7 Divů světa - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Kaissa Chess & Games
Lautapelit.fi
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obchod - karty s více surovinami

Narazil jsem při hraní na jednu věc ohledně obchodu se sousedními městy, která mi přijde trochu nelogická a dle mě zbytečně přidávající dlaší pravidlo do této v podstatě jednoduché hry. Možná jsem si to špatně vyložil proto se ptám.
Při obchodu si mohu vzít surovinu od sousedního města a to i z karet první epochy, které produkují 2 suroviny (resp. dávají na výběr mezi 2 surovinami). Ale na straně 12 v přehledu se píše, že totéž nemohu učinit u karet II. epochy, kteteré dávají na výběr více surovin než 2. Proč? Nebo to chápu špatně?
12.1.2011 10:47:14

PJ

sasa
Český překlad porovnám s originálem jakmile budu mít čas. Jinak my to hrajeme, že u karet z první epochy X/Y si můžeš koupit surovinu X NEBO surovinu Y; u karet z druhé epochy XX si můžeš koupit obě suroviny XX a za každou zaplatit 2 ZM.

12.1.2011 11:06:33

suroviny
my to taky hrajem tak. Z karty X/Y smíš koupit jenom jednu, z karty XX obě.

12.1.2011 11:22:02

suroviny
my taky tak

12.1.2011 11:48:15

suroviny
To my taky. Jde mi ale o karty X/Y/Z/Ž. Na té straně 12 se píše, že je nelze použít pro obchod.

12.1.2011 11:55:25

kupovat
suroviny můžeš jenom z hnědých a šedivých karet.
Žluté jsou jenom pro vlastníka té karty.

12.1.2011 12:07:25

PJ

sasa
Přesně jak píše dilli. Logiku to má - žluté karty jsou obchodní, takže to ber třeba tak, že suroviny neprodukují, ale výhodně (=herně takřka zdarma) je nakupují z jiných zemí. Proto se dál neprodávají, už byly jednou koupené.

12.1.2011 16:13:07

suroviny
Mám podobný dotaz - v pravidlech na str. 4 je uvedeno, že není možné kupovat suroviny produkované některými budovami či Divy - znamená to, že nemohu kupovat suroviny ze sousedovy desky vůbec? Nebo jen ty, které získá dokončením etapy Divu?

7.2.2011 08:06:42

ikiri
pokud si pamatuju dobře ... tak nesmíš kupovat z desky vůbec (takže ani tu základní surovinu natištěnou vlevo nahoře) :)

7.2.2011 11:00:53

PJ

ikri, Seils
Seils si to bohužel nepamatuje dobře, viz pravidla str. 4, Obchodování: suroviny lze získat z hnědých karet, šedých karet a základních měst (což odpovídá hnědým či šedým kartám).

Nelze si kupovat suroviny, které produkují žluté karty a Div jako bonus za dokončení určité etapy (např. Alexandrijský maják, str. A, 2. etapa).

7.2.2011 11:18:26

PJ
aha měl sem pocit že mi to tak v Essenu vysvětlovali :D takže se omlouvám :)

edit: i přítelkyně mě vyvedla z omylu

7.2.2011 11:25:30 | Upraveno autorem (porovnej)

re
No sakra, tak koukám, že jsem těch cca 20 er hrál špatně :-(
Kupovali jsme suroviny ze žlutých budov i desek Divů a navíc stavěli stejnou budovu víckrát. No kurnik...

7.2.2011 13:30:05

PJ

NJN
Ono neškodí si aspoň jednou zběžně prolistovat pravidly ;-)

...mimochodem ono by to povolení jedné stavby vícekrát mohlo někomu nahrabat nechutné množství bodů (za zelené karty).

7.2.2011 14:01:54

PJ, Eyron i jiní
Díky všem.

Ony ty zelené stavby opravdu nahrabaly někomu posledně nechutné množství bodů :)

Eyron
Nedělej si z toho nic...klidně příště přijď a pravidla ti vysvětlím zase já :D

7.2.2011 15:05:54

Ještě dotázek
Pokud potřebuji dejme tomu 4 kameny a já i sousedi máme dohromady jen 3, tak mám smůlu? Jde mi o to, jestli můžu koupit od souseda jeden kámen dvakrát, nebo ne. V pravidlech je uvedeno, že můžu koupit surovin kolik chci, ale chybí tam, jestli můžu opakovaně koupit jednu a tu samou.

17.2.2011 08:03:07

ikri
Pokud má tvůj soused jen jednu ikonu kamene (na hnědých kartách), tak ji můžeš koupit jen jedenkrát.

A příště si klidně nechám pravidla vysvětlit :-)

17.2.2011 08:22:11 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

ikri
Uznávám, že tohle v pravidlech explicitně chybí, ale popravdě řečeno, přijde mi to implicitně jasné :-) Pak by totiž ztrácely význam karty produkující více surovin stejného druhu a vůbec opakované stavění produkčních bodov...

17.2.2011 09:39:57

Implicitně jasné
Přišlo nám to logické, jen se ujišťuju. Díky :)

17.2.2011 11:05:17

dotaz
Chci postavit budovu a potřebuji dokoupit na ni suroviny od souseda, mohu nakoupit i surovinu, kterou právě vyložil v tom samém kole?

21.9.2011 14:39:33

Klopik
nemuzes. v zasade jaoci provedes musis mit rozhodnuto pred otocenim karet. ve skutecnosti i to ze vidis co ostatni zahraji za karty by te nemelo ovlivnit (Naprikla zjistis ze soused nezahral to co si potreboval tak bys nemel zmenit stavbu budovy na stavbu divu, popripade zahozeni za penize) kazdopadne tohle se spatne kontroluje.

21.9.2011 14:53:13

Nakup surovin
Kdyz dava karta suroviny X/Y, tak si z ni muzes koupit jen jednu surovinu. Z karty co dava XX si muzes koupit obe (ale klidne jen jednu). Funguje to podobne, jako kdyby jsi ty karty mel vylozene pred sebou.

10.8.2015 18:41:36

Vybíráme z Bazaru

Life of the Amazonia: Upgraded Base Components
Life of the Amazonia: Upgraded Base Components
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas