1960: The Making of the President

xxxxxxxxxo hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

1960: The Making of the President - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Filosofia Editions
Z-Man Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

the making of the president vs. twillight struggle

chcem sa spytat ktoru si vybrat?ktora je komplexnejsia?zabavnejsia?dakujem za informacie
29.8.2009 12:25:41

Twilight Struggle
Já bych doporučoval Twilight Struggle (TS). Už jen proto, že nám je bližší tématika studené války než volba amerického prezidenta.
Mám za sebou hodně her TS a ani jednou jsme se nenudili. Herní systém je geniálně jednoduchý, karty odpovídají událostem ze studené války a skvěle podtrují atmosféru. Navíc není nic zábavnějšího, než jako Američan poslat Fidela do vesmíru :-)

29.8.2009 12:35:31

TS
Pro mě je volba amerického prezidenta téma, které mě od hry spolehlivě odradí, kdežto studená válka je skvělé téma. Ale i podle recenzí na BGG je 1960 slabší hra. Stejný tým pracuje i na hře o volbách Obama vs. McCain, opět hra pouze pro amíky.

29.8.2009 12:43:56

obe
Tvrdit ze 1960 je slabsi nez TS bych si nedovolil. Podle me jde o velmi podobne hry, ktere se lisi predevsim v tematu. Studena valka je patrne popularnejsi nez volba prezidenta, ale i ta si sve fandy najde. Treba i proto, ze volby americkeho prezidenta v roce 1960 byly nedilnou soucasti studene valky.

Ja resil podobne dilema jako ty a i kdyz byl TS favorit, vybral jsem nakonec 1960. TS byl pred cca 2 mesici nesehnatelny (zmenilo se to?), pritelkyne valecne hry nemusi a v neposledni rade je 1960 vyrazne levnejsi.

29.8.2009 21:13:15

obě
Mám obě. Hraji obě. Miluji obě. :))Obě hry jsou si velmi podobné, mají konec konců stejného autora. U 1960 se mi líbí možnost zrušit událost spojenou se soupeřem a tím do určité míry zamezit účinku nepříznivých karet. Hlavním mínus hry je pro české prostředí téma. Americké volby z roku 1960 opravdu asi nepřitáhnout širokou hráčskou veřejnost, což je pro tohoto "bratříčka" Twilight struggle opravdu škoda.

30.8.2009 10:00:20

Radim
No sehnat by sel, ale blizi se treti edice, pokud se nic nepokazi, bude v listopadu, takze bych doporucoval na ni pockat;) Prece jen ta pevna mapa je docela lakadlo;)

30.8.2009 13:48:55

téma
mne téma voľby prezidenta usa nevadí. dôležité sú herné mechanizmy a tie vyzerá, že fungujú :-) taktiež karty sú tématické a človek sa aspoň čo-to naučí z histórie. treba byť otvorený novým možnostiam :-) ale keby som mal prachy iba na jednu hru z tých dvoch, tak by som si kúpil twilight struggle :-) ak by som mal prachy na obe, tak by som neváhal a kúpil obe, lebo každá je fajn a aj napriek tomu, že majú rovnakého autora, sú tam rozdiely, ktoré robia obe hry výbornými :-)

28.2.2011 14:23:06

DC

Včera
jsem zkoušel 1960... Zatím jen sám se sebou, abych potrénoval pravidla a musím říci, že mi to na první pohled přišlo pestřejší, zajímavější, rozprostřenější než TS. Už se moc těším na první partie se spoluhráčem :-). Máte ještě někdo další, novější postřehy k tomuto srovnání, nebo vůbec k této hře??

5.7.2011 07:04:46

Vybíráme z Bazaru

4 hry: Karty mrtvého muže, Munchkin: Zombíci atd.
4 hry: Karty mrtvého muže, Munchkin: Zombíci atd.
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 10 hodin

Offcanvas