nepřihlášený

přihlásit

registrovat

6 bere! junior

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra, dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Amigo Spiele
Autoři: Wolfgang Kramer
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

6 Bere JUNIOR, jak už název napovídá, je varianta hry 6 Bere, neboli krávy, která je určená pro nejmenší. Odpovídá tomu i design karet. Oč se vlastně v této hře jedná a co je jejím cílem se budu snažit vysvětlit v tomto krátkém popisu hry.

Z čeho se hra skládá

Hru tvoří balíček karet v počtu 56, kdy 4 karty tvoří tzv. Ohrady nebo Stáje pro zvířátka a jsou označené číslicemi 1 až 4. Na hracích kartách jsou pak vyobrazeny domácí zvířátka a ve hře  se tak děti sekají s koněm, kohoutem, myší, husou, kozou a králíkem. Celkem tedy se 6-ti domácími zvířátky.

Co vsechno hra obsahuje

Příprava hry a jak se hra vlastně hraje

Karty  se čtyřmi ohradami, nebo stájemi se položí na hrací plochu pod sebe do sloupečku od nejnižšího po nejvyšší  číslo.  Tyto čísla nemají na nic vliv, jde jen o rozdělení stájí. Každá stáj či ohrada, je navíc jinak barevně zobrazena. Pak si hráči, kterých může být až 5, určí pořadí.  Ze zbylých karet se utvoří dobírací balíček, který se promíchá a položí doprostřed stolu.  Každý hráč, který je na tahu si vezme jednu kartu a tu pak podle situace přiloží do libovolné ze čtyř ohrad.

Karty se zvířaty můžou být jak jen s jedním zvířetem, tak i se dvěma či dokonce se třemi různými zvířátky. Tahle karta pak platí jak za jedno zvíře, tak klidně i za všechny tři. Karty se pokládají k ohradám ve vodorovném směru. Jakmile se některému hráči podaří v jedné ze čtyř ohrad položit kartu s posledním, tedy šestým druhem domácího zvířátka, může si celou řadu karet vzít a začíná se v této stáji přikládat od začátku.

Rozehrana hra

Cíl hry a určení vítěze

Hra má několik variant. Mezi nejčastěji hrané varianty patří, získání co největšího počtu karet se zvířátky. Tedy přikládat karty do stájí tak, aby se podařilo nasbírat v jedné ze čtyř stájí, všechny druhy domácích zvířat a tím si zajistit patřičný počet karet. Může se stát, že v řadě budou třeba jen 4 karty a to z toho důvodu, že tam bude karta se dvěma či třemi zvířátky různých druhů. Tyto karty se pak počítají, jako by tam bylo zastoupeno každé zvířátko jen na jedné kartě.

Může se také stát, že některý hráč  čeká, až si dolízne kartu s chybějícím zvířátkem a tak přikládá karty do jiné stáje, kde se můžou zvířátka opakovat. Tato stáj je pak cennější, neboť obsahuje více karet. (Hraje-li se varianta,že vítězem je hráč s největším počtem karet). Hra pokračuje tak dlouho, dokud nejsou všechny karty z dobíracího balíčku vybrané a nikdo z hráčů nemá v ruce žádnou kartu. Vítězem se pak stává hráč, který má nejvíce karet.

Hráči se můžou také domluvit, že budu hrát opačnou variantu, tedy že vítězem bude ten hráč, který má karet co nejméně. Obě varianty jsou zajímavé. Hra je opravdu určena nejmenším dětem a tomu je podřízen herní systém.

Autor: Kent

Další názvy této společenské hry

  • 6 nimmt! junior

Vybíráme z aukcí

Střelené Kachny
Střelené Kachny
Akt. cena: 80 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>