1955: The War of Espionage

xxxxxxxxoo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

1955: The War of Espionage - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: APE Games
Living Worlds Games
Autoři: Kevin G. Nunn
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o hře

tak co? tak co? dojmy, postřehy, zkušenosti, šup sem s tím...
11.11.2011 13:32:47

ta"jemná"
vložil jsem sem docela podbrobný popis hry. Ta hra je v podstatě abstraktní, ale poměrně atmosférická. V zásadě přetahování se na šesti počítadlech pomocí karet. Jsem docela skeptický ke karetkám s akcemi typu "vyměňte si se spoluhráčem karty" apod. To se zde naštěstí neděje. I když některé akce jsou hodně škodící (třeba odevzdej karty až do počtu 2, zrovna když má člověk na ruce 10 karet a chystá se zahrát super komba).
Líbí se mi na tom, že i když třeba půlku hry to s tebou může vypadat špatně (soupeř už má dva státy a tlačí), tak dobrou taktikou (a s trochou štěstí i pomocí revoluce) lze převahu zvrátit na svou stranu.
A je to rychlovka 10-50 min.

12.11.2011 11:53:41

dojmy
1955 se mi hodně líbí. Je sice lehce abstraktní, ale na druhou stranu hezké karty slušně dotváří atmosféru. Jak psali na BGG - je fakt bezva, jak hra, kde je 55 karet, 6 kostiček, 2 figurky a jeden hrací plán může být napínavá.
Náhoda je dobře ovlivnitelná tím, že karty jdou zahrát více způsoby. Jasně že některé dokáží soupeři nechutně zhatit plány :-) Ale jinak je to příjemně vyvážené.
Přetahování o vliv nad zeměmi je napínavé, kombení karet také. Hráč nehraje jen ve svém tahu, ale reaguje i na karty protihráče, takže prostoje jsou naprosto minimální.. Fakt je tahle hra velké překvapení...

13.11.2011 14:46:57

dojmy
Mohl by se k tomu ještě někdo vyjádřit? Jak je to třeba s znovuhratelností a celkové oblíbenosti po více hrách. Hra zní zajímavě ale podle pravidel se nedokážu zorientovat jak moc dobré to vlastně je.

27.6.2012 12:51:16

dojmy
no ja sem to hral jeden vecer a hrali sem cca 3 parite za sebou a muzu rict ze me to docela hodne bavilo a to i tu 3. hru znovuhratelnost je myslim vyborna

27.6.2012 13:12:46

Vybíráme z Bazaru

Kšá
Kšá
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas