7 Divů světa - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Kaissa Chess & Games
Lautapelit.fi
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Počet hráčů

Mate to nekdo pliz nahrane ve vice kombinacich hracu? Afya v recenzi pise, ze je to prakticky jedno, tak jsem se chtel zeptat, zda ostatni maji stejny nazor. O vikendu bych to rad otestoval, tak kolik mam shanet partaku;)
21.12.2010 14:18:30

aneken
Ano, mám.

Od 3 do 7. Několik (asi 15 her) na intenzivním herním víkendu na Oravě před měsícem.

Nejlepší je to rozhodně v hodně hráčích. V míň hráčích se pořád točily stejné karty a navíc se i hraje s menším počtem (některé karty hrajou, jenom, když jste 4 nebo 5....), takže máš furt pocit, žes to už měl v ruce.

Osobně jsem upřednostňovala větší výběr a tedy větší počet hráčů.

Ale i v těch 3 to bylo hodně dobré.

21.12.2010 15:33:31

Sodovka
Diky moc, tak to zkusim svolat poradnou bandu;)

21.12.2010 15:42:26

5 hracu
Tak vcera vyzkouseno dvakrat v peti hracich a hra me nadchla. Je to velmi rychle, cest k vitezstvi je fakt hodne a je to variabilni. Prvni hru jsem vyhral kombinaci vojenstvi a vedeckych karet, ve druhe jsem naopak kvuli zavleceni se do spiraly zbrojeni prohral, protoze me oba sousedi nakonec prezbrojili. Kazdopadne mi to prijde hodne pekne.

26.12.2010 10:32:55

2 hraci?
Chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s variantou pro 2 hráče? Na BGG je na toto téma několik vláken a převládal názor, že hra je dobře hratelná i ve 2 hráčích? Uvažuji o koupi, ale jen v případě, že to bude hratelné i ve dvou.

30.12.2010 11:01:14

Joe

Odulin
Správne, hra 2 hráčov odsýpa výborne a v podstate to nie je nič iné, len striedavé priberanie jednej karty naviac a zahranie karty pre seba a pre tretieho "virtuálneho" hráča (obaja živí hráči sa v tomto striedajú, takže si môžu výberom karty pomôcť sami sebe, alebo naopak mierne uškodiť protivníkovi).

Takže ten tretí virtuálny hráč vlastne môže poskytnúť obom hráčom prípadné zdroje či bonusy.

30.12.2010 11:09:01

Odulin
No párktát jsme to hráli, a řekl bych, že to je zajímavá varianta a baví nás i ve dvou - ale je to spíš taková nouzovka takže někdy, když máme s přítelkyní velkou chuť na 7 wonders tak to zahrajem jen my dva. Rozhodně to beru jako hru pro více hráčů s možností hrát i ve dvou. Jestli to plánuješ hrát převážně ve dvou, tak osobně bych tě spíš od koupě odrazoval.
Ve variantě pro dva je hold zajímavá taktická hra, kdy oba hrají za jedno město střídavě - dají se vymyslet zajímavé komba, kdy sobě a městu postavíš armádu a na soupeře nezbyde :D
Ale prostě pokud jsme jen dva, tak po 7 Wonders většinou nešáhneme, už musí být ta chuť přímo na to:)

30.12.2010 11:09:57

dik
Super, děkuji za rychlé info. Už je na wishlistu ;)

30.12.2010 11:19:05

7 hracu
Tak vcera jsme to konecne dostali na stul v sedmi a je fakt fajn, ze hra trva vicemene stejne dlouho;) Velka spokojenost.

9.1.2011 11:39:12

7 hráčů
2 měsíce :) po anekenovi jsme to konečně dostali na stůl v 7 lidech i my a můžu potvrdit, že ačkoli byli mezi námi čtyři úplní nováčci, tak hra s nachystáním i vysvětlováním se v pohodě vešla do hodinky a zážitek ze hry v 7 byl naprosto dokonalý a úplně všichni odcházeli od stolu s pocitem perfektního zážitku.

3.3.2011 08:24:33 | Upraveno autorem (porovnej)

The Hammer
The Hammer: Zítra juknu na to co jsem ti slíbil, dnes se k tomu určitě nedostanu.

Až půjdeš ke mně, prosím, vezmy všech těch 7 zázraků s sebou. Ta hra mě eminentně zajímá přestože mám teď na sebe masochisticky uvalený nákupní dištanc. Už jen ty obrázky od Coimbry chci vidět naživo.

3.3.2011 08:30:24

Husak
Ok, rád předvedu

3.3.2011 08:53:31

kolik do poctu
Mne se naopak libi, kdyz nejake karty obejdou dokola a musim s nimi pocitat a odhadovat, ktere se vrati. Coz v sesti a sedmi uplne odpada.

3.3.2011 13:10:35

Vybíráme z Bazaru

Hra o trúny - cyklus Zlato a krev
Hra o trúny - cyklus Zlato a krev
Akt. cena: 7 €
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas