18Lilliput - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Vlaky
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Autoři: Leonhard "Lonny" Orgler
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak jak to hodnotíte bando?
28.10.2018 13:45:51 | Upraveno autorem (porovnej)

První hra
Vlastně naše první setkání s hrou tipu 18XX, pravidla jsou vlastně jednoduchá, ale i tak se nám partie protáhla (čistého času bez přestávek na uspávání dítěte) na cca 165min ale měli jsme i prodlevy v rámci promýšlení tahů. K další partii se zřejmě nevrátím zítra, ale na další hru se už těším.

Zároveň nevím zda jsme to hráli dobře ale přišel nám dosti záškodnický prvek založením nové společnosti a tím odříznout od většiny kolejových tratí jinou konkurenční zastávku potažmo celou společnost...


Závěrem super hra.
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

1.11.2018 02:47:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Záškodnictví
Tak také proto je to pravidlo o šachovnicovém vzoru tratí. Vždy můžeš jet z jednoho sousedícího města přes své město do dalšího sousedícího města. A pokud má společnost dva vlaky, tak může jednou jet zleva doprava a jednou shora dolů. :D Mezi města si můžeš fouknout třeba důl, nebo maloměsto... Takže asi na té firmě závratně nezbohatneš, ale furt se uživí.
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

1.11.2018 07:25:04

První zahrání
Takže včera hráno naplno ve 2 hráčích.
Celé dohráno cca do 2 hodin bez vysvětlování pravidel. Konečné skoré 1369 vs 968 pro kolegu.
Možná i tím, že se mu podařilo založit další společnost někde kolem 6 kola ( tím se mi hezky nasral-uzavřel- do mých tras ) a hlavně si položil ten žlutohnědý dílek za 60 liber, který při lokálkách „D“ dost generoval příjem.

Dojmy z této partie jsou perfektní. Malá, ale těžká krabička, která vám zavaří mozek.
Nevíte, co dřív:
máte jen 2 akce v kole, ale vždyť potřebujete tohle, ale společnost nemá peníze, tak koupíme vlak a vyděláme. No safra, ale nevyplatili jsme dividendy a chtěli jste koupit akcie soupeřovi společnosti, která tak vydělává. No prostě, tohle ukočírovat chce „fištróna“. Na střední jsem nesnášel předmět ekonomie, ale v této hře mě naprosto baví.
A možná, opravdu možná koupíme velkou 18CZ a naše ženy nás už nikdy neuvidí.

2.11.2018 12:16:39

Vybíráme z Bazaru

Project L
Project L
Akt. cena: 515 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas