Joe
Joe - avatar

OnePageRules - preklad do SK

Zdravíčko,
viem, že tu asi nebude veľa vórgejmingových figúrkárov, ale ak hej, nájde sa niekto na prečítanie preložených slovenských pravidiel od OnePageRules - Grimdark Future?

Vždy som koketoval s WH40K a mierne aj s Warmachine, ale nikdy neprišlo ku kúpe modelov (veľa peňazí, nedostatok hráčov). Teraz Privateer Press oznámil 4. edíciu Warmachine a prechod na 3D tlač, takže som sa po rokoch k tomu vrátil a snoril videá na Youtube. Popri tom som narazil na zmienky o OnePageRules. Tak som sa začítal a… je hotový preklad Grimdark Fantasy :)

Ide mi o získanie iných párov očí, ktoré zbadajú to, čo mne ušlo - či už prípadný vhodnejší preklad niečoho z Glosára, alebo lepšiu “zabehanú” štylizáciu niektorých pravidiel (samozrejme nie anglikanizmy, keďže u nás tých wargamingových prekladov nie je asi mnoho, ak vôbec nejaké - okrem tuším oficiálnej 8. verzie WH40K, aj to len časti).

-------------------
Prekladateľ Joe

11.8.2022 00:21:15

Joe

Po dlhšom čase väčší update:

Preložené:
GF - Basic Rulebook 2.16
GF - Core Rulebook 2.16
AoF - Basic Rulebook v2.16
GF - Battle Brothers v2.50
GF - Eternal Dynasty v2.50
GF - Robot Legions v2.50
GF - Jackals v2.50
GF - AI Rules v2.2
GF - Mission Cards v1.0
GFF - Basic Rulebook 2.16

WIP

GF - Full Rulebook v2.16 - 46%
GF - Human Defence Force v2.50 - začaté

Plánované v najbližšej dobe

GF - Campaign Rules v2.3
GF - Competitive Rules v2.5
 

-------------------
Prekladateľ Joe

28.10.2022 17:19:10

@Joe Parádní práce! 

Smekám a kéž by tvoje dřina pomohla u nás (CZ i SK) rozšířit figurkový wargaming u za hranice Games Workshopu a jeho her! :-)

30.10.2022 15:54:19

Joe

Dik! OPR za to fakt stojí, to “oprostenie” sa od tony pravidiel, výnimiek, doťahovania o interpretácii apod. je povznášajúce :) Preto som do WH40K nikdy neprenikol (aj keď snahy dávnejšie boli, ale nikdy som si žiadne figúrky nekúpi). Takto môže začať hrať hocikto a po jednom-dvoch kolách prakticky vie všetko, čo potrebuje vedieť.

-------------------
Prekladateľ Joe

31.10.2022 09:29:22

Vybíráme z Bazaru

Spirit Island + Branch & Claw (EN)
Spirit Island + Branch & Claw (EN)
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas