7 Divů světa: Duel

xxxxxxxxxo hodnoceno 840x (Seznam vlastníků)

7 Divů světa: Duel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Antoine Bauza
Bruno Cathala
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ verze

Tak Blackfire ohlásil CZ verzi. Klasika, teď když jsem koupil EN verzi s japonskými pravidly :)
Vím, že se to už řešilo, ale nedá mi to. Proč sakra nejsou schopni říct aspoň : Uvažujeme o vydání......Člověk by si i počkal. Ale ať mi netvrdí, že se rozhodli a se zahraničním vydavatelem dohodli během jednoho dne. Fakt nechápu co je pro firmu na tomhle do poslední chvíle utajovaném ohlášení tak dobrého. Vždyť jediné co se stane je, že přijde o zákazníky, kteří si koupí zahraniční verzi. To jsou prodeje v ČR tak skvělé, že není třeba toto řešit?
2.3.2016 17:44:03

berry
Není tam co překládat ,pouze pravidla.
Ale spíš mě zajímá jestli vydají zrovna se základem i rozšíření Pantheon.

31.3.2017 08:32:46

Pantheon
Na Pantheon jsem se jich ptal a odpověděli mi toto:
"Dobrý den, v podstatě jen čekáme, až to bude Asmodee vyrábět, abychom se mohli připojit."

31.3.2017 08:42:38

pantheon
hmm, tak mozna kdyby to ohlasili, ze to planujou nekdy vydat, tak pockam, ale uz to mam v eng. imho kdo to rozsireni fakt chce a je ochotny za to ty prachy dat (momentalne cca 100 Kc rozdil v cene plne hry a pantheonu), ten uz to ma. Kdo nechce, ten si to podle me nekoupi ani v CZ. Ale treba se pletu;)

31.3.2017 13:33:12

preklepy
Dnes som si kúpil 7 Wonders Duel...
to množsto chýb a preklepov ma udivuje....
To tam nemáte žiaden systém spätnej kontroly?
Kebyže jedna chyba tak nepoviem ale tam je toho ozaj dosť...
Na image to BF práve nepridáva...

pevne verím že sa poučíte z vlastných chýb do budúcna...

5.3.2018 19:26:05

Chyby
Myslis gramaticke ceske chyby?

6.3.2018 00:26:44

Špatný vtip
Pár her od Blackfire mám a nikdy jsem se do nich kvůli překladu nenavážel, i když důvody by se bez problémů našly. Ale že dokážou sprasit češtinu i u hry, kde stačí přeložit pouze pravidla, která mají pouhých 20 stran a navíc jsou z dobré poloviny zaplněny obrázky, to už je vážně vrchol.

Nejvíc mě dojímá slovo na straně 18, které zní "Céhek". S takovými překlady už vážně běžte do Céhek (ať už je to cokoliv). Připojuji se k celé řadě dalších uživatelů a s hrami od Blackfire definitivně končím.

23.4.2018 17:58:35

Oprava pravidel?
Ahoj, nevite nekdo jestli tedy BF treba zacal vydavat duel i s opravenymi pravidly? Nebo to nechali tak a dej se vule bozi? Tech chyb je tam teda celkem dost a zajimalo by me jestli jste se teda nekdo setkal s pravildy bez chyb. Je blby kdyz se v pravidlech pise neco jinyho nez na prehledove karte a pak jeste tady na zatrolenkach :D. Ale kdyz uz tak pouzivam ty co jsou tady ke stazeni. Ale original by byl lepsi nez to cist z PDF.

1.7.2020 10:45:51

Mike-sh
O akych chybach hovoris? Daj konkretny priklad zasadnej chyby z pravidiel, co tam je a naopak, co by tam byt malo, a ja ti poviem ako to je, mam najnovsiu tlac.

1.7.2020 10:49:06 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Napriklad strana 9 v pravidlech - obrazek retezove reakce. jsou tam 2x prazdne ctverecky na kartach se 2 drevy a 5 vyhernimi body. A pise se tam Karel....muze postavit Akvadukt zdarma, protoze se na karte Lazni vnachazi symbol kapky. Tady na zatrolnych hrach jsou v pravidlech jine karty ten popis sedi. Nebo strana 15. - u symbolu surovin se zlatou jednickou - Tato karta meni pravila obchodu atd. Ale treba chybi tam jak je tady na zatrolenych hrach upresneni. Souperovy budovy jiz neovlivnuji cenu suroviny. Strana 18. - senzam karet - v pravidlech CEHEK, tady na webu Cech. No narazil jsem na vicero veci oproti tomu co je tady na webu a co je v pravidlech z krabice. Ale tohle byly asi takovy nejvetsi "zaseky", pak uz je to slovickareni.
Nevim kdo delal ty co jsou tady na webu, ale je vnich vice informaci co se napriklad upresneni tyce a to docela pri hre pomaha. Nemyslim tedy ze by byly chyby v pravidlech ale v pravopise...ona ta hra sama o sobe moc tezka neni, ale kdyz dam nekomu prehledovou kartu, nebo pravdila a ja hraju podle tech z webu a on z krabice, tak se obcas nepohodnem.

1.7.2020 11:06:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Cena surovin
Četla jsem pravidla tištěná i zde ze Zatrolenek a jako jedinou "chybu" nebo spíše nepřesnost tam vidím to, že v tištěných není opravdu to upřesnění o tom, že u karet se symbolem jedné mince u suroviny už počet soupeřových karet neovlivňuje cenu suroviny. To je hodně podstatné a z těch tištěných toto nevyplývá. Žádných jiných věcí jsem si nevšimla.

1.7.2020 20:36:00

Cena surovin
Prečo by mala karta ktorá stanovuje cenu za surovinu (1 minca) byť ovplyvnená kartami súpera s danou surovinou? Veď pravidlo je také pokiaľ nemám surovinu, kupujem ju za 2 + toľko koľko má kariet s danou surovinou (hnedé a sivé) super. Pokiaľ mám kartu ktorá mi dovoľuje nakupovať surovinu za 1, tam predsa automaticky má nezaujíma koľko má tých surovín super. Mali sme aj prvé vydanie, kde ta poznámka ževraj chýba, ale aj tak nikdy ma nenapadlo to takto spájať ako píšete.

1.7.2020 22:26:10 | Upraveno autorem (porovnej)

hrůza
Ne že bych chtěl kopat do mrtvoly, ale tyto pravidla jsou asi nejhorší jaké jsem kdy četl. Bohužel i u mě nepatří BF k dobrým firmám co se překladů týče a příště si nejdřív zjistím jak na tom překlad je, než od nich něco koupím.

22.2.2021 21:40:09

Žlté karty

Doteraz som to hral tak že žlté karty my žlté karty zlacnovaly surovinu na jednu mincu + toľko koľko má super danej suroviny a teraz sa dozvedáme že to hráme zle?Neviem aké mám doma pravidlá ale podľa pravidiel ço sú tu na stiahnutie neni napísané žo tu surovinu kúpim práve za 1 surovinu ale je tam napísané že žltá karta upravuje cenu suroviny,to sa dá chápať aj tak že ju upravuje na 1 namiesto 2 a plus na to koľko má super danej suroviny.Tak ako to teda mám chápať?

22.2.2021 23:34:34

Indibaldini
Opravdu je to jen 1 mince nic se nepřičítá.

23.2.2021 06:41:52

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač old world - playmat CZ
Zaklínač old world - playmat CZ
Akt. cena: 4000 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas