Zatrolená angličtina

vzhledem k tomu, že bych se chtěla díky a kvůli hrám zdokonalit v angličtině (při svém zaměstnání si vystačím s pár frázemi a nějak jsem zakrněla)a myslím, že tu nejsem sama, tak bych přivítala tipy na hry, které by mi v tomto směru pomohly...
3.3.2010 10:48:33

ta"jemná"
Arkham Horror a Tales of the Arabian Nights - hafo textu, u TotAN až brutálního. Anebo zkusit nějaké RPG :)

3.3.2010 10:51:07

AH
O arkhamu přemýšlím, ale to by byl fakt záhul :-)

3.3.2010 10:52:43

angličtina her
Tak to znám fůru jiných způsobů, jak se učit anglicky. U her mne to silně zdržuje, odvádí od příběhu hry a takové louskání angličtiny spoluhráče silně otravuje.
Kde se ale u her docela dost učím anglicky, tak to jsou překlady pravidel, karet a herních komponent. tam nikoho nezdržuju a můžu se na to soustředit.
Uznávám, že to ale někdo může mít nastaveno jinak.

3.3.2010 10:57:41

krene
já jsem tohle vlákno založila proto, že mě to silně motivuje "učit se hrou". Samozřejmě znám také spoustu jiných způsobů, jak se učit anglicky.

3.3.2010 11:04:43

ta"jemná"
tak tak, jde o to se donutit a na to jsou hry super
a hlavně jediná neanglická lama v rodině jsem já

3.3.2010 11:07:25

ta"jemná"
Mám to podobné jako kren. Nejvíc se naučím při překladu pravidel. Naopak při hře se mi už pak moc překládat nechce.

3.3.2010 11:09:33

DD

Arkham
Jako urcite jiz zminovany Arkham cloveku anglictinu rozhybe. Musim rict ze se nepovazuji za uplnou anglictinarskeho zacatecnika, ale musel jsem si nektera slovicka vyhledat. Je tam textu spousta (nejen pravidel) jako karty setkani, pribehy vysetrovatelu a tak.

3.3.2010 11:15:25

Parxel
ale ano, v podstatě je to samozřejmě tak jak říkal kren, spis jsem v krenove příspěvku reagovala na ty "jiný způsoby" a ta "motivace hrou" zahrnuje samozřejmě především překlad pravidel a karet...

asi píšu teď příliš zmatečně, mám celkem fofr, tak doufám, že se pochopíme :-)

3.3.2010 11:17:23

AH
tak jsem se na něj podívala teď blíž a tohle bych teda asi nedala, to by mě ve fázi, kde se nacházím spíš zabilo (demotivoval

3.3.2010 11:19:13

TotAN
Jak píše sydo, Tales of the Arabian Nights jsou na tohle dobré, žena to má vyloženě jako výukovou hru :) Na druhou stranu je třeba říct, že jazykovou zásobu týkající se různých čarodějů, mágů, kouzelníků, černokněžníků, věštců, jasnozřivců a mytických tvorů v každodenní konverzaci moc nevyužiješ ;)

3.3.2010 11:41:13

u nás

No - jisté ovoce to nese...

Synové pod záminkou vzdělávání sledují Battlestar Galacticu v angličtině s českými titulky (a ještě v nějaké blbé verzi, kde místo háčků a čárek jsou čtverečky). Při odchodu do školy si přejí Good Hunting:-)

Jinak souhlas s Vladem - v běžné konverzaci nabytou slovní zásobu moc nevyužiješ. Mladíci mají problém zformulovat kloudnou větu o své rodině, zato umí životně důležité fráze jako "tři vipery na čtvrté hodině".

Osobně slovní zásobu čerpám spíše z diskusí, které pročítám na BGG a jiných herních serverech.

3.3.2010 11:50:57

to Sodovka ad TotAN
TotAN je sice dobrý, ale je tam toho textu opravdu dost a není to jen tak překládat (některá slovíčka nejsou zrovna taková, která byste slyšeli každý den). Proto bych TotAN pro začátek určitě nedoporučoval, protože by to mělo stejně jako AH demotivující účinek. Začal bych nějakými hrami, kde je toho textu méně a je pochopitelný - např. Chaos in the Old World, Shadows over Camelot, World of Warcraft: The Adventure Game.
Až si budeš v takových hrách jistá, tak trochu zvednout obtížnost i kvantum textu - např. Fury of Dracula, Battlestar Galactica, Middle-Earth Quest, Starcraft.
A až si budeš říkat, že jsou i tyhle celkem v pohodě, tak si dej jako zákusek lahůdky jako Arkham Horror, Tales of the Arabian Nights nebo Android.

3.3.2010 12:06:03

angličtina
Mě dalo hraní víc, než věčné kurzy pro začátečníky. Ale na rozšíření slovní zásoby je super Scrable v angličtině. Parnerka to jako učitelka zavedla v hodině, přinutila ředitelku nakoupit několik anglických verzí této hry a světe div se, i u 16-18letých se to chytlo.

3.3.2010 12:06:19

to ta"jemná"
Pardon, pardon, to nemělo být Sodovce, ale ta"jemné"... Už ani nevím, komu píšu :-(

3.3.2010 12:06:54

Kadaver
...to neva, my si to tady nějak přebereme :-)

3.3.2010 12:15:59

PJ

ta"jemná"
Já se přikloním ke křenovi a Parxelovi. Osobně jsem spíš alergický na hráče, kteří zdržují slabikováním slov v cizinštině a uširvoucí vyslovností.

Ale na rozšíření slovní zásoby mně přijde dobré třeba Scrabble. V angličtině mně připadá dokonce lepší než v češtině. Nebo třeba Fantastát si zahrát anglicky :)

3.3.2010 12:23:53

to PJ
Tož taky to občas v rámci výuky dělám, ale v soukromí při neveřejném hraní :)

3.3.2010 12:27:02

Hmmm
V naši herní skupině jsem s AJ na tom asi nejhře. Sice se už v klidu orientuji ale některé slovíčko mi je prostě cizí. Když se zeptám Jiříka, tak mi bez problémů pomže a já se tím i učím.
Oproti PJ mi nevadí, když si někdo slabikuje nebo ptá. Je to prostě hra a né maturita.. :D No, někdy se u ní potím stejně.. :D

3.3.2010 12:27:59

DD

to tajemna
Jinak koukam ze pokukujes po Twilight Struggle, to si myslim ze na priuceni anglictiny muze byt taky vhodny kandidat. A je to hra z realneho sveta takze tomu pak odpovida i pouzivana slovni zasoba.

4.3.2010 15:22:43

DD
právě mi to taky tak přišlo, že na přiučení je to jedna z těch lepších ne-li nejlepších :-)

4.3.2010 15:25:07

Vybíráme z Bazaru

Comix ISS Vanguard
Comix ISS Vanguard
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 23 hodin

Offcanvas