybí kus ostrova co se rozlohy týče, to bylo ve streč gólech myslím také - větší ostrov, víc karet... Takže tím tožná vzniká určitá "škoda"...

Také musím uznat, že lokalizaci odpočátku SP odmítalo, jako nereálnou kvůli množství karet. Ale víš jak - nikdy neříkej nikdy. Takže když to osekali, tisk mají už odzkoušený na naprosto brutálním mega nákladu, tak se asi rozhodli to toho retailu jít. No a jestli jim lokalizátoři do Němčiny udělali kulervoucí nabídku, tak asi nešlo odmítnout. Holt vydání pro 15 milionů Čechů a Slováků tak snadno udělat nejde - čímž to nechci omlouvat.

Možná se zcela neshodneme, ale mám ve zvyku (ač to možná není úplně vždycky dobré) předpokládat čisté úmysly. Ona se sitauce vyvíjí a co platilo na konci 1. kampaně se asi dost lišilo od stavu na konci 2. kampaně...

3.6.2020 19:06:10 | Upraveno autorem (porovnej)

"unikátnost" systému
Jinak jsem si všiml, že "Tainted Grail: Pád Avalonu" od Albi má hodně podobné prvky jako 7. Kontinent. A 7. Citadela by měla mít mapu světa podobnou té v Tainted Grail. Byť příběh Tainted Grailu není na kartách, ale v knize - což je možná i lepší (určitě pro překlad). Takže já si brousím zuby i na toto. Kdybych neměl 7. kontinent, zvážil bych, jestli pořizovat core box, nebo jít spíše do této lokalizované hry.

3.6.2020 19:13:50 | Upraveno autorem (porovnej)

louza
Juchat nemusíš, ale rozlišuj mezi KS edicí (kterou i kvůli vyjádřením vůči backerům vyrábět a prodávat nemůžou, doprodali jenom zbytky) a retail edicí, která vznikla později. To jsou v zásadě oddělené hry, pro které platí jiná pravidla. Retail edice je okleštěná, jelikož je to a) fér vůči backerům, b) levnější (nezapomeň, že dokud ji neprodají, tak ji musí někde skladovat, což také není zadarmo) a tím se to také i lépe prodává.
Co se týče přímého prodeje, tak Planeta her to mohla koupit z jejich eshopu a normálně přeprodávat. Nebo tady chceš zrušit bazar, kde se prodávala dokonce KS edice, což je porušením jejich vyjádření, že to bude dostupné jen od nich?
Německá lokalizace vzniká pro retail edici, takže opět žádný rozpor. Pro neznalé připomínám, že KS edice existuje ještě francouzsky.

3.6.2020 21:58:10

re :
UmmA : Ok, juchat nebudu a ani nebudu rušit žádný bazar. To mě vůbec nezajímá. Jsem hráč. Mě fakt může být jedno jak si výrobce hru uskladňuje. Ale není mi jedno pokud mi dodá nekompletní produkt. Nerad bych zabíhal do spoilerů, ale oddělené hry to nejsou. Naopak. Jak už jsem psal níže. Je to jedna hra z níž je pro retial vyndaný znatelný kus obsahu (cca 25%) který hru tvoří. Což se dá díky číslování karet snadno dokázat. Nevím jestli je to fér vůči backerům, ale rozhodně to není fér vůči těm co přišli později. Ano, planeta to mohla udělat přesně takhle jak popisuješ. Taky si třeba mohla účtovat méně než 50% procent marži. Ale to je holt na každém na co přistoupí. Někoho evidentně baví kupovat si předražené nekompletní hry a ještě za to vděčně aplaudovat.

peca007 : na grál se těším a určitě ho vyzkouším, ale je to přece jen úplně jiná hra. A upřímně, rád bych se pletl, ale i od citedely toho až tolik nečekám. Některé prvky, třeba s tou mapou se mi líbí, cítím v tom sympatický vývoj, bude to určitě dobrá hra, ale kontinent by pro odkojence na verneovkách prostě rána přímo na komoru. Tohle už jde trochu mimo.

Zeptám se jinak. Je mezi diskutujícími někdo, kdo tu KS skutečně hrál a dohrál všechny kletby ve výrobcem doporučením pořadí, čili v ní má cca 150+ hodin a má pocit, že když si odmyslí z celkových dvanácti (ok, čtrnácti, ale spoilery nechme být) čtyři vynechané "exkluzivní" kletby, že mu ve hře nic nechybí?

4.6.2020 01:06:56 | Upraveno autorem (porovnej)

7th
Kdosi pode mnou připsal, že si o hře myslí, že nepůjde do obchodů, tak jsem si troufale dovolila připsat informační kratičký příspěvek o pár slovech a hned nad něčím aplauduji?!? Fakt jsem netušila, co se dá z něčeho takového vyvodit.

4.6.2020 05:32:00

RE: louza
Já kupoval na bazaru před půl rokem 7th continent kickstarter verzi s rozšířením WGUMGD. Mám odehranou jednu kletbu a kus další, odhadem cca 35 hodin hry. A právě si říkám, že by mi redukovaný core box stačil - figurky jsou strašně prťavé a za mně k ničemu, obsahu je tam až moc.

Celkově je ta hra skvělá, jsme z ní stále nadšený, ale nevím, zda ji někdy dohraju. Za mě je core box fajn varianta pro běžné hráče. Cena 2.699 je trošku přestřelená, ale to je na každém co je ochoten zaplatit.

4.6.2020 08:37:29

jine vlakno
Jelikoz se diskuse stocila uplne jinym smerem, vytvoril jsem nove vlakno. Prosim o presun tam.

Pokud to je mozne, mohl by nejaky admin pripadne presunout obsah diskuse nebo to tu nejak procistit? Diky

4.6.2020 09:41:45

Vybíráme z Bazaru

Bärenpark - Bear park + rozšíření Bad News Bears
Bärenpark - Bear park + rozšíření Bad News Bears
Akt. cena: 940 Kč
Končí za: 14 hodin

Offcanvas