nepřihlášený

přihlásit

registrovat

504

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: 2F-Spiele
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vítejte ve vzdálené budoucnosti. Vědcům se podařil průlomový objev a začali vytvářet malé alternativní zeměkoule. Do nynějška se jim podařilo vytvořit přesně 504 takových světů a na každém světě platí jiný soubor zákonů přírody a jiná pravidla pro obyvatele, kterými se tito musí bezpodmínečně řídit. Může se jednat o průzkum, spotřebu, ekonomiku, vojenství nebo cokoliv jiného, na každém světě jedinečného. A vy můžete všechny tyto světy navštívit, vcítit se do jejich obyvatel a vybrat z nich ten, který se vám líbí nejvíce. Na kterém z nich chcete žít? Zkuste všechny a pak se rozhodněte!

504 je tak abstraktní, jak jen hra může být. Spíš než desková hra je to soubor mnoha her v jedné krabici, případně krabice, ve které máte komponenty ke mnoha různým hrám.

Srdcem celé krabice je knížka pravidel, která je vodorovně rozříznuta na třetiny, kterými je možné listovat nezávisle na sobě a určují popořadě primární, sekundární a pomocné zaměření hry. Každá třetina má devět listů a protože není dovoleno vybírat stejný list v jednotlivých patrech, máte na výběr 9×8×7, tedy 504 kombinací. Sám tvůrce píše, že nedává smysl hrát hry po jedné jako maraton, ale spíš si vybrat ty, které vám zaměřením nebo mechanikami přijdou nejvíce přitažlivé.

Zbytek krabice potom zaujímají herní komponenty, kterých je hromada. Žetony různých barev, vozíčky (do kterých se tyto žetony vejdou a krásně vyhovují přepravním scénářům), kostky, tyčky, dílky mapy... Komponenty nemají pevně dané určení, to se mění podle světa, který jste si vybrali ke hře.

A mechanik hra obsahuje požehnaně, každá stránka knihy jednu, rozdělenou podle vertikální části knihy, kterou si zvolíte (tedy pravidla pro modul 1 jsou jiná v horní a prostřední třetině knihy):

  1. Pick-Up & Deliver (doručování zboží)
  2. Race (závod)
  3. Privileges (privilegia, výběr rolí)
  4. Military (vojenství, boj a konfrontace)
  5. Exploration (průzkum, objevování hrací plochy)
  6. Roads (cesty, spojování bodů na ploše)
  7. Majorities (většina, ať už na ploše nebo při bodování)
  8. Production (produkce)
  9. Shares (akcie, investování)

Každý svět je popsatelný trojicí číslic, díky čemuž si jej můžete zahrát kdykoliv bez hledání znovu. A každý svět je dočista jiný, od přípravy, strategie, až po konečné bodování (je-li vůbec přítomno). A stejně jako se liší herní zaměření a použité dílky, liší se i herní doba, přibližně v rozmezí 30-120 minut plus příprava hry a učení pravidel.

Autor: ggoblin

Vybíráme z aukcí

GALAXY TRUCKER
GALAXY TRUCKER
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>