1989: Úsvit svobody

xxxxxxxxoo hodnoceno 87x (Seznam vlastníků)

1989: Úsvit svobody - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická, válečná, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: GMT Games
MindOK
Autoři: Jason Matthews
Ted Torgerson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hraní mocenské karty Tactic Fails

Při znovuprocházení mého překladu jsem znejistěl a tak potřebuju konzultovat hraní karty Tactic Fails.

Pokud obránce během mocenského boje zahraje tuto divokou kartu musí vybrat jako cíl efektu této karty skupinu, kterou zahrál útočník jako útok, nebo může vybrat jakoukoli skupinu (tedy jinou, než jakou zvolil útočník k útoku?

Díky za odpovědi
23.4.2013 21:08:08

Odpověz si sám ;)
Takže pokud by to někoho zajímalo, tak je to vyřešeno. Napsal jsem přímo autorovi hry a tady je odpověď:

Great question that has not been asked before. He can only block the suit that was led by the opponent. That is the tactic that fails. It blocks the suit for both players for the remainder of the Power Struggle.

Takže kdyby to někoho zajímalo, tak do pravidel to budu formulovat následujícím způsobem:

DRUHÝ KROK
Obránce zahraje některou z jeho mocenských karet, jako reakci na útočníkovu kartu:
- Může zahrát skupinovou kartu stejné skupiny, pro jakou se rozhodl útočník
- Mocenskou kartu vůdce může zahrát pouze v případě, že v bodované zemi ovládá alespoň jedno centrum stejného druhu, jakého je karta vůdce.
- Může zahrát divokou kartu „Selhání taktiky“. Jestliže je zahrána tato karta, po zbytek tohoto mocenského boje nesmí žádný hráč zahrát kartu stejné skupiny, jakou v tomto kole zvolil útočník (žádný útočník už také nesmí zvolit tento typ skupiny po zahrání karty vůdce). Jestliže obránce zahraje kartu „Selhání taktiky“, TŘETÍ KROK se přeskočí a je zahájeno nové kolo mocenského boje, ve kterém původnímu útočníkovi zůstává iniciativa a role se nemění.

Samozřejmě tomu přizpůsobím i text na té divoké kartě, protože je poněkud matoucí.

25.4.2013 08:06:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Living Planet
Living Planet
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas