20. století - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vladimír Suchý
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Nepodletěla tato hra náhodou pod essenským radarem? Mohl by někdo poreferovat? Dí-ky.
2.1.2011 10:42:12

recenze
recenze v češtině se dají najít na:

http://www.hrajeme.cz/Hrajeme/GameDetail.aspx?id_hry=1617

http://www.spolocenskehry.sk/content/view/1326/24/

2.1.2011 21:34:55

Poreferování
Dnes jsme hráli naši první hru 20. století ve čtyřech. Všichni hráči zkoušeli odlišné strategie - někdo se snažil při dražbě pobrat co nejvíce nových dílků území s tím, že s hromadou odpadků se prostě popasuje někdy později, druhý zvyšoval efektivitu svých měst za masového užívání institucí (dolů, laboratoří a nemocnic), třetí se nebál za vyhlédnuté dílky zaplatit tučný obnost ze svých financí a já se pokoušel vybudovat malý, ale čistý státeček.

Poměrně velký dopad na hru mělo působení ekologických katastrof. Poté, co jeden z hráčů koupil během jedné aukce více dílků území (za každý dílek dostávají hráči více a více žetonů odpadu) a ještě se mu v aukci o katastrofu podařilo "vyhrát" tři bonusové žetony navrh, se jeho minizemě doslova topila v odpadcích. :-D Jinému se v této aukci podařilo tři kola z pěti vydražit nejhorší dopad katastrofy... na konci hry mu to vyneslo krásných -21 bodů za téměř totálně zničené životní prostředí.

Ačkoliv jsem při hraní skončil až třetí, hra se mi líbila a i ostatní se dobře bavili. Vzhledem k tomu, že každé kolo se skládá ze dvou dražeb, výběru nového technologického vylepšení a údržby, kterou můžou všichni provádět současně, hra poměrně odsýpá a nikdo nemusí na ostatní příliš dlouho čekat. Vlastně jsem byl překvapen, jak rychle to celé uteklo. Těším se na další hru, abych si mohl vyzkoušet jiné strategie, ale kvůli zkoušce se k tomu dostanu nejdříve až příští víkend.

8.1.2011 22:32:20

Vybíráme z Bazaru

Crimson Company + rozšírenie
Crimson Company + rozšírenie
Akt. cena: 18 €
Končí za: 6 dnů

Offcanvas