7 Divů světa - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Kaissa Chess & Games
Lautapelit.fi
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy ze hry

...
18.2.2011 18:01:11

jak to čtu
tak se ti to zřejmě líbilo?

18.2.2011 18:06:21

po třech hrách...
Tak z této hry mám opravdu rozporuplné pocity :).

Poprvé jsem se s touto hrou setkal v Korunce, kde jsme ji hráli ve 4 hráčích. Pak jsem si ji půjčil domů a dneska jsme dali 2 partie ve dvou hráčích.

Hned na úvod bych chtěl podotknout, že hra ve dvou funguje imho stejně dobře jako ve více hráčích. Takže už definitivně přestávám dát na ty řeči zde na ZH, že ta a ta hra je ve dvou nehratelná, nudná, ztrácí spoustu věcí apod. V poslední době jsem si ověřil výbornou hratelnost ve dvou v nové civce a teď v této karetce.

Co se mi na této hře líbí:

+ je to rychlá, svižná hra, když není čas na něco delšího (třeba v klubu před zavíračkou je to na poslední půlhodinku výborná "výplň" času)

+ moc hezké obrázky karet (autor grafiky je Miguel Coimbra, takže proto :) )

+ neokoukaný herní mechanismus, tzv. draft

Co se mi (hodně) nelíbí:

- dost přestřelená cena

- přílišná abstraktnost (hráči se soustředí pouze na symboly a počty a "mrskají" karty na stůl, což navozuje minimální, téměř žádnou atmosféru)

Zpočátku jsem si myslel, že se hra příliš soustředí jen na ty zelené karty, z kterých teče dost bodů, ale poté co jsem byl poražem přítelkyní o 10 bodů, která měla pouze 4 body v zelených kartách, jsem od tohoto "obvinění" upustil. Dá se vyhrát různými způsoby. Taky je zajimavé to prodávání surovin, což ještě více umocňuje hra ve dvou, kdy hráči staví za třetího nehráče a můžou tak ovlivňovat svůj příjem peněz a obchod se surovinami. Nicméně musím souhlasit s Havelockem, že se může objevit stereotyp a je ohrožena znovuhratelnost, ale vzhledem k tomu že jde hru odehrát za půl hoďky, tak to možná bude ok.

Každopádně hra mě baví, ale má to nějaké "ale"...:)

18.2.2011 18:21:00

Elenistar
trpělivost, chlapče :))

18.2.2011 18:22:29

PJ

Dojmy...
...jsem napsal do komentáře hodnocení: dobrá a rychlá nenáročná karetka hratelná prakticky s každým a prakticky v libovolném počtu, s úžasnou grafikou, mizernou kvalitou a nesmyslnou cenou.

18.2.2011 18:29:25

Kolik bodů u vás mívá vítěz?
Včera jsme poprvé hráli 7 Divů světa. Na konci hry měli vítěz a hráč na druhém místě shodně 52 bodů (rozhodl počet zbývajících mincí), hráč na třetím místě 47 bodů a hráč na čtvrtém místě 30 bodů. Není to málo? Nehráli jsme něco špatně?

Nikdy předtím jsme tuto hru nehráli, takže vyvozuju čistě podle hry 7 Divů světa: Duel, kde vítěz mívá mnohem víc bodů.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

14.2.2019 06:43:59 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Na první hru si myslím, že super. Jinak co hodně hraju na bga a i z osobních zkušeností, se skore vítěze pohybuje okolo 55 až 60 body. Jsou i extrémy, kdy někdo dosáhne 70 nebo jsem viděl i vítězství za 41 bodů, ale povětšinou to je kolem 55. Ono hodně záleží na stylu hráčů jestli se i berou karty, které by mohli pomoct více soupeři po levici/pravici, nebo jestli hraje člověk jenom sám na sebe, tam pak je hodně znát dominantní strategie vědeckých karet (kdy mohou nastat ty extrémně vysoké body), kdy naopak, když se ta strategie alespoň trochu blokuje, tak se dosahuje průměrně přes těch pětapadesát, jak jsem napsal. Pak také ale záleží i na počtu hráčů, kdy ve třech a čtyrech můžeš i trochu plánovat s tím že se ti nějaké karty dostanou nazpátek na ruku po několika kolech draftu a také ve 3 - 5 jsi vcelku v silné interakci s celým stolem, kdy by tvůj výběr karty měl brát v potaz nejen to co potřebuješ ty, tvůj soused, ale také co potřebuje soused souseda. To v sedmi už některé hráče vůbec neovlivníš. Jinak takový tip je se nebát ze začátku skórovat méně, pak se ti ta vytvořená ekonomika z prvních dvou věků totiž vrátí v posledním věku, kdy jsi schopen vytěžit z jedné karty až trojnásobek (někdy i čtyřnásobek) průměrného zisku bodů, které bys jinak mohl získat z karty z prvního věku, takže se všechno dožene a potencionálně i předhoní. Ale je to hodně o tom se přizpůsobit současné ruce, stylu soupeřů a také výběru divů (tvého a tvých soupeřů). Takže ta hra je pokaždé jiná a na to jak je jednoduchá, tak má až překvapivou znovuhratelnost a strategickou hloubku (jako netvrdím, že to jsou šachy, či tak něco, ale zase mi přijde že je v té hře víc, než jí mnozí přisuzují.
---------------------------------
Deskoherní výzva Zatrolených her

14.2.2019 15:26:27 | Upraveno autorem (porovnej)

matewr84
Já jsem si dopoledne prohlédl všechny karty jak 7 Divů světa tak 7 Divů světa: Duel a tak nějak jsem se dopočítal k tomu, že by to naše skóre mělo být v mezích normy.

Každopádně děkuju za potvrzení. A souhlasím s názorem, že ač se to mnohým třeba nezdá, tahle hra nabízí slušnou porci strategie. A hlavně je to i po tolika letech od vydání naprostá pecka.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

14.2.2019 16:04:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Lords of Hellas
Lords of Hellas
Akt. cena: 1450 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas