7th Continent, The

xxxxxxxxxo hodnoceno 87x (Seznam vlastníků)

7th Continent, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Serious Poulp
Autoři: Bruno Sautter
Ludovic Roudy
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Core Box vs Kickstarter obash

Navazuji na diskusi "Pre-order rozsireni", kde se diskuse stocila smerem, zdali je Core Box oklesteny a dela hru nedokoncenou vs Kickstarter.
4.6.2020 09:40:48

pokračovaní diskuse
Celé jsem to nedohrál, nicméně je naivní, že všichni, kdo si to koupí, to celé dohrají. Ne každý má 150h na jednu hru. Myslím, že pro tyto lidi je Classic edition ideální. Kromě toho základní KS edice má 4 kletby? Je snad nekompletní?
Co se týče výše marže, kolem 50% je zcela běžné. To, že to není většinou vidět, neznamená, že to tak není. Doporučená cena deskovky se standartně zhruba určuje jako 1/5 výrobní cena, 1/5 zisk, 1/5 distribuce(= velkoobchoní cena), 2/5 jako marže.

5.6.2020 11:31:41

pokracovani
Trvalo nam3 roky, nez jsme dohrali vsechny kletby z prvniho KS (vcetne tri kleteb z curse packu). A nejspis par let nam bude trvat, nez dodelame rozsireni v bile krabici. Herne jsme nad tim zatim stravili 100+ hodin, presnejsi odhad si netroufam udelat. Takze si myslim, ze "orezana" verze je zcela legitimni pro hrace, kteri tomu nemohou venovat tolik casu. To, ze tam nektere casti kontinentu chybi, neni zadna tragedie. Navic na prodej jsou i nektere kletby navic pro ty, kteri maji zajem.

SPOLEIR ohledne jedne KS exclusive kletby - pro zobrazeni klikni na puvodni verzi prispevku...

5.6.2020 15:08:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Dá sa doplniť classic na collection?
Pozeral som na stránke výrobcu a okrem toho, že vynechali tých 113 (ci koľko) kariet, tak aj precislovali IDcka kariet.
Teda to isté ID karty v collection (KS) verzii a classic verzii majú rôzne ID.

Otazky:
1. Dá sa pridať do classic chýbajúca kliesba swamp...? Nevynechal niečo zo základnej krabice také, čo by tomu bránilo?
2. Keby som si zistil, ktoré ID z collection verzie sú vynechané v classic verzii a zohnal by som si ich (len tie), tak by mi hra fungovala? Viem ze by som mohol mat dve karty s rovnakým ID, ale hlavná otázka asi znie, či sa karty, ktoré v classic ostali, dajak zmenili. Napr. Obrázok... Teda by som si okrem chýbajúcich kariet musel zohnať aj zmenené karty.
Dakujem

7.6.2020 09:42:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Araneo
Pokud vím, tak samostatně prodávané kletby mají vlastní číselné řady. Určitě v KS edici tomu tak bylo.
//edit: Koukám, že asi není moc jasné na co jsem odpověděl. Nějak jsem si dotaz přečetl velmi letmo, nebo co :) Kolegové to po mně ale opravili.

8.6.2020 13:31:46 | Upraveno autorem (porovnej)

classic a další kletby
I v KS edici byly kletby přidávány ve formě samostatných balíčků, tedy nic nebrání jejich přidání pro classic.
Karty se skoro jistě neměnili (z důvodu kompatability). Vynechané karty skýtají vyšší variabilitu, ale neměly by to být části kontinentu, i to je důvod, proč by se nemělo nic měnit. Tedy budou chybět nějaké schopnosti, náhodné události, předměty a tak.

8.6.2020 14:06:57

re :
Araneo : Odpověď je. Dá se přidat a karty se nezměnily, pouze přibyly jiné variantní karty téhož terénu (příklad a drobný spoiler. V classic edici máš kartu kde jsou zavřené dveře. Pokud přidáš rozšíření, dostaneš ještě další kartu těchto dveří otevřených. V classic verzi je prostě neotevřeš, protože tam ta kata chybí. Primitivní, ale jak účinné). Pokud seženeš Swamp, můžeš ho použít s classic verzí. I bílá krabice je s classic bezezbytku hratelná, nebo libovolné teď dotiskované rozšíření bez toho, aby hra vyžadovala ještě rozšíření další.

ostatní : ok, nechci už rozpoutávat další flame. Evidentně hrajeme každý trochu jinou hru a uznávám, že jsem do toho asi zahučel moc a beru to možná víc osobně. Souhlasím, že drtivé většině sezonních hráčů při obrovitosti té hry asi stačí to co je v nabídce. Gloomhaven nás taky asi dohraje sotva promile. Přesto si myslím, že pokud budete mít tu smůlu a hra vás nadchne a budete jeden z mála kdo se tomu fakt budete chtít opravdu věnovat, zapláčete.

8.6.2020 14:13:12

Core Box-rozšíření

Jaká rozšíření by jste doporučili k Core boxu aby byla hra co nejlepší, z aktuální nabídky na webu výrobce a co smysl moc nemá? Z info, co mám mi přijde mi nej Forgotten Passages jako doplněná základu a pak The Icy Maze. Přemýšlím správně? a co dál? Díky

18.2.2021 23:17:56

Radeczek
V podstate hlavni jsou expanze, ktere ti pridavaji dalsi kletbu.

18.2.2021 23:56:18

re : Radeczek
Tak. Nejlepší hra rovná se nejlepší questy. TOP z dostupného je rozhodně A Prison of Clouds. Úplně jiný pohled na hru. Špičková dobrodružná věc. Jen krůček za Prison jsou na stejné úrovni The Forbidden Sanctuary a Veins of the Earth. Obojí jsou spíš puzzle questy. Veins je kratší, komornější ale intenzivnější zážitek pod zemí, který trochu připomene moderní únikovky. The Forbidden Sanctuary je víc klasika, která sází na několik různých ne tak obtížných hádanek, zato vyžaduje větší znalost kontinentu a jde o rozmáchlejší záležitost jen o trochu menší než nenasytná bohyně. Ice Maze osobně úplně nesnáším. Čekal jsem od toho hodně a výsledek mě strašně zklamal.

Všechny ostatní rozšíření jsou jen poprašek, který svět udělá trochu živější a variabilnější a doceníš je až po mnoha zahrání.

19.2.2021 08:55:26

Nejspíš poslední možnost !

 

https://shop.seriouspoulp.com/eu/en/19-black-friday

 

26.11.2021 14:14:51

Vybíráme z Bazaru

Solar 175 Deluxe Kickstarter
Solar 175 Deluxe Kickstarter
Akt. cena: 2290 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas