nepřihlášený

přihlásit

registrovat

7 Wonders: Manneken Pis Promo

Rozšíření pro hru: 7 Divů světa
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Manneken Pis (česky Čurající chlapeček) je jedním ze symbolů Bruselu. Jde o malou bronzovou sošku zobrazující malého chlapce čurajícího do fontány, nachází se na rohu ulic Rue de l'Etuve (Stoofstraat) a Rue des Grands Carmes (Lievevrouwbroersstraat), asi 240 metrů jihozápadně od Velkého náměstí (Grande-Place, Grote Markt). Bruselskými designéry deskových her bývá omylem pokládán za osmý div antického světa.

Manneken Pis je promo rozšíření k 7 Wonders, které bylo původně určeno prvním 777 předobjednatelům prvního vydání hry. V souačasnosti (I/2011) je k dispozici na BGG store. Jedná se o desku a kartu "osmého divu", kterým je bruselský Čůrající chlapeček.

Manneken Pis

Div neumožňuje od začátku hry těžbu žádné suroviny, ale přináší 4 mince navíc (hráč tedy sečíná se 7 mincemi). Pravidla divu jsou následující:

  • (A) - dokončení první etapy duplikuje efekt první etapy divu hráče po levici; dokončení druhé etapy duplikuje efekt druhé etapy divu hráče po pravici; dokončení třetí etapy divu duplikuje efekt třetí etapy hráče po levici nebo po pravici.
  • (B) - strana B obsahuje pouze jedinou etapu, na jejíž dokončení je zapotřebí po jedné od každého ze sedmi druhů surovin. Její dokončení přináší sedm mincí, sedm vítězných bodů, jeden symbol vojenské moci a sklenici vychlazeného belgického piva od vítěze partie (tedy doufejme, že jde o pivo, neboť v případě právě tohoto divu se nabízí myšlenka, zda-li nejde o jinou vizuálně podobnou tekutinu :-))

Autor: PJ