300: Země a voda

xxxxxxxxoo hodnoceno 57x (Seznam vlastníků)

300: Země a voda - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Nuts! Publishing
Schwerkraft-Verlag
Autoři: Yasushi Nakaguro
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Strategie za Peršany

Podařilo se vám někomu vyhrát za Peršany? Jakou jste měli strategii?

Po několika hrách nám přijde, že vyhrát za Peršany je velmi těžké a je to hlavně o štěstí, strategie hraje jen malou roli. Tím nechci říct, že by tam bylo málo strategického přemýšlení, ale na Peršany to nemá m moc vliv a je to hlavně dice-fest.

Naproti tomu, řeckému hráči stačí neudělat zásadní chybu a má vítězství v kapse.

Co už jsme za Peršany zkoušeli:

  • Klasicky most v prvním tažení a tlačit velké armády po souši. Zároveň si chránit kritická místa (Abydos, Pella).
  • Ignorovat most a zkusit velké tažení po moři. Buď na řecké metropole, nebo na Théby (Pellu).
  • Kombinaci předchozích bodů, s obsazením ostrovů.
  • V prvním tažení postavit jen velkou armádu (žádný most a žádné karty). Ve druhém postavit most a vzít 6 karet.

Zatím žádná z těch strategií nefungovala, leda by měl Řek vyloženě smůlu na kostky. Průměrné skóre v našich hrách je 6 bodů ve prospěch Řeků.

18.12.2022 22:06:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Nejprve jsem to měl stejně, tedy Řek vždy válcoval Peršana, ale pak jsem pochopil, že je nutné využívat perské zdroje. Ke hře jsem si dokoupil žetony jako peníze a rázem jsem to viděl. První kolo obětuji na zásobení, kupuji méně karet a více lodí a vojska plus pontonový most. Od druhého kola to tam pak Řekovi hrnu po souši i po vodě, obsazuji ostrovy a i když neobsadím metropole na body ho přehraju. Ale záleží i na kostkách.

19.12.2022 09:24:44

Je to zajímavé, já naopak za řeky ne a ne vyhrát.

19.12.2022 10:32:08

Už je tu vlákno kde se řeší nevyváženost stran. Jenomže chvíli to vždycky vypadá že je přesílená jedna strana, pak zase druhá… takže asi to nakonec bude vybalancované dobře. S tím, že kostky samozřejmě hrají velkou roli, o tom žádná…

19.12.2022 11:12:18

@Creatides Asi jsem to špatně formuloval - nejde mi o dojmy, ale o více či méně konkrétní strategii, jak hrát za Peršany.

Upravil jsem titulek a popis.

19.12.2022 13:42:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Risk - rovnováha sil
Risk - rovnováha sil
Akt. cena: 104 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas