Klub deskových her DoUPě Olomouc

Klub deskových her DoUPě Olomouc - logo

Otevřeno: pravidelně v úterky a čtvrtky, vždy od 16:30 cca do 22:00

Obec: Olomouc

Adresa: učebna 1.037, Tř. 17. listopadu 12, 771 46, Olomouc

Odkaz: www.facebook.com/groups/DoUPeOlomouc/

Popis: Hrajeme v přízemí Přírodovědecké fakulty UP Olomouc. V klubu jsou trvale umístěny hry nakoupené přímo do klubu. V seznamu Sbírka her jsou navíc (s patřičným popiskem) uvedeny také soukromé hry, které jsou momentálně k dispozici ve skříni. Jejich dostupnost se průběžně mění – omlouváme se za případnou neaktuálnost.

Veškerá hraní se nově domluvají na Discordu: https://discord.gg/vCg3WdHpZR

Seznam her hraných v roce 2024: https://bit.ly/doupe2024

Diskuse u klubu

Hraní jinde v Olomouci

Vlákno pro domlouvání nepravidelných hraní v Olomouci
21.10.2011 15:19:27 | Upraveno autorem (porovnej)

DooM
Ahoj, našel bych spoluhráče na DooM? Případně má to někdo a zahrál by si?

Ještě bych to asi rozšířil o Blood Rage a Zombicide Black Plague.

Chtěl bych si prostě zahrát něco s pěknýma figurkama :D není problém koupit jde jen o to.mit s kým hrát. (:

23.8.2018 13:19:58 | Upraveno autorem (porovnej)

GoT - Mother of Dragons
Zdar,

plánujeme hru Game of Thrones s expansí Mother of Dragons. Bohužel to není v Olomouci, ale v Brně 19.1. Začínáme tak 13:00.

Je to 8 hodin strategie a pohody nad mapou Westerosu a Essosu s pivem a přátelskou atmosférou - dokud nejde do tuhého : )

Kdyby někdo měl cestu kolem, tak napište. Zatím je nás 5/6 a s osmi hráči by to bylo epický.

14.1.2019 21:37:49

Deskovky s Mensou
Prostějov není sice úplně Olomouc, ale pokud má někdo zájem si v sobotu 25.5.2019 v Prostějově zahrát, tak zde je přihláška:

https://intranet.mensa.cz/prihlaska/reg_akce.php?id_a=9953

23.5.2019 23:50:51 | Upraveno autorem (porovnej)

DnD pravidelné hraní

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli někdo v Olomouci pravidelně nehraje DnD. Když jsem byl mladší, tak jsem trochu hrával dračí doupě a chtěl bych se k tomu zase vrátit, ale v podobě DnD.

17.2.2020 13:03:37

Skromnější hraní v Ol

Ahoj, rád bych sehnal lidi na menší hraní deskovek, kooperacnich v utulnejsi atmosféře i s ohledem na situaci a vše, jelikož nám dřív nebo později jiná než domácí zábava nezbyde...
Budu rád když se někdo ozve :)

15.10.2020 07:20:25

Přijďte!

 

https://www.zatrolene-hry.cz/kalendar-akci/volne-hrani-deskovych-her-valecna-hra-conquest-a-workshop-malovani-figurek-1896/

8.11.2021 11:28:08

Ahoj, měl by někdo chuť naučit partu vynikajících lidí /2-4 osoby/ hru Scythe nebo Na Křídlech?  

Díky, Ondra

 

P.S. Omlouvám se za více stejných příspěvků, nejsem si jistý která vlákna jsou jak aktivní. Kdyžtak smažu.

1.12.2021 14:24:53 | Upraveno autorem (porovnej)

@vendelin Pokud dorazíte do klubu, asi by vám to tam někdo vysvětlil (já osobně zvládnu Na křídlech, Scythe už jsem dlouho nehrál, takže bych si to musel víc připomínat, ale jiní ho mají nahrané víc). Případně můžete dorazit na níže odkazovanou akci tuto sobotu. Koukal jsem, že jsi zvládl napsat i na fórum Hledáme spoluhráče, tím už máš pokryto tady na ZH asi vše. (Samostatně založené vlákno jsem s dovolením smazal, ať se nám to tu zbytečně nemultiplikuje).

1.12.2021 15:19:45

Zdar všem přátelům her. Doufám že odpustíte, že se příspěvek netýká úplně deskovek…

V návaznosti na nedávno proběhlou akci v Pevnosti poznání s prezentací hry Conquest: The Last Argument of Kings - na rozdíl od deskových her nejde wargaming provozovat úplně kdekoli, protože je potřeba více prostoru plus herní terén. Není třeba si lámat hlavu, pokud vám tohle chybí, v Olomouci je možné si wargamingové hry zahrát, máme na to herničku s příslušným vybavením. Jestli si někdo pořídil Conquest a chtěl by si to někde zkusit, nebo by chtěl někdo vědět něco o wargamingu obecně, můžete se na mě s klidem obrátit (v současnosti se věnuju nejvíce výborné hře zvané Malifaux).

11.12.2021 14:03:41

Ahoj, chtěl bych se zeptat zda na akademickou půdě PřF UP se schází i nějaká dnd skupina :-) Děkuji 

25.3.2022 00:38:49

Zdravím všechny, hledám skupinku na pravidelné hraní #Descent: Výpravy do temnot (2.edice) /#Panství hrůzy: Druhá edice (míchaná/anglická verze), tzn. až 4 další hráči + já. Měl bych zájem o kampaňové hraní, takže by bylo ideální kdyby se mohla scházet pravidelně celá skupina, popřípadě můžeme prokládat kampaň v Descentu jednorázovkami MoM nebo jinou hrou pokud bude chuť. Vyhovovalo by mi hraní ve čtvrtky na PřF, ale našel bych si čas i jindy pokud bude kde hrát.

31.10.2022 15:31:49

Zdravím, dokázal by mi tu někdo prosím říct, kde se dá v Olomouci koupit vybavení (barvy, štětce, atp.) na barvení miniatur, případně aby mi k tomu i poradili? Díky

7.11.2022 15:38:31

@Dawson93 Bohužel osobně jsem takový obchod v Olomouci nepotkal. Respektive, myslím že na Dolním náměstí a ještě i někde je obchod s modely, kde budou mít barvy na “modely”, což asi není to co hledáš (předpokládám, že chceš Army painter, Citadely, atd.). 

Vyloženě specializovaný obchod jsem tu prostě nepotkal. Nicméně záleží na jak vysoké úrovni a kolik toho chceš namalovat? Já si pro začátek koupil jednu sadu army painteru, kde byl i 00 štětec. A zbytek? Zbytek jsem kupoval potom v normálním obchodě s výtvarnými potřebami (jak štětce, tak akrylové barvy…), třeba OPTYS v Ostružnické.

CO je největší problém, tak jsou dobré podkladovky (já používám brush-on od army painteru, protože v paneláku se mi se sprejem prostě blbě pracuje:D). Zbytek už je o kreativitě. Kvalitní barvy jako jsou právě Citadely, Army painter, apod., ti samozřejmě ulehčí práci, ale já s tou svou základní sadou a levnými akrylovkami už zvládl namalovat celé Black Rose Wars, Kingdom rush, Chronicles of Drunagor, Wonderland's war, Imperial Assault…a ještě něco určitě namaluju.

Pokud jde o rady a spol…stejně pokud nemáš vůbec nic, tak tě první objednávka nebude stát pár korun, tak je lepší to rovnou vzít z nějakého eshopu. A tady na zatrolenkách ti určitě spousta lidí taky klidně poradí, co vzít do začátku podle toho co máš s tím vším v plánu https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/

Případně mrkni třeba na discord Deskofobie, tam rozhodně taky rádi poradí a nasměrují.

7.11.2022 16:51:54

@Dawson93 Pokud bys měl zájem o objednávku, chystám do olomouckého klubu jednu předvánoční. Mimo jiné plánuju brát věci i z Imaga a Světa deskových her - oba obchody mají i nějakou malířskou výbavu. Pokud bys nechtěl platit poštovné, dej mi vědět třeba do soukromých a můžeme se domluvit.

7.11.2022 17:54:39

@Dawson93  @Kame V Olomouci jsou k dostání barvičky a příslušenství od Citadel v tomto obchodě s PC kousek od zastávky Trnkova (teď už je asi nějaká nová zastávka ještě blíž). Lze objednat na jejich eshopu a pak vyzvednout osobně. 
 

https://www.w40k.cz

 

 

7.11.2022 18:03:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, všem moc díky za komenty a odpovědi! Zatím jen “sonduji”, jelikož jsem si koupil hru Destinies a mám na cestě Frostpunk a potom Witcher: Old World. Tak jsem si řekl, že bych si to vyzkoušel a nabarvil. Jj viděl bych to na Army nebo Citadel, zatím zjišťuji, jestli je možnost i osobně se zajít poradit, ale něco si teda přečtu, mrknu na ytb a kdybych něco objednával online, tak bych se @Kew ozval :) Ještě jednou všem díky!

7.11.2022 18:08:42

DnD hraní

Zdravím, nenajde se někdo, kdo by chtěl rozjet herní skupinu DnD(nebráním se ani jiným RPG, klidně i netradičním) případně má nějakou do které bych se mohl přifařit? Dlouho jsem nehrál a rád bych se k tomu vrátil.

29.8.2023 10:37:54

Vybíráme z Bazaru

Pulsar 2849 - nový
Pulsar 2849 - nový
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 5 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas