PJ
PJ - avatar

Valentýn

Nedá mi to. Poté, co dnes odpadla večer hospoda kvůli Valentýnovi (podpantofláci musí být doma), ptám se místní komunity:

Slavíte 14.2. amerikofilní svátek obchodníků? A aby to bylo trochu herní: obdarováváte partner(k)y hrami v růžových mašlích?
14.2.2010 14:23:31

Ne
Ne

14.2.2010 14:46:57

Ne
Ne

14.2.2010 14:52:02

Ano
včera jsme ho "oslavili" hraním Talismanu a popíjením vína a k tomu pojídali bonbonieru (víno, bonboniera což byly moje symbolické "dary", já jsem dostal již tradičně červené valentýnské trenky :D...nastal čas porušit tradici :) ). No a dneska amerikofilní svátek "oslavujeme" další ameritrash deskovkou - Descentem :). Takže tak.

14.2.2010 15:00:55

Ne
Mimochodem svátek sv. Valentina jako svátek zamilovaných nepochází z USA ale z Itálie. Ale ani tak ho neslavíme:D

14.2.2010 15:24:19

ano
MUSÍM, ho slavit dobrovolně a s nadšením:-)
ale stále věřím, že to mou drahou polovičku, třeba za pár let, přejde

14.2.2010 15:35:45

mužští...
...my ho taky neslavíme - ale náhodou byste mohli přesvědčit mého manžela, aby mě obdaroval deskovkou (klidně i s růžovou mašlí...). Každá záminka dobrá, ne? =)

14.2.2010 15:55:32

Ano
Slavíme a nestydíme se za to ;). Myslím, že je spousta dnů, kdy se oslavují kolikrát opravdu ptákoviny, tak na dnu zamilovaných nevidím nic špatného. Nicméně na srdíčka s nápisem "I love you" apod máme oba alergii ;). Obvykle to tedy vyřeší nějaká drobnost (zlaté prsteny se nekonají) a růžička (tu jsem ovšem letos, kvůli tomu, že to vyšlo na neděli, a že máme teď spoustu jiných starostí, jaksi zrušil). Moje lepší polovička obdržela speciální "beruškové domino" (sbírá berušky všeho druhu ;) ) a já Muníky, čili letos to byl skutečně herní Valentýn :D.

14.2.2010 17:03:45

PJ

Bluda
Promiň, že se zeptám, trochu OT, ale ty berušky mně hrozně připomněly toto:

http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy-modding/16518-pimp-my-computer-11-sedm-tecek-1-2

Nejsi to náhodou Ty, onen výherce?

14.2.2010 17:16:53

to PJ
Ne, to vidím poprvé, ale jsme asi dost podobně ujetí ;) Ale myslím, že je to v pohodě, on je každý tak nějak ujetý, jen každý jinak a někdo si to nepřipustí :).

14.2.2010 17:31:40

Slavíme:-)
Dal jsme ženušce bombóny a ona mně taky bpmbóny. Včera láhev vínka, sýry a olivky. No a dnes jsem uvařil k obědu čínu a odpoledne jsme šli i s dětmi a rodinkou našich kamarádů na bowling:-)

14.2.2010 21:40:31

Neslavím ...
... protože ho považuji za stejně nepatřičnou a komerčně importovanou zhúvěřilost do našich tradic jako je Santa Claus.

14.2.2010 21:59:52

Ani ne
Rozdelali jsme si sice vyber z hroznu Rulandskeho sedeho, ale popijeni vina je u nas pomerne caste, vzhledem k jihomoravskym korenum obou:) Jen je to o neco lepsi lahev nez obvykle, na prani zeny:) Nebranim se:)

14.2.2010 22:33:53

kren
já bych to tak hrozně neviděl, záleží jak ten svátek lidi pojmou, zda komerčně nebo nekomerčně :). To samé můžu říct o Vánocích, když lidi (obchodníci a spotřebitelé) chtějí, tak z toho udělají taky komerční záležitost.

14.2.2010 23:39:34

ad Beholder
Já to tak hrozně vidím. Ale je to každého věc, jestli chce nějak speciálně vyznat lásku jeden den v roce obklopen nasládlými růžovými přáníčky a srdíčky, které budou už následující den ve výrazné slevě, aby se prodaly. Stejně jak břichatí Santové dva dny po vánocích.

15.2.2010 00:44:22

to Kren
No nevim, my si treba dame nejakou drobnost, pusu a je. Jak jsem psal nize, tak nejaka ruzova srdicka apod vazne nemusime, takze ac to tak trochu drzime, prave tem obchodnikum, kteri na to nejvice cekaji, kseft neudelame. Jinak, imho, z tech privandrovalosti typu Santa Claus, Helloween (ted nemluvim o tom z Nemecka ;) ) mi zrovna Valentyn prijde takovy nejmene protivny, ale je to asi o tom, jak to kdo bere... Ale vis jak, kazdemu podle chuti, nekdo treba nerad veprove, tak mu ho taky nebudu vnucovat.

15.2.2010 02:15:23

každý důvod je dobrý
takže slavíme - s dobrým filmem, lahví vína, sýrem a olivami mňam

15.2.2010 08:07:58

všici
Je to problematické, ale na druhou stranu... jaký je rozdíl mezi valentýnem a dnem matek? Proč potřebuji den, abych své mamince řekl či naznačil, že ji mám rád? Stejně tak je to s tím valentýnem. My ho třeba "slavili" 12. v cukrárně. Ale jinak deskovka se nekonala. Monžá i kvůli tomu, že datum silně koliduje s mými narozeninami...

15.2.2010 08:09:21

PJ

made in USA
Souhlas s křenem. Já myslím, že odpor k Valentýnovi nepramení z jeho podstaty (ano, je den dětí, den matek,...), ale z jeho importovanosti a související komerčně marketingové masáže. A navíc se to sem dostalo od západních bratrů a už jen to samotné budí u některých lidí odpor. Holt Rusa jsme vyměnili za USA...(abych se vyhnul konfrontaci: samozřejmě pánbu za to zaplať, jen mně ten západní vliv a "kultura" občas pěkně lezou krkem)

15.2.2010 08:23:46

PJ
Plně ti rozumím. Ale upřímně. Den matek se poprvé v novodobé historii objevil tuším v roce 1870 právě v americe. Po první světové válce, ho sem přitáhla paní Masaryková. Ale pravda, už je to dlouho....tak je to naše slovanská tradice...

15.2.2010 08:27:16

PJ

Elenistar
Jasně. V té době se vliv USA vnímal spíše pozitivně. Neměl tu vyčichlou příchuť prázdného braku z hypermarketového stánku na levnou krásu...

15.2.2010 08:41:03

Pj
Plně souhlasím... v tomhle máš pravdu.

15.2.2010 08:43:47

Den Matek
Já jsem nepřišel na chuť ani Dni matek :) I když na ten nejsem tak alergickej jako na Valentýn. Z něj mám přímo osypky a přijít s tím na mě moje žena, tak ji roztrhnu vejpůl :-D Naštěstí vím, koho jsem si vzal, takže tahle situace nehrozí. Ale holt dnes mladí už jsou jinde :)

15.2.2010 09:04:18

Amarické svátky
Ono je to spíše o tom, že každý důvod ke slavení je dobrý. Člověk se jen nesmí nechat zmasakrovat tím konzumem:-)

Já mám z emerických svátků třeba hrozně rád "Open That Bottle Day". Jde o to, že každý má doma nějakou tu láhev vína, o které říká, "TU láhev otevřu až ...". No a právě proto je tu ten svátek a je třeba otevřít právě TU láhev a neváhat, protože jinak se třeba zkazí:-D

15.2.2010 09:12:17

u nás
No, neslavíme nic - nemám ráda jakékoliv oficiality typu narozeniny, jmeniny, svatby, promoce... Manžel se velmi rád přizpůsobil.

Mám docela ráda vánoce, protože zvolním v práci, a kvůli dětem lehce slavíme (bedna zákusků + malý dárek) jejich narozeniny.

Dny matek, valentiny a spol. jde zcela mimo nás.

15.2.2010 09:17:06

Marvin
Ale jo, rozumím :) Akorát na to nepotřebuju mít přesně stanovené dny spojení s masáží v médiích. Lahvinku vína pravidelně otevíráme 2-3x do měsíce bez ohledu na důvody :)

15.2.2010 09:19:28

Vybíráme z Bazaru

Ostrov Koček
Ostrov Koček
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas