7 Divů světa: Duel

xxxxxxxxxo hodnoceno 843x (Seznam vlastníků)

7 Divů světa: Duel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Antoine Bauza
Bruno Cathala
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ verze

Tak Blackfire ohlásil CZ verzi. Klasika, teď když jsem koupil EN verzi s japonskými pravidly :)
Vím, že se to už řešilo, ale nedá mi to. Proč sakra nejsou schopni říct aspoň : Uvažujeme o vydání......Člověk by si i počkal. Ale ať mi netvrdí, že se rozhodli a se zahraničním vydavatelem dohodli během jednoho dne. Fakt nechápu co je pro firmu na tomhle do poslední chvíle utajovaném ohlášení tak dobrého. Vždyť jediné co se stane je, že přijde o zákazníky, kteří si koupí zahraniční verzi. To jsou prodeje v ČR tak skvělé, že není třeba toto řešit?
2.3.2016 17:44:03

V čem je problém?
Hra je jazykově nezávislá, ne? Upřímně řečeno nechápu proč s tímhle bf ztrácí čas. By stačilo jen přeložit pravidla a čau. Jako to dělají rex hry u kyklád např.

2.3.2016 20:46:16

Také mám již koupeno
Také jsem zakoupil japonskou verzi po informaci, že už nebude k dostání.
Ono je to jedno, protože to je jazykově nezávislé a myslím si, že BF po dodání do hračkáren to určitě prodá. I já si asi koupím českou verzi a věnuji ji rodičům.

Nicméně, popravdě, mohl jsem ušetřit, pokud to budou prodávat levněji, než zahraniční verzi, a nemusel jsem platit za poštovné.

2.3.2016 22:13:22 | Upraveno autorem (porovnej)

datum
Oznámili i kdy?

2.3.2016 22:22:54

Oznamování nových her
Nové hry se oznamují v momentě, kdy je podepsaná smlouva. Dříve se neznamuje, protože to proste není jisté a navíc by jim po tom mohla skočit konkurence. Blackfire je aktualne natolik vstřícný, ze otevřeně mluví i o tom, o čem uvažují v souvislosti s partnery, kde mají exkluzivitu. V minulosti byla situaces oznamováním o poznání jiná. Dost dobře nechápu zdejší výkřiky. Ohledně lokalizace her s minimem textu... Jde o to, aby hry byly vůbec na trhu. Ne každý je schopen po speciálkách shánět japonskou verzi a pak si z komunitních serverů stahovat pravidla. Takových lidí je minimum a pro ně se hry v ČR nevydávají.

3.3.2016 04:35:43

Zhan
Na jednu stranu je pravda, že dříve byla situace daleko horší a s Blackfire máš pravdu. Na druhou stranu moc nevěřím tomu, že kdyby se Mindok, Albi nebo jiní vydavatelé doslechli, že Blackfire uvažuje o 7 wonders duel, tak by okamžitě spěchali a snažili se jim to vyfouknout. Hra je venku už dlouho a kdyby o tom uvažovali, tak by nečekali jestli je někdo předběhne. Taky by asi nebyl problém při vstupu do jednání se zahraničním vydavatelem se s tímto domluvit, že do ukončení jednání nebude vyjednávat s dalším CZ vydavatelem. A hlavně vůbec nesouhlasím, že by CZ verze byly vydávány jen pro desko amatéry a o lidi trochu se orientující v žánru vydavatelům nejde. Podle počtu EN verze 7 wonders duelu v eshopech, které velice rychle mizely si dovolím odhadnout, že se jich prodaly desítky a řekl bych že to číslo bude i větší než 50. Takže asi je na tom trh opravdu hodně dobře, když cca. 50 ks hry za cca. 600,- Kč není pro vydavatele věc k řešení. Je fakt, že zrovna u téhle hry o nic moc nejde, je opravdu prakticky jazykově nezávislá, ale divím se, že se vydavatelé takhle hloupě připravují o potenciální kupce. Kdyby přece měli větší zisky a věděli že her prodají více, taky by mohlo v CZ verzích vycházet více her (i když jich vychází už opravdu hodně).

3.3.2016 08:18:07

co je to za nonsens?
"...a pro ně se hry v ČR nevydávají." Nějak si nedovedu a snad ani nechci představit, co by se asi tak stalo, kdyby tito lidé přestali kupovat lokalizované hry!

3.3.2016 08:52:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro koho
Ať chcete nebo ne, je to tak. Eng verzi se klidně mohlo prodat na 50 ks, z toho polovina lidi by beztak šlo po eng, třeba proto že to chtějí teď a nebo kvůli potencionálním rozšířením. To máme 25 ks o kolik víc by BF mohl prodat. A teď vemte, že hovoříme o firmě, ktera běžně prodá hodne přes 100 000 Dobblů za rok. Vážně si myslíte, že budou řešit 25 lidí? Nehledě na to, že stejně postupují i jiní - menší vydavatelé.

3.3.2016 12:33:52

Reseni
Mne by zajimalo jake si predstavujete reseni? Tj. ne jen psat negativni kritiku jak jsou vydavatele hrozni, ale napsat konstruktivne jak by to melo fungovat.

Nechci tu psat zadny dlouhy elaborat a rozbor vsech moznych vice ci mene spatnych (ne)reseni, ale vidim tam naprosto zasadni prekazku:
To ze ma vydavatel umysl to vydat je fajn, ale zaruka je to nulova a pokud by k tomu nedoslo (duvodu muze byt milion) tak se pak ozve mrak nespokojencu, ze oni s tim pocitali, ze hru prosvihli, ze uz ji mohli davno mit v anglictine... A ze se to stalo treba ted Rexikum s tema Champions of Midgard - a hned par lidi zaclo mudrovat, ze proc a proc tohle a ne tamto...

Proste tezko se mohou vydavatele zavdecit vsem lidem a podle mne to je jen otazka mensiho zla. A stezovatel se najde vzdycky at tak ci onak...

3.3.2016 13:01:46

termín
Termín zatím nezná ani BG, viz http://hrajeme.cz/jake-novinky-pripravuje-blackfire-pro-rok-2016-3-cast/

Jakmile bude jasněni, najdete v kalendáři novinek na Hrajeme.cz http://hrajeme.cz/kalendar-novinek-2016/

Ad ohlašování českých vydání: Za poslední dva roky jsme se hodně posunuli. Nedozvídáme se o českém vydání, až když je v obchodech ;-) Je ale na rozhodnutí vydavatele, kdy a co oznámí.

3.3.2016 15:49:19

Kdy vychazi CZ verze
Nevite nekdo, kdy vyjde ceska verze?

26.8.2016 09:19:37

CZ verze
Jestli půjde vše podle plánu, tak CZ verze dorazí již v průběhu září.

26.8.2016 10:13:49

Update
Ahoj, nejakej update jak to vypada s vydanim?

27.9.2016 10:19:52

každou chvilku
hned začátek října, pokud se nepletu hihihi

27.9.2016 10:41:05

???
Tak zacatek rijna pryc a furt nic????

7.10.2016 10:11:56

loď
tipl bych, že je to na té lodi, kde je i Hra o trůny - Lvy z CS a další hry, které mají dorazit z Číny...

7.10.2016 14:22:26

loď
7 Divů se vyrábí v Evropě, mělo by to být během pár dní hotové.

7.10.2016 14:56:53

obaly
Prosím Vás, neviete aký majú mať rozmer obaly na cz verziu?

Ďakujem.

13.12.2016 12:10:12

Obaly na karty
Large cards (wonder cards):
Number of cards: 12
Ultra-Pro sleeve size: 65x100 - Orange (82660, 50/pack) - (65 x 100mm)

Small cards (age cards):
Number of cards: 73
Fantasy Flight sleeve size: Mini European - Red (FFS02, 50/pack) - (1-11/16” x 2-5/8" - 44 x 68mm)
Ultra-Pro sleeve size: Mini European - Purple (82661, 50/pack) - (44 x 68mm)

inak ba BGG sú špecifikované použiteľné obaly ku všetkým hrám. Tu je link:
https://boardgamegeek.com/geeklist/164572/item/4132314#item4132314

13.12.2016 13:35:16

Je české vydání v pořádku?
Omlouvám se za dotaz - mám již angl. vydání a uvažuji o českém. Slýchávám o chybám českém vydání různých her. Je tohleto české vydání v pořádku - tj. vypadá tak, jak anglické? Díky.

13.12.2016 14:25:13

porovnání
Bohužel nemohu porovnat, nevlastním EN verzi, ale zatím jsem nenašel chybu nějakého charakteru. Vzhledem k tomu, že není ani moc jazykově závislá (těch pár textíků je zanedbatelný, tak by ti v tom nemělo nic bránit.

13.12.2016 18:26:16

ďakujem
LoLo, ďakujem za info.

A inak karty divov sa v hre moc používajú a miešajú? Alebo sú skôr len na stole? Že či nestačí obaliť len tie malé karty - 73 kusov:)

14.12.2016 16:39:00

Nawg
Zamíchají se jen před začátkem hry a pak se z nich natahají divy, které mají pak hráči už na stole. Takže podle mě zas tak moc netrpí.

14.12.2016 17:24:58

už neprekladajte
Na zadnej strane krabice typo, v pravidlách vymenená cena divu s jeho účinkom. A to som len na začiatku. Blackfire, prosím už neprekladajte hry, vždy je to totiž fail. To tam po vás nikto nekontroluje či čo ? Neskutočné, že niečo také vypustíte do sveta.

18.2.2017 15:34:14

Regressiv
Hehe. Udelat chyby v prekladu u hry bez textu to opravdu dokaze asi jen bf :)

18.2.2017 16:39:06

Blackfire
Od Blackfiru jsem bohužel koupil Běsnění Drákuly a žádnou jinou už od nich doma nechci. Warhammer Quest jsem naštěstí koupil v originále ještě před tím, než se pustili do překladu. Co hra, to zmrvený překlad... Jakmile jsem zjistil, že to vydává Blackfire, hned jsem Duel objednal v originále...

30.3.2017 21:30:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Alhambra 3. rozšíření
Alhambra 3. rozšíření
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas