1989: Úsvit svobody

xxxxxxxxoo hodnoceno 86x (Seznam vlastníků)

1989: Úsvit svobody - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická, válečná, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: GMT Games
MindOK
Autoři: Jason Matthews
Ted Torgerson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Pomoc s pravidly
5.6.2012 08:09:56

power struggle card
Při čtení pravidel (zatím hru nemám k dispozici) jsem narazila na pár věcí, na které bych se potřebovala zeptat.

1) Netušíte někdo, jak můžu odstranit Power Struggle kartu ze Strategy decku, když existuje samostatný Power Struggle Deck? A kterou kartu mám vlastně odstranit? Je to na str. 12 v odst. 8.4.4 a 8.4.5.

2) Jsou ve hře klasické šestistěnky, tedy s puntíky od 1 do 6? Nějak se mi zdá, že se moc nepočítá s tím, že by někdo hodil vysoké číslo... V tabulce výsledků pro Power Struggle je max. hodnota 7, přičemž modifikátory mi mohou dát až +5.

Díky moc za odpovědi :)

5.6.2012 08:13:05 | Upraveno autorem (porovnej)

pishkotek
Já to pochopil tak, že když demokrat vyhraje power struggle a hodí 4 nebo víc, tak se příslušná skórovací karta odstraní trvale ze strategy decku, čili danou zemi již nebude možné dále skórovat.

5.6.2012 08:24:57

parxel
Taky jsem si to vyložila takto, ale mate mě, že je to jednou scoring card, jednou power struggle... to jsou přece jiné karty, ne? I když v odst. 8.4.6 se píše to, co říkáš, tj. že se odstraní skórovací karta.

A ještě jeden dotaz: jak je to s VPs za USSR Stability Track? Načítají se hned?

5.6.2012 08:44:38

pishkotek
Mě to připadá, že v odstavci 8.4.6 by spíš mělo být skórovací karta zůstává ve hře. Alespoň mě to tak dává smysl.

Prostě komunismus byl svržen a tudíž v této zemi nemůže dojít k dalšímu boji o moc.

A ten druhý dotaz. Domnívám se že ano. Prostě zahraješ příslušný event - dostaneš VP a vykonáš další akce.

5.6.2012 11:03:50

pishkotek
Tak mě ještě napadlo, že možná power struggle card je jenom jiný výraz pro skórovací kartu, protože skórovací karta spouští power strugle.

Jinak hru teď rozkládáme a chceme se ženou zkusit early year. Jenom mi nějak uniká k čemu je tam ten USSR stability track.

5.6.2012 15:35:53

stabilita atd.
stabilita je prostě asi jen na body, některá políčka dávají hodně. a v preview pravidel byla chyba, patří tam skórovací karta, ne power struggle. V jednom odstavci to ale asi zapomněli opravit i v definitivní verzi.

6.6.2012 07:01:36

pishkotek
Jo vypadá to tak. V TS si člověk musel DEFCON hlídat, tak jsem v 1989 čekal nějakou obdobu. Takhle mi to přijde takové jalové.

Včera to bohužel nevyšlo, ale protže jsem rozložili mapu a malej začal vyvádět. Tak dneska druhý pokus. Jinak z hlediska provedení se mi to líbí moc. Jsem zvědavý jak to bude jako hra jako celek fungovat.

6.6.2012 07:56:17

maly dotaz
niektore eventy umoznuju robit support check....metie ma, ze na niektorych eventoch tohto typu je napisane make a Support Check a niekde Support Checks.... znamena to ze v tom drruhom pripade je mozne urobit 2 support checky? lebo na niektorych eventoch je zas jasne napisany pocet. (napr. 2 support checks)

17.7.2012 01:01:54

hm
nikto nevie? :(

18.7.2012 10:00:40

DD

Gaspar
No my to hrali tak ze pokud je tam support check tak je jeden, pokud support checks tak 2.

18.7.2012 11:19:11

Gaspar
pravidlá v bode 6.2.2 hovoria: "Each Strategy Card played for Support Checks gives two Support Checks to the Phasing Player, regardless of the card’s Operations value."
cize checky sú vždy 2.

27.7.2012 14:07:43

to ranqi
ano v pripade ze su hrane ako operacia: support checks. :)

ja som sa ale pytal na eventy.... v kazdom pripade som medzicasom prebrouzdal BGG a je to tak ako potvrdzuje DD. V pripade ze je na karte napisane "Support Check" jedna sa o jeden hod, v pripade ze "Support CheckS" su dva.... ak nieje specifikovany iny pocet.

27.7.2012 14:39:23

Vybíráme z Bazaru

Tawantinsuyu CZ Praha
Tawantinsuyu CZ Praha
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas