7 Divů světa - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Kaissa Chess & Games
Lautapelit.fi
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Proč si ji nepořídit

Chtěl bych si tuhle hru pořídit, ale v poslední době jsem už do her vrazil dost peněz. Můžete mne prosím od toho někdo odradit :).
29.3.2011 08:11:34

kren
Nemuzu, je to vyborna zalezitost;) Je to rychle, zajimave postavene, jde to hrat spoustou strategii. Navic je to dobre ve spouste hracu a neni to ftakovina typu Bang. A takovych veci moc neni. Takze moje doporuceni je to spis vzit;)

29.3.2011 09:14:11

kren
A to já tě odradím... za trochu barevného papíru a pár kousků caparů toliko peněz by jen tak někdo nedal... ;)

29.3.2011 09:38:05

to Aneken
No tak to jsi mne nepotěšil. Počkám těch 14 dnů do kterých to má vyjít v češtině a pak si to tedy pořídím, když není jiného zbytí :(. Já osobně to ještě nehrál, ale synátor to hrál asi 3x v Korunce a celkem by to chtěl, tak co se dá dělat.

29.3.2011 09:38:37

aneken, kren
aneken: Tohle asi kren slyšet nechtěl :D.

No krene asi takhle, mě se ta hra taky moc líbí ... teda graficky. Když sem viděl první obrázky, strašně jsem ji chtěl. Ale jsem na tom jako Ty. Loni o vánocích jsem si řekl dost nakupování a letos sem už zase utratil za hry majlant. A chystám se utratit další. Tak to dělám tak, že si sestavím svůj žebříček a 7 wonders sem zařadil až na desáté místo, protože jsou věci, které chci víc. Takže snad přijdou na řadu příští rok, spíš asi nikdy.
Prostě si řekni: "Všechno je otázkou priorit" :)

29.3.2011 09:39:01

kren
Až ti někdo dá dost argumentů, přesvědčíš i mne. Jsem na tom totiž úplně stejně jako ty a navíc ji mám teď od The Hammera půjčenou. Doufám že to bude dříve, než ji BF vyplivne v češtině. :D

29.3.2011 09:45:39

kren
No ja hlavne prakticky nemam nic, co by se dalo za rozumnou dobu odehrat v sesti nebo sedmi, takze ji diky tomu beru jako hodnotny prispevek do ludoteky;) A vidim to jako hlavni bonus. Pokud nehrajes tak casto ve velkym poctu hracu, tak tu mas aspon jeden protiargument;)

29.3.2011 09:51:50

to aneken
No jo no, to je taky ono, proč si to chci mimo jiné pořídit.

29.3.2011 10:40:58

protiargument
já když si postavím proti jednoduchému filleru odehranému za půl hodinky, který stojí cca 1000 Kč (7W) nějakou komplexní, sofistikovanější hru s herním plánem a spousty komponentů, která stojí taky 1000 Kč a porovnám si je, tak jsem hned vzpamatovaný a 7W okamžitě šrktám ze seznamu nákupů :).

Na druhou stranu proargument - Pokud někdo hraje často ve velkém počtu lidí (tzn 5,6,7 lidí) a jsou to spíše nehráči nebo i hráči a chtějí nějakou fakt solidní hru u které nejsou prostoje a není to ptákovina typu bang jak psal aneken a taky nechtějí u hraní strávit celý den/večer, ale třeba jen hodinku, dvě (zahrají si třeba 2,3 partie za sebou), tak je to dobrá volba (snad i za ty prachy :) )

29.3.2011 11:13:01

Beholder
Bacha na to, to neni uplne jednoduchej filler. V te hre si musis veci docela hlidat a mit nejakou strategii, protoze jinak padnes pekne na cumak;)

29.3.2011 12:09:28

aneken
No jak se to vezme. Je to draft, takže je třeba dělat rychlá rozhodnutí (rychlá proto, aby na tebe 5 dalších lidí nepokřikovalo ať zbytečně nezdržuješ :) ) až ve chvíli kdy dostaneš karty. Nějaká strategie určitě vytvořit jde, ale čím více hráčů tím více neznámých proměnných :). Proto si myslím, že je to spíše jednoduchý filler, který vyžaduje intuitivní rozhodnutí o kterých začneš uvažovat až ve chvíli kdy dostaneš karty, protože nevíš co ti příjde.

29.3.2011 12:18:27

dobrá rada nad zlato
7W jsem si vyrobil (na BGG je komplet scan). Pro moje potřeby je to úplně ideální hra. Skupina se skoro nikdy nesejde celá, neustále přicházejí a odcházejí hráči, takže dlouhá hra obecně nepřipadá moc v úvahu. Logicky tedy nikdo není příliš připraven na složitější a komplikovanější hry, vysvětlování nesmí trvat moc dlouho (naposledy jsme hráli Thunderstone a myslím, že to byl strop komplikovanosti). Navíc to dobře vypadá, takže to přitáhne i pozornost holek. Moje skupina je ale specifická - obsahuje málo zkušených hráčů a vždycky přijde někdo nový. Pro mě tedy ideální hra, ale za ty peníze prostě nestojí. Je pravda, že jsem už dal více peněz za hru, kterou vůbec nehrajeme. Ale ty hry alespoň něco váží. Co je těžké, to je drahé, jak se praví v Jurském parku a to pravidlo mi přijde rozumné, co se deskových her týče. Za své peníze chci krásné kartónové mapy, figurky a pěkné velké a pevné karty.

29.3.2011 12:21:58 | Upraveno autorem (porovnej)

to Stepan
No to já zase buď koupím, nebo nekoupím. Z vlastní výroby, pokud nejde o lokalizaci jsem už vyrostl. Pokud to vyšlo v češtině, tak se mi tomu rozhodně čas věnovat nechce.

29.3.2011 12:31:42

kren
Já bych ji asi pořídila, jen kdybych častěji hrála aspoň v těch pěti. V míň lidech už mě štve, že je tam prostě míň karet :)
Takže otázka je, jestli ji v takovém počtu fakt využiješ - já ne. A jestli máš ty na to dost spoluhráčů, tak ať ji koupí někdo jiný! :D To jsem to vyřešila...
Pak je ještě řešení, které často používám - vyčkat. Vyzkoušet, vychladnout atd. Já už takhle ušetřila majlant :) Asi bych nedávala tolik peněz za hru, kterou jsem nezkoušela.

29.3.2011 12:47:18

to Ikri
No ve všem co píšeš máš pravdu :), jenže

- Dětem se líbí (tedy po herní stránce), hráli to několikrát v Korunce. Doma mám už milión her, které mě se líbí, ale nechce to se mnou nikdo hrát

- Je to fakt jak psal Aneken hra na krátkou dobu

- Hry, které chci hrát musím mít, protože ve svém okolí jsem já iniciátor hraní a nemůžu se spoléhat, že když na tuhle hru budu mít náladu, tak někam pojedu. Obzvlášť u tak krátké hry

- Nejvíc hraju doma s rodinou

... ale jak jsem řekl, vůbec ti nebudu odporovat, protože obecně máš pravdu.

29.3.2011 12:56:12

Re
Lidi, kren nebude odporovat a souhlasí :-O
Sním či bdím? ;-)
Že ty nás chceš přesvědčit, že ji prostě potřebuješ? :D To já znám - od sebe :))

29.3.2011 13:03:19

to ikri
Ty teda ze mne děláš strašáka.

29.3.2011 13:12:07

kren
Vas je v rodine pet, ne?;) To uz je dobrej pocet;)

29.3.2011 13:17:38

Pardón :)
Nic ve zlém, doufám, že to bereš jako přátelské rýpnutí ;-)
Já jsem taky rejč a nestydím se za to :D

Jinak ještě k té hře - já myslím, že jsme taková parta bláznů, která utrácí nehorázné prachy za něco co nepotřebuje a ještě se v tom vzájemně podporujeme :) Když nakouknu do tvé sbírky, tak máš jen od písmene "A" víc her, než má většina ostatních občanů vůbec doma :))
Jestli se ti ta hra líbí a nebude kvůli tomu rodina jíst měsíc pučálku a šťovík tak si ji kup a nelituj. My to pochopíme ;-) - základ je vysvětlit to manželce.

Všechno ber jako dobře míněné rady ze života :D

29.3.2011 13:18:55

to Aneken
To sice jo, ale Karolínka je nehráčka, respektive hráčka her jako je UNO, Ligreto, Jungle Speed atd., deskovky a složitější karetky ji vůbec neberou. Zato z mé ženy nehráčky se už stala hráčka a už sama občas navrhuje si něco zahrát. V naší rodině je ale jiný problém. Všichni jsou silní individualisté a každý rád hraje něco jiného, takže sejít se v plném počtu je u nás vzácná záležitost.

29.3.2011 13:22:10

to Ikri
Díky tvé poznámce o mých hrách pod písmenem "A" jsem zjistil, že jsem si tam zapoměl přidat ještě Axis & Allies Europe 1940 :).

29.3.2011 13:26:35

Ikri
"Jinak ještě k té hře - já myslím, že jsme taková parta bláznů, která utrácí nehorázné prachy za něco co nepotřebuje a ještě se v tom vzájemně podporujeme :)"

Pořád užitečnější utratit peníze za hry, které si pak zahraješ s lidmi, co máš ráda, než je slepě topit v daních s nimiž manipulují lidé, kterým jsme dobří tak na vytření... vy víte čeho. ;-) Takže když to baví a je s kým hrát, hra se vyplatí vzít. Obzvláště když bude česká verze a o něco zlevní.

29.3.2011 13:28:34

Křen

No, když si 7 Wonders nepořídíš, ušetřenou částku zajisté projíš a tvá žena bude nešťastná.

Proto pro zachování klidu v rodině bych doporučovala 7 Wonders přece jenom koupit.

Ano, máš doma hodně her, nestiháš to hrát, ale co je to proti ucpaným cévám a vysokému tlaku, že jo....

29.3.2011 13:42:45

kren
S radostí ti vypíšů pár mých dojmů ze hry. Myslím, že jsem ve hrách dost přizpůsobivý a zahraju si rád naprosto cokoliv. Přesto jsem poznal dvě hry, ke kterým už za stůl prostě nezasednu. Jednou z nich je právě 7 Wonders.

Pravidla extrémně jednoduchá a systém funguje na bázi draftu. Draft turnajů k různým karetkám jsem odehrál nějakou tu řádku a vždy jsem se dobře bavil. (Draft - před začátkem turnaje každý hráč dostane určitý počet booster packů. Každý vezme jeden pack, vezme si z něj jednu kartu pak pošle dál, dokud se všechny karty nerozeberou... pak každý se svým balíčkem hraje turnaj). Ale zpátky k 7W. Jak jsem zmínil hra vychází z draft systému, který navíc rozšiřuje o to, že karty které si vydraftuješ zároveň pak vyložíš a podle barvy a efektů se z toho snažíš dostat, co nejvíc bodů... Zní to zajímavě, skutečnost je ovšem taková, že se jen s každou novou sadou karet, co dostaneš na výběr, rozhoduješ jestli si vzít kartu, která se ti hodí nebo kartu, kterou nechceš, abych dostal následující hráč, protože by mu moc pomohla. Celá hra je jen serie dokola se opakujících rozhodnutí a počítání "chci nebo radši zasvačim" a to je vše, vážně nic víc... nuda... fakt pekelná nuda. Znovuhratelnost absolutně žádná pro nízký počet karet a omezené strategické možnosti. Do hospody na svátečné hraní možná v pořádku, kdyby stála do 500 kč (větší hodnotu nemá ani omylem a i tak přeceňuji), ale na to, že je to hra za 1k? No tak to pardon, ale považuji to za hloupý vtip... Ještě větší vtip je ten humbuk okolo ní...
Kupte si místo toho domů raději common set z Magicu. Ten si rozdraftujete jako v 7W a pak si ještě zahrajete. Navíc si můžete z toho setu dát dohromady i light constructed a hezky se pobavit. Pořizovací cena víc jak poloviční a možnosti rozšíření dle potřeby nekonečné.

29.3.2011 13:45:43

to Sjone
Čekal jsem kdy se ozveš :). Četl jsem totiž tvé hodnocení. Magic jsem nikdy nehrál a ani mne to neláká. Když to vezmeš kolem a kolem, tak většina deskovek je o nějaké snaze získat něco z čeho pak vytěžíš body a musíš počítat. Nicméně tvůj názor respektuju a zkusím se zítra zastavit v Korunce a hru si půjčit.

29.3.2011 13:53:21

kren
"...a zkusím se zítra zastavit v Korunce a hru si půjčit."

Tohle jsem ti chtěl původně napsat a pro začátek mi to přijde jako nejrozumnější řešení ;)

Ale bacha na Deliho, on totiž tu hru střeží jako oko v hlavě a nechce ji nikomu půjčovat (podle mě to trochu přehání, zas takový klenot bez kterého by se Korunka týden neobešla to není ) :). Mě se ji jednou podařilo ukořistit, s tím že jsem musel v pondělí (v pondělí nasledující po středě kdy jsem si 7W půjčil :) ) do Korunky naklusat a nechat to na vrátnici :).

29.3.2011 14:01:44

Vybíráme z Bazaru

Glory: game of knights
Glory: game of knights
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas