1989: Úsvit svobody

xxxxxxxxoo hodnoceno 86x (Seznam vlastníků)

1989: Úsvit svobody - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická, válečná, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: GMT Games
MindOK
Autoři: Jason Matthews
Ted Torgerson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Herní doba


Zdravím,

Zajímalo by mě jaká je u vás normální herní doba této hry?

Včera jsme se poprvé konečně pustili i do Úsvitu svobody 1989. Pravidla jsme měli oba nastudována a jenom jsem protihráči doplňoval nedostatky v menších pravidlech. S popisky karet jsme nebyli seznámení, ale už jsme hráli kdysi Studenou válku a herní mechanismy jsou tam hodně podobné.

O co mi jde? Hráli jsme hru tedy poprvé, ale naše herní doba se natáhla na 6 hodin a 20 minut přibližně. Dost mě to překvapilo a nepřišlo mi, že by jsme trávili až takového času při promyšlení jednotlivých tahů.

Byli jste na tom podobně u první hry? Případně snižuje se čas s dalším hraním? Herní doba by podle krabice měla být okolo 2-3 hodin.

Hra nás oba bavila, ale kdyby byla herní doba okolo těch 3 hodin bylo by to mnohem přijatelnější.

Studená válka nám například opravdu napoprvé zabrala okolo těch 3 hodin.

Závěrem shrnutí, jak jste na tom vy?
Je to normální herní doba pro první hru? Je herní doba konzistentní okolo těch 2-3 hodin nebo je normální, že se vážně natáhne i na těch 6 hodin?

Děkuju každému kdo se účastní diskuze.


16.2.2020 12:19:20

herní doba
Jsme k kámošem loni odehráli 10+ partií a myslím, že tak 4 hodiny nám trvala nejdelší z her - tam jsme se dostali až do záverčného bodování.
Jednou jsem zvítězil ve 3. kole a to byla rychlovka cca za hoďku ale Věčšinu her jsme opravdu odehráli v rozsahu 2-3 hodin.

První hra je vždy delší, člověk se s hrou seznamuje, do velké míry pak záleží, jak moc čtete karty, koukáte do pravidel a nebo kolem toho kecáte :-)

Řekl bych, že už tak 3. partii byste měli odehrát do těch 3 hodin, věčšina našich her končila tak kolem 6.kola.
Já když hraju tyhle hry, tak se vždy po tom, co dostanu karty, snažím vymyslet si nějaký plán na dané kolo -
v jakém pořadí karty hrát, na který region se soustředit, jak naložit se skórovačkama, co hrát na událost, kam investovat operační body, co poslat "do vesmíru" a pod.
Samozřejmě to věčšinou soupeř zhatí, ale pak záleží jak jste schopni se přizpôsobit okolnostem :-)
Když se pak dostanu do problémů, tak umím být hodně přemýšlivý, ale jinak ty hry celkem odsýpají, protože tam časem najdete nějaké chodníčky, kterými se vydáte.

16.2.2020 12:59:56

Hra
Ano my jsme došli až do 10 kola, kde nakonec došlo k vyložení karty ,,Oslava nového roku'' a tudíž jsme končili hru v 10 kole bez závěrečného bodování.

Jinak v průběhu hry jsme měli kolem 5-6 bodování.
Kartičky jsme četli jelikož jsme potřebovali znát význam jednotlivých akcí. Právě tady čekám největší ušetření času pro další hry, ale nemyslím si, že to bude v řádech hodin.

No uvidíme při příští hře.

18.2.2020 14:58:27

Vybíráme z Bazaru

Sumatra (EN) - nerozbalená ve fólii
Sumatra (EN) - nerozbalená ve fólii
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas