nepřihlášený

přihlásit

registrovat

SKLEP - Klub deskových her

SKLEP - Klub deskových her - logo

Otevřeno: PO, ÚT, ST, ČT - zavřeno | PÁ - 17:00 až 21:45 | SO, NE - zavřeno

Obec: Praha

Adresa: Jen pro členy klubu

Popis: SKLEP je malý soukromý klub určený pro blízký okruh přátel, kam si mohou jít zahrát nějakou tu pořádnou deskovou hru nebo RPG. Dostihy a sázky, Monopoly a Člověče nezlob se u nás nehledejte. Také máte možnost si ve SKLEPĚ přečíst a půjčit časopisy. Konkrétně National Geographic, SCORE a LEVEL. Nebo se jen sejít s přáteli a popovídat si, co je nového..:)

Diskuse u klubu

Kronika SKLEPA

Vítám Vás v Kronice SKLEPA! Tady můžete nahlédnout, co se na jednotlivých večerech Board Game Night odehrálo.

4.10.2019 13:10:38

Board Game Night #7

29. listopadu, 17:00, další hraní..=) Tentokrát jsme se sešli ve skromném počtu, takže jsme stihli zahrát více her. Byly menší prostoje. Tak tedy k věci..:D

Jako první jsme na stole otočili Velryby ničí svět: Karetní hra od kluků z Time Slug Studio..:) Opět nás to velice bavilo!

Jelikož to někteří z nás už mají celkem nahrané, můžu Vás tedy poprosit o napsaní krátkého hodnocení na serveru Zatrolené hry - největším českém webu o deskových hrách..:O

Poté jsme ozkoušeli hru Tókaidó. Mě osobně to bavilo díky té strategii zabírání dostupných akcí ostatním hráčům. Také velice příjemný mechanismus byl aktivní hráč, který je poslední.

Hráči představují pocestné putující po legendární japonské poutní cestě Tókaidó. Jejich snahou je, aby jim pouť přinesla co nejbohatší zážitky. Na své cestě poutníci procházejí čarokrásnou krajinou, ochutnávají vybrané kulinářské lahůdky, nakupují suvenýry, zatavují se koupelemi v léčivých pramenech a prožívají nezapomenutelná setkání. Tókaidó je poklidná hra pro celou rodinu s neopakovatelnou atmosférou a snadnými pravidly.

Tókaidó jsme zahráli hned dvakrát - cestu tam a zase zpátky..;)

Následovalo dvojnásobné zahrání párty hry Dorty jsou vrženy, jak jinak než od Time Slug Studio..;D

Staňte se mistry cukráři a stvořte ten nejchutnější dort! Dorty jsou vrženy je zábavná rodinná párty hra pro 2 až 6 hráčů. Užijete si vzrušující souboj šéfkuchařů, jak se snaží společně vytvořit ten nejlepší dort na světě. Jak už to ale bývá, každý má svou vlastní představu a výsledek může připomínat spíše práci pejska a kočičky. Pouštěním karet z vrchu přidáváte polevy i zdobení a snažíte se prosadit právě své vysněné ingredience. Při hraní přijde na řadu taktizování, zručnost, ale také blafování. Díky alternativním herním módům zase můžete zážitek neustále proměňovat.

A nakonec jsme opět dvakrát postavili domy ve hře Vítejte ve svém vysněném domově. Druhá hra byla i s rozšířením Welcome To...: Doomsday Thematic Neighborhood..=o Osobně mě baví více hraní s tím rozšířením, protože přidává nový herní strategický prvek stavění bunkrů. V této variaňte má větší smysl stavět kruhové objezdy..;o

Tak a je to konec! Děkuji všem za strávený herní večer. A ještě děkuji Petr Vojtěch a Jindřich Pavlásek, že nám věnovali Velryby a spoustu dalších prototypů jejich her!

4.12.2019 22:48:08

Board Game Night #6

15. listopadu, další herní večer..=D Opět nás přišli navštívit Petr Vojtěch a Jindřich Pavlásek z Time Slug Studio.

Jako první na řadu přišel Bossin' Space..:O Dostali jsme se do kapitánských křesel vesmírné lodi plujících kosmem, kde jsme měli za úkol porazit bosse dřív, než on porazí nás. To se nám opět nepovedlo..:/ Přesto jsme si hru velice užili!..:D

Bossin‘ Space je kooperativní hra, v níž velíte vesmírné lodi, čelíte neznámému nebezpečí a musíte se vypořádat se zmatkem na velícím můstku. Jeden až čtyři hráči zde ovládají dohromady JEDNU loď. Budete cestovat vesmírem do neznáma a bojovat s ikonickými nepřáteli. Otázka, jak přežít a splnit hlavní úkol, se stane neodolatelným hlavolamem.

Také jsme zahráli roll and write hru Kronofix, kde máte za úkol naplánovat svému hrdinovi dobrodružnou cestu tak, aby z ní získal, co nejvíce bodů a zároveň, aby nezemřel..=) To jsme na stole otočili hned dvakrát!

Další hro byly Dorty jsou vrženy. Příjemná oddychová párty hra pro více lidí..:)

Dorty jsou vrženy je zábavná rodinná párty hra pro 2 až 6 hráčů. Užijete si vzrušující souboj šéfkuchařů, jak se snaží společně vytvořit ten nejlepší dort na světě. Jak už to ale bývá, každý má svou vlastní představu a výsledek může připomínat spíše práci pejska a kočičky. Pouštěním karet z vrchu přidáváte polevy i zdobení a snažíte se prosadit právě své vysněné ingredience. Při hraní přijde na řadu taktizování, zručnost, ale také blafování. Díky alternativním herním módům zase můžete zážitek neustále proměňovat.

Také jsme dostali k ozkoušení prototypy her, které rádi ozkoušíme..;)

Děkujeme za návštěvu a doufám, že se opět někdy uvidíme!

Upraveno autorem (porovnej)

21.11.2019 13:03:58

Board Game Night #5

1. listopadu, opět pátek, opět hraní..=) Tentokrát to bylo s týdenní pauzou, protože se nás sešlo málo, takže nemělo moc smysl něco rozehrát..:/ Aspoň jsme se ve dvou sešli na testování prototypu hry s pracovním názvem Born to Die. Ale o tom někdy příště..;)

Ve SKLEPĚ se začínala šířit propagandistická atmosféra předválečného Německa. Na stůl jsme vytáhli Print&Play verzi hry Secret Hitler. Zahráli jsme celkem pět her a musím říct, že síly byly vyrovnané..:O

Secret Hitler je neobvyklá karetní hra odehrávající se v předválečném Německu. Hrát ji může 5-10 hráčů, ze kterých se stanou liberálové a fašisté a jeden z nich dostane roli Hitlera. Role jsou přísně tajné a hráči si je mezi sebou nesmí ukazovat. Liberální strana má sice početní převahu, ale fašisté mají jednu velmi důležitou výhodu. Na rozdíl od liberálů totiž o sobě vědí. Mohou tedy nejrůznějšími způsoby blafovat ohledně své stranické příslušnosti.

Opět děkuji všem za účast a snad se opět sejdeme již tento týden..:)

Upraveno autorem (porovnej)

5.11.2019 17:53:37

Board Game Night #4

18. října, další pátek, další hraní..:D Předem všem děkuji za účast..:)

Dneska jsme na zahřátí zahráli Velryby ničí svět: Karetní hra od Time Slug Studio. Opět jsme nevěděli, kdo je hrdina, a tak jsme se podezírali celou hru.

Velryby ničí svět: Karetní hra tematicky navazuje na naši úspěšnou hru z minulého roku. Oproti „Velrybám ze Startovače“ jsme však připravili globální vydání a zcela přepracovanou hru, která je rychlejší a výrazně zábavnější. Velryby se v ní opět vrhnou do boje, tentokrát se však hráči rozdělí na velrybí generály, mezi které se infiltruje alespoň jeden lidský superšpión. Zatímco velryby se snaží poskládat co nejsilnější armádu, špion musí útoku zabránit.

Následoval hlavní bod večera. This War of Mine: Desková hra..=) Na tuto partii se nás sešlo sedm, i když je hra určena pouze pro šest hráčů. Musím říct, že v těch sedmi se to táhlo hrozně dlouho. Takže doporučuji hru hrát maximálně ve dvou až třech lidech, pokud chcete prožít maximální zážitek..;) Dokázali jsme odehrát pouze první den, a jak koukám, tak to vypadá, že i poslední, protože jsme nesehnali na další den jídlo. Hru jsme přesto uložili a plánujeme ji dohrát v menším počtu hráčů.

This War of Mine je kooperativní hra na motivy oceňované počítačové hry, která hráče přenese do města v obležení inspirovaného Sarajevem. Ne však v roli vojáka, ale v roli civilisty. This War of Mine je desková hra se silným důrazem na příběhovou složku - obsahuje 160-ti stránkovou knihu příběhů s téměř dvěma tisíci příhod, jež mohou postavy ve hře potkat. Cílem hráčů je přežít do konce války - zabezpečit svůj úkryt, shánět jídlo a pití a také se snažit udržet svoje lidství. This War of Mine je strategická hra určená pouze pro dospělé - obsahuje brutální a znepokojivé scény.

Abychom si zvedli náladu, tak jsme si zahráli Vítejte ve svém vysněném domově. Partie trvala průměrnou dobu a myslím, že jako oddychová hra splnila účel..:D

Vítejte ve svém vysněném domově je hra, ve kterém je vaším cílem budování malé městské čtvrti. Hra je podobná hrám roll and write, kdy se zapisují výsledky na papír u každého hráče, na rozdíl od zmíněných her ale nevyužívá kostek, ale karet. I tak budete mít co dělat, aby se vám vaši čtvrt podařilo zastavět co nejlepším způsobem, který vám na konci přinese nejvíc vítězných bodů.

Tak snad jsem nějaký bod večera nevynechal..=D Těším se na další večer už tento pátek!..:O

Upraveno autorem (porovnej)

23.10.2019 22:13:09

Board Game Night #3

11. října, třetí Board Game Night..=) Jelikož zjišťuji, že práce je hodně, času málo, tak budu kroniku psát trochu stručněji..:(

Dnešní večer se nesl v duchu 50. let amerického podsvětí. Ocitli jsme se v podsvětí nikdy nespícího města New York... To by nebylo ono, kdybychom nedostali práci od samotné rodiny Corleonů. Ve zkratce: zahráli jsme hru Kmotr: Impérium Corleonů..:)

Ve hře Kmotr: Impérium Corleonů se 2 až 5 hráčů ujme různých rodin soupeřících o nadvládu nad New Yorkem padesátých let. Hráči vysílají gangstery a členy svých rodin vyřizovat obchodní záležitosti napříč celým městem a získávat peníze, nelegální zboží a další výhody. Ty mohou být použity k vyřizování různých službiček pro Dona Corleoneho, například k uplácení spojenců nebo získávání peněz a různých druhů zvláštních schopností. Územní války dovolují rodinám ovládat části města a zajistit jim v průběhu hry různé výhody. Moc rodiny a její šance na vítězství přímo závisí na množství získaných peněz. Nicméně, často je třeba část peněz věnovat jako poplatek Donu Corleonemu, a tak se v cestě za vítězstvím nepočítají. Je třeba najít způsoby, jak špinavé peníze vyprat a uložit do kufříku, kde zůstanou v bezpečí až do konce hry. Kdo bude mít největší kontrolu nad částmi města a vyřídí nejvíce zakázek (od každé barvy), získá na konci hry další peníze. A rodina s největším jměním bude vládnout New Yorku!

Opět všem děkuji za účast..;)

14.10.2019 22:09:11

Board Game Night #2

4. října 2019, druhé hraní, další nadšení!..:) Tentokrát se nás sešlo v jednu chvíli dokonce osm! Poté, co jsme trochu pokecali, došlo na vytváření postav do RPG hry Dračí doupě, s podnázvem Trable v Jötunheimu. Následovalo úvod do světa. Děkuji Filip Skořepa, že nás prováděl příběhem..????

Ten večer v hostinci U Havraního pařátu se odehrálo několik scénářů. Popíjeli jste celý den oslavujíce vítězství a již vykonané cesty za dobrodružstvím, se kterými jste se za ta léta vypořádali. Tu noc jste slyšeli hodně historek a legend. Povídaček starých babek a bludů přiopilých místních vesničanů. Většina těchto povídaček se točila právě kolem zla v těchto končinách, kde se právě nacházíte. Často šlo o různá prokletí a monstra číhající tam někde v lesích za městem Jöthunheim. A o věčných strastí a utrpení místního obyvatelstva. Většině těmto bludům jste se vysmívali. Jak jinak, jedině blázen by uvěřil něčemu tak absurdnímu jako monstra vylézající z půdy místního hřbitova. Přesněji, kolem zdejší katedrály. Avšak pravdou zůstává, že už jste se na svých cestách potkali i s neuvěřitelnějšími příhodami. Tyto historky jakkoliv zněly směšně zas tak nemožné nebyly. Když už se zdálo že v baru zůstanete i přes noc, dveře hostince se prudce otevřely. Do místnosti vešla drobná ženská postava...

Děkuji i Vám všem, že jste součástí příběhu SKLEPA..;)

14.10.2019 21:54:39

Board Game Night #1

27. září 2019 je den, který se zpravidla musí zapsat do dějin..:) Můj zatím největší projekt, do kterého jsem se vrhl po hlavě je tady! Zahájení pravidelného hraní moderních deskovek v novém klubu SKLEP! Nikdy jsem nebyl tak nervózní a zároveň plný očekávání! Nikdy se mi neklepaly ruce tak, jako dnes! A musím říct, že to klaplo na 110 %..:D

No, konec proslovů a já nevím čehosi, kronika je tu od toho aby se zde stručně psalo, co se při každém Board Game Night odehrálo..;) Hurá do toho!!!

Dnes večer jsem poslal pozvání, které přijali, autorům deskových her Petr Vojtěch a Jindřich Pavlásek z Time Slug Studio. Stojí například za skvělou párty hrou Velryby ničí svět: Karetní hra. Neslyšeli jste o nich? Teď tedy slyšíte!..;) Jsou to velice příjemní lidé, kteří se rádi podělí o své zkušenosti.

Velryby ničí svět: Karetní hra tematicky navazuje na naši úspěšnou hru z minulého roku. Oproti „Velrybám ze Startovače“ jsme však připravili globální vydání a zcela přepracovanou hru, která je rychlejší a výrazně zábavnější. Velryby se v ní opět vrhnou do boje, tentokrát se však hráči rozdělí na velrybí generály, mezi které se infiltruje alespoň jeden lidský superšpión. Zatímco velryby se snaží poskládat co nejsilnější armádu, špion musí útoku zabránit.

Společně s Ell, Kostilam, MartaMalda a Jindřich Pavlásek jsme otestovali prototyp hry Bossin' Space, který zamíří na Kickstarter, kde ho následně můžete podpořit. Stojí to za to!

Bossin‘ Space je kooperativní hra, v níž velíte vesmírné lodi, čelíte neznámému nebezpečí a musíte se vypořádat se zmatkem na velícím můstku. Jeden až čtyři hráči zde ovládají dohromady JEDNU loď. Budete cestovat vesmírem do neznáma a bojovat s ikonickými nepřáteli. Otázka, jak přežít a splnit hlavní úkol, se stane neodolatelným hlavolamem.

Vychytávali jsme zde tipy, jak hru ještě více zdokonalit..:) Musím říct, že i teď je hra obrovsky zajímavá a chytlavá!
Nakonec jsme dvakrát zahráli Velryby ničí svět: Karetní hra. To mě také hodně bavilo! Už jenom kvůli grafické stránce hry, jsem si ji musel zahrát!

Nakonec nám Time Slug Studio věnovalo jeden kus Velryb, za což jim velmi děkuji!

Věřím, že i nadále se budeme scházet a testovat nové kousky..:D Držím vám palce!

Upraveno autorem (porovnej)

4.10.2019 13:18:00

Vybíráme z aukcí

ISTANBUL nová ve fólii
ISTANBUL nová ve fólii
Akt. cena: 990 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>