žurnalistika

Dnes ráno jsem jel do práce a poslouchal jsem ČRo a musím říct, že mě to inspirovalo k založení této diskuse.

Takže s čím vším se ještě můžeme setkat a kam až sahá nenechavý novinářský prst?
27.9.2010 08:58:30

Čest a sláva nechť náleží investigativní žurnalistice
Tak nám neuplynul ani rok od megaskandálu s protěží a historie se opakuje. Novináři z ČRo odhalili, že v českých modelářských obchodech se prodávají miniatury Adolfa Hitlera a Reinharda Heydricha (http://www.rozhlas.cz/zpravy/kauzy/_zprava/788830). Pro případné zájemce o tyto figurky tu je však špatná zpráva: Už jsou namalované ;)

Hlavně aby nám nezačali novináři kontrolovat vyváženost her ... protože kdyby měli Němci o něco větší šanci na úspěch, to by byla teprve bomba.

Člověk opravdu někdy jen nevěřícně kroutí hlavou, kam až může honba za pseudosenzacemi zajít. A kritizují-li někteří novináři, že se nedokážeme vyrovnat s vlastní minulostí, nezbývá než konstatovat, že mají pravdu ... ovšem jimi samotnými počínaje.

27.9.2010 08:59:24

prebio
No já nevím, figurka Heydricha nebo Hitlera mi přijde jako trochu silnější kafe než háknkrajc na messerschmitu. Resp. když u někoho doma uvidím německé letadlo, řeknu si o něm, že je to modelář a zajímá se o historii. Když bude mít namalovaného Hitlera, je to u mě nácek.

27.9.2010 09:24:08

sydo
No já třeba žádného modeláře, nebo maniaka do WWII neznám, ale docela dobře si dovedu představit, že budu-li chtít mít modely historických postav z války, tak těmhle se prostě vyhnout nedá. To že si to koupí nějaký nácek je docela dost dobře možné, ale když to nekoupí v modelářském obchodě, tak to koupí jinde a proč mám kvůli tomu házet všechny do jednoho pytle. Je to prostě absurdní.

27.9.2010 09:35:58

figurky
Tak nějak souhlasím s prebiem. Tohle tabuizování minulosti mi nepřipadá úplně vhodný a sám preferuju snahu o historickou objektvitu. Nicméně společnost je k tomuhle tématu citlivá a člověk, kterej s obecnym názorem nesouhlasí a nebo ho nevnímá se stejnou citlivostí se lehce může dostat do problémů. fotbalista "mávne" na rozhodčího a hned je z toho hailovací skandál. Politik se nelichotivě vyjádří o menšině a hned se hledá spojitost s obludným říšským režimem. A když si na blešáku koupim cínovou figurku hitlera a postavim si ji na stůl, aby mi tam udržoval čistotu a pořádek, hned je ze mě nácek.
Ale tohle všechno nejspíš patří k otázkám etiky a morálky, na který se odpovědi vždycky hledaj špatně.

28.9.2010 09:58:37

Když už jsme u žurnalistiky
tak mě napadlo, existuje nějaký časopis o deskových hrách tak jako je u počítačových Score a Level? Bylo by docela zajímavé, kdyby takový časopis byl:-)

28.9.2010 10:20:50

jinak já bych z těch figurek
určitě nedělal tragédii. Když chche někdo mít doma vystavené figury klíčových postav z WWII, tak budiž. Předpokládám že takový člověk bude mít na polici kromě říšských stvůr i jejich oponenty jako Churchill, Montgomerry a pod. Nicméně je fakt, že kdybych viděl u někoho na polici vystavené jen ty říšské šmejdy, tak si o dotyčném myslím své, tak jako si myslím své o těch, kteří uchovávají Stalinskoleninskou "výzdobu". O něčem to prostě chtě nechtě svědčí:-)

28.9.2010 10:24:42

Joe

Ringo
ad časopis - ČR/SR samozrejme nie, jedine nemecké/rakúske, čo viem... prípadne UK/US, ale detailne sa v nich nevyznám.

Ale aj tak ich je ako šafránu.

28.9.2010 10:35:14

ad figurky
tak jenom nechápu, na co by ať už jakýmukoliv náckovi ty figurky na něco byly. Dyť jsou to jenom Kenové v německejch hadrách... chápu že to má možná sběratelskou hodnotu, ale něco ve stylu propagandy(?) to mi fakt nepřijde. Nehledě na to že jsem sám sběratel starejch uniforem ( i když ne německejch), ale že bych toužil mít ať už Hitlera nebo Montyho v takovymhle provedení - asi bez toho přežiju... navíc si nedokážu představit nějakýho 18-letýho vyholenýho ňoumu (páč mi z nich většina taková připadá), kterej většinu času tráví siláckejma kecama mezi podobně divnejma lidma v hospodě - co by s takovouhle figurkou doma dělal - koupil si nějakou tmavou Barbinu a hrál si jak jí ten Hitlero-Ken zabíjí?? Už se asi u nás nic pořádnýho neděje, když se média věnujou tomuto...

28.9.2010 18:36:31

figurky
IMHO se dělá (jako obvykle) aféra z ničeho. Respektive je potřeba rozlišit, k čemu se figurka používá. Pokud si nějaký modelář nebo sběratel koupí figurku Hitlera a má ji jako součást sbírky, nic proti. Pokud si ji koupí nějakej pošuk a má ji doma vystavenou, každej den se k ní modlí a bere figurku jako svatej obrázek, pak je něco špatně. Ne s prodejem figurek, ale s tím člověkem.

Podobně se dívám třeba na vyznamenání. Když je někdo sbírá, ať si má doma třeba tisíc rytířských křížů. Neřeknu ani půl slova a spíš budu sbírku obdivovat. Ale ve chvíli, kdy si někdo rytířský kříž připne na mikinu (takže ani neví, jak se nosil) a dokazuje si tím svoji nadřazenost, pak je to na zastřelení...

28.9.2010 18:52:13

Vybíráme z Bazaru

Uprising: Warsaw 1944
Akt. cena: 399 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas