7 Divů světa - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Kaissa Chess & Games
Lautapelit.fi
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

2nd print

http://www.boardgamegeek.com/image/929416/7-wonders

http://www.boardgamegeek.com/image/929414/7-wonders

http://www.boardgamegeek.com/image/929413/7-wonders
1.3.2011 16:16:16

cena
Nemá někdo informaci, kolik by mohl stát ten reprint?

11.3.2011 15:38:09

Beholder
Stejne jako puvodni, predpokladam vsechny shopy uz maji jen 2nd print. My urcite;)

11.3.2011 15:43:48

aneken
hmm, tak to si teda nechám zajít chuť. Myslel jsem že aspoň slevní, když dají místo dřeva karton. Za 150 karet, 7 desek a pár žetonů se mi litr dávat nechce, byť se mi hra líbí.

11.3.2011 15:50:34

dřevo vs. kartón
Nevím, jestli je to pravda, ale někde jsem četl, že kartónové žetonky přijdou leckdy na víc, než dřevíčka. O_o

11.3.2011 16:50:41

PJ

aneken
Vy ho už máte? Takže se to nelokalizovalo v druhém vydání? A plánuje se to? Předpokládám, že cena českého vydání by byla nižší (jako u AH). Nebo že bychom černoohnivcům tolik zkazili náladu s kritikou jejich realizace českého AH? :o)

11.3.2011 16:55:33

to aneken
" Za 150 karet, 7 desek a pár žetonů se mi litr dávat nechce " ... to jsem si říkal taky. A už to mám. Po cca 35-ti partiích na BSW tomu propadla celá rodina, je to strašně navykový.

25.3.2011 14:52:33

to PJ
A kde jsi slyšel, že to BF vydá v češtině ???

25.3.2011 15:17:26

PJ

kren
JPP (= jedna paní povídala)

25.3.2011 22:15:31

PJ
Právě mi přistálo v mailu, že BF má 7 Wonders v nabídce kompletně česky. To jen tak na podpoření JPP :-)

28.3.2011 16:43:17

PJ
Zjevne maji BF nejakou pomalejsi dopravu. O ceske verzi jsem se dozvedel dnes, BF nam nic dopredu vedet nedava (narozdil treba od Mindoku). Cena bude lehce rozumnejsi, DMC je 999, takze kolem deviti kil to pujde sehnat urcite...

28.3.2011 16:51:45

Rubic
Mně se to taky děsně líbí;) Já jsem to chtěl už v Essenu, ale tam to bylo jen pro předobjednávkáře, tak jsem to rozbalil hned, jak to došlo...;)

28.3.2011 16:53:33

aneken
těch 900 už vypadá o něco lépe, ale já bych ještě přitlačil :). Je to dobrá hra, ale je to takový filler když není moc času. Já bych za to dal max 750-800 :)

...říká ten co si koupil 520 karet s dvěmi podložkami a čtyřmi kamínky za 2 litry (Yomi) :D

28.3.2011 17:48:51

Nechápu Black Fire
Je pro mě záhadou proč se firma chová tak, ať vydělá co nejmíň. Jak to tady čtu, tak CZ verze 7 Wonders už skoro klepe na dveře, ale nějaká oficiální zpráva nikde. Několik lidí se to odněkud dozvědělo a vypustilo to a nebýt těchto lidí, tak nikdo nic neví (na stránkách BF ani náznak že by připravovali CZ verzi). Takže lidi dál kupují ENG verzi a vůbec netuší, že stačí pár dní počkat a bude v CZ. Black Fire poté samozřejmě prodá méně kusů, protože když už to má někdo v ENG, tak si to kvůli CZ asi kupovat znovu nebude. Navíc BF to, že hra bude v CZ už musí vědět nějaký ten měsíc, předpokládám, že příprava CZ verze a následná výroba něco zabere. Takže místo toho, aby BF už několik měsícu avizovali, že připravují CZ verzi a tím si zajistili, že lidi si počkají a BF prodá víc kusů, tak mlčí a je jim to zjevně jedno. Pro mě osobně nepochopitelné.

3.4.2011 10:34:55

skyfire
Pro BF jsou deskovky v podstatě okrajovým sortimentem. Nabízejí je, aby pokryli celé spektrum tohodle průmyslu, ale příjem z nich mají minimální ve srovnání se svými hlavními produkty, kterými jsou MTG a další CCG/TCG. V podstatě na karetní hry tady mají monopol (je tu tedy ještě Corfix, ale ten je trochu někde jinde). Chvíli jsem dělal v herně brigádu při škole a jen mi spadla čelist, když jsem viděl, kolik displayů nové expanze se prodá. Neuvěřitelná čísla a nové expanze vycházejí každé dva až tři měsíce. Na poli deskových her jsou další tři víc než schopné obchody a konkurenční boj nemůže být pro BF tak lákavý, když se může soustředit na MTG.

3.4.2011 10:54:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Sjone
Jestli jsou deskovky pro BF okrajové nebo ne ja úplně jedno. Jako firma by se měli snažit vydělat co nejvíc a dát na své stránky zprávu typu za měsíc vydáme to a to v CZ je to nejmenší co můžou udělat.

3.4.2011 10:58:05

skyfire
Souhlasím, měla by... Ale evidentně jim je to jedno, a proto jsem napsal svou domněnku, proč tomu tak je.

3.4.2011 11:04:38

cz verze
já si teď koupil anglickou verzi, celkem jsem se trápil že to není ta česká, ale je to vlastně úplně jedno a ty popsaný penízky mi přijdou lepší než dřeváky a když to vydává blackfire poprosím o český návod

4.4.2011 13:37:56

Vybíráme z Bazaru

Reichbusters - KS komplet + obaly + playmat
Reichbusters - KS komplet + obaly + playmat
Akt. cena: 5999 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas