Klub deskových her DoUPě Olomouc

Klub deskových her DoUPě Olomouc - logo

Otevřeno: pravidelně v úterky a čtvrtky, vždy od 16:30 cca do 22:00

Obec: Olomouc

Adresa: učebna 1.037, Tř. 17. listopadu 12, 771 46, Olomouc

Odkaz: www.facebook.com/groups/DoUPeOlomouc/

Popis: Hrajeme v přízemí Přírodovědecké fakulty UP Olomouc. V klubu jsou trvale umístěny hry nakoupené přímo do klubu. V seznamu Sbírka her jsou navíc (s patřičným popiskem) uvedeny také soukromé hry, které jsou momentálně k dispozici ve skříni. Jejich dostupnost se průběžně mění – omlouváme se za případnou neaktuálnost.

Veškerá hraní se nově domluvají na Discordu: https://discord.gg/vCg3WdHpZR

Seznam her hraných v roce 2024: https://bit.ly/doupe2024

Diskuse u klubu

Ostatní

debaty ohledně čehokoli jiného než domluvy pravidelných hraní (zavedeno kvůli zjednodušení diskuzí)
1.12.2012 00:04:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Hry z projektových peněz
Vzhledem k tomu, že máme jistý rozpočet na nové hry a nevím, jak to nějak probrat, aby se k tomu vyjádřilo co nejvíce aktivních hráčů (ne každý má fb), tak bych se rád zeptal tady, co byste rádi viděli v klubu. Bral bych to tak, že by bylo fajn mít tam věci, které nejsou v soukromých sbírkách (protože ty se dají donést), nejsou v DDM (odtama se dají půjčit) a jsou rozumně přístupné. Samozřejmě teď jsem vyloučil docela dost her, ale pořád něco zbývá. Pište, neříkám, že na všechny se dostane, chtěl bych, aby z toho vykrystalizovalo něco, co bude mít smysl.

Za sebe dávám (prozatím) jako návrh Qwirkle, Pictomaniu a Pick a Pig - Svět deskových her je má momentálně zlevněné, takže by nezatížily příliš rozpočet. Jsou to hezké, přístupné hry, které by se v klubu mohly hrát, když je míň času. Případně by byly i fajn, pokud by se konaly nějaké výjezdní nebo popularizační akce, nebo si je (hlavně asi v případě té druhé a třetí) prostě někdo chtěl jen půjčit na víkend na nějakou oslavu.
Další nápady časem přihodím.

4.12.2014 16:41:57

První návrh...
... založ na tohle nové vlákno... :)

A co se týká her, tak jsem určitě pro:
Isla Dorada
Stanice Paranoia
Via Appia

5.12.2014 23:49:57

klubová diskuze
mi přijde už tak dost zasviněná a vzhledem k tomu, že do vlákna Ostatní se zas tak často nepíše, nechal bych to tady.... Paranoiu má Pajoš, na zbytek kouknu za střízliva ;)

EDIT: Paranoiu můžem rovnou koupit od Špatňáka :D

6.12.2014 00:25:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Vlákna
nejdou mazat???

Já vím, že jí prodává, taky jsem mu to úspěšně navrhl... Oni ji totiž v Krnově vůbec nehrají, ale u nás by se myslím mohla ujmout... :) Ovšem pokud ji má Pájoš ( i když ten zase tak často nechodí)... :)

6.12.2014 00:43:46

Poly
jdou, ale je zbytečné je mazat, když máme vlákna, která se zas tak napoužívají a mohla by zůtat, když už pro nic jiného, tak pro občasné zavzpomínání "jaké to tehdy bylo, když jsme domlouvali nové hry do klubu" ;)

6.12.2014 01:20:02

Vykend
Nezahral by si niekto Firefly tento vykend? Teda ak bude kde

11.12.2014 11:39:53

vikend
Padl navrh že by se dalo zahrat ale až večer kde to se ještě dořeši zda u Pajoše nebo u mě

12.12.2014 18:39:25

inzerát
Přesunuju inzerát uživatele KOLMI z vedlejšího vlákna, abych ho mohl smazat:

Sháním betatestery na strategickou deskovou hru ve stylu WARCRAFTU. Prosím z Olomouce a okolí, místo k hraní máme. Případní zájemci, ozvěte se na kolmiland@seznam.cz

6.2.2015 14:42:42

Shogi
V klubu máme nově propagační kousek japonské varianty na šachy: shogi. Pokud by si tuto abstraktní hru bez náhody pro 2 hráče ne nepodobnou šachům chtěl někdo vyzkoušet, má možnost každý čtvrtek na PřF UP :)

6.2.2015 23:15:37

Thunderstone Advance
Ahoj, máte někdo Thunderstone Advance? děkuji za info :)

12.2.2015 16:04:52

Tak jsem zjistil
další věc, kterou jsme v Settlerech hráli špatně - za uzavření dohody se platí 1 jídlo (pokud si vybavuju, hráli jsme ji zadarmo).

27.3.2015 10:46:44

dorazila
nám do klubu Malacca - takže pokud si někdo chce vyzkoušet, stavte se :)

10.6.2015 10:21:43

Vaše oblíbené hry
Sháním nějakou inspiraci co zkusit, můžete mi poradit? :) Co tak napsat třeba vaše aktuálně TOP 3 (pokád dáte dokupy, tak klidně i TOP5) hry? :)

a pak jeden takový offtopic - kdysi (cca půl roku skoro zpět) jsem v klubu s někým hrál Mage Knight, ale už si nepamatuji kdo ho měl a jestli ještě vůbec je v Olomouci? :) Rád bych MK zase zahrál a zkusil zda mě to bude opět tak bavit - díky za info

jinak mé TOP5 momentálně:
1) Pathfinder ACG
2) Arcadia Quest
3) Warhammer Invasion
4) Rune Age
5) Runewars

26.6.2015 07:32:01 | Upraveno autorem (porovnej)

můj top5 na tento týden (měsíc):
1) Arcadia quest
1) Cthuhlhu Wars
1) Dreamblade
1) Firefly
1) Fortune and Glory

číslo vyjadřuje, co bych si nejraději zahrál ... pak mám samozřejmě stálici TOP5, ale to teď sem psát nebudu.

MK mám doma, rád zkusím. Ale napřed ty Rune Ages a pak dáme ho.

26.6.2015 07:49:18

Arcadia quest
S nástupem prázdnin by mohl být čas projet celou kampaň?

26.6.2015 10:58:27

Muj Top 5
Twilight Struggle (studena valka, 2 hraci, 2-3 hodiny)
Europe Engulfed (druha svetova, 2-3 hraci, 4-18 hodin)
Successors (rozpad rise Alexandra Velikeho, 2-4 hraci, 3-6 hodin)
Britannia (tisic let britskych ostrovu, 3-5 hracu, 3-6 hodin)
Richard III (valka Ruzi, 2 hraci, 2 hodiny)

Mimo deskovky potom Warhammer Fantasy Role-Play jako RPG.

26.6.2015 12:19:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Pernicek
Rádi Tě u hry opět uvidíme. Právě ráno jsme si říkali, že když nepůjde celá kampaň, tak aspoň zahrajeme postupně jednotlivé levely, abychom si užili lepší vybavení bez nutnosti hrát kampaň.
Jak budou termíny, tak Ti pošlu zprávu sem na Zatrolky :)

26.6.2015 14:02:36

Top 5
Vzhledem k tomu, že mám teď neuvěřitelný absťák, tak by se do mé top ten dostalo možná i člověče nezlob se, ale zkusím to vzít zodpovědněji. Bohužel to budou asi jen věci co mám ve sbírce (možná), páč jen pomyšlení na to, kolik skvlých her je venku mě zvládne rozplakat:D

1. Yedo
2. Clash of Cultures
3. Imperial Assault / Descent
4. Five Tribes
5. Ghost Stories a ten zbytek:D

27.6.2015 13:47:32

TOP 5 - neseřazuju
Momentální: La Granja, La Citta, Guildhall, Terra Mystica, Wir sind das Volk

Dlouhodobá: New Era, Bora Bora, Tzolkin, Lords of Waterdeep, Trajan

(alespoň teda z mojí sbírky - s výjimkou Granji)

27.6.2015 14:47:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Aktuální top 5
Tak z těch několika, co mám, by to teď bylo:
1) Argent s rozšířením
2) Firefly s rozšířeními
3) BattleCON: Devastation of Indines
4) Lords of Waterdeep s rozšířením
5) Disc Duelers

Co se týká her mimo moji sbírku, co mě v nedávné době hodně bavily, tak bych rád zmínil Five Tribes a Puzzle Strike. Kteroukoliv z uvedených her bych si kdykoliv zahrál.

27.6.2015 16:35:32

dotaz na 2.7. Pathfinder
Tak co, jak hodnotíte karetního Pathfindera kdo měl možnost zkusit?

Za mě musím hodnotit pozitivně - ve více hráčích (zatím hráno jen ve 2 a ve 3, až včera v 5) je ta zábavnost větší a hra zajímavější - jednak proto, že některé postavy jsou lepší při spolupráci s jinou postavou a některé zase solo a druhak proto, že hráči, kteří právě odehráli mají trochu času a mohou sledovat a vtipně komentovat hraní hráčů kteří jsou na řadě po nich - v těch 2 až 3 je rychlost hry skoro stejná - stále je timer na 30 kol, ale není tolik času na interakci mezi sebou, protože neustále přemýšlíte co zahrajete v dalším tahu a moc nemáte čas sledovat co dělá kamarád a jak se mu zase nepovedlo zabít toho malého červa v a naopak se mu rozlezli po celé laboratoři :D

3.7.2015 10:48:55

Shuffle heroes
Zdar, objednával někdo z vás Shuffle heroes na Kickstarteru? Nechtěli byste se nějak složit, že by se objednalo to šestibalení?

27.7.2015 18:15:06

Shuffle Heroes
Jsem pro.

29.7.2015 08:19:50

Essen
Jen tak mě napadlo, nepojede někdo z vás do Essenu?
Kdyby ano, chtěl bych zda by bylo možné tam najít a případně koupit jednu hru pokud bude v prodeji za rozumnou cenu (přispěl bych pak něco na benzín za dovoz)

3.9.2015 10:28:16

budu v Essenu
domluvíme se odpoledne, ok?

3.9.2015 11:02:32

Vybíráme z Bazaru

Doodle Rush (EN)
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas