Vygenerování seznamu "Sbírka her", jako podklad pro Excel

Zdravím vespolek,

snažím se udělat si v mé "malé skromné sbírce, čítající více než XYZ titulů a rozšíření" pořádek, a říkal jsem si, že jako podklad pro excelovou tabulku bych využil právě "Sbírka her" zde ze ZH. Tak se chci zeptat, zda-li existuje nějaké elegantní řešení, jak nepřepisovat / nekopírovat název od názvu, ale nechat si vyjet například jen názvy (ideálně pod sebou) všech vlastněných her, které by pak šly snadno převést právě do excelu.

Předem Děkuji,
BB

28.10.2021 09:41:47

mh

Když pominu možnost požádat správce stránek, aby ti to jednorázově vyjeli dotazem přímo z databáze (já na jejich místě bych ti ale nejspíš nevyhověl, protože pak by podobné “služby” mohl chtít kdekdo a nedělal bych nic jiného), tak mě napadá už jenom jedna možnost:

Uložit zdrojový kód stránky jako soubor a vhodným způsobem si ho rozparsovat.

K tomu ale budeš potřebovat znalosti a nějaký dodatkový software. Bez práce to nepůjde. Otázkou pak je, jestli přece jen nebude rychlejší ty názvy ručně překopírovat.

 

Edit: Teď jsem koukal, že máš ve sbírce kolem 450 her, to už by se nějaký parser vyplatil.

28.10.2021 12:32:47 | Upraveno autorem (porovnej)

  1. kopírovat text  seznamu her na stránce včetně popisu a hodnocení
  2. Vložit do excelu s použitím formátování zdroje
  3. Označit řádky které nechci a vymazat

Zůstanou jen řádky s názvy her včetně odkazů na stránky zatrolenek ;-)

Trvá to cca 2 minuty

Pokud si nevíš rady, napiš mi do PM e-mail a já ti to pošlu ;-)

 

28.10.2021 14:51:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Já bych také uvítal, kdyby tam byla možnost exportu. Stačilo by do csv souboru s hodnotou oddělené středníky.

28.10.2021 16:50:20

Mě by se líbila také možnost provázání se seznamem mých her na boardgamegeek.com. Ale to je asi nereálné.

29.10.2021 12:18:26

Tak pravda, ja mam asi ½ her oproti Tobe. Ale stejne jsem se vykaslal navyselektovani. Udelal jsem si tabulku podle sebe (vc. obrazku a hlavne umisteni v policich-to je zaklad! :-) ) a musim Ti rict, ze ten ruco zapis mel neco do sebe. Takoveto znovu projizdeni her, ktere uz dlouho lezely apod :-)

ukazka je na https://ctrlv.cz/gAEe

29.10.2021 16:50:42

Vybíráme z Bazaru

Descent: Bonds of the Wild, nové, angl.
Descent: Bonds of the Wild, nové, angl.
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas