Úvaha o možnosti modernizace

Čas od času se na ZH vyskytne požadavek či nápad k nějakému zlepšení. Občas se to setká s velmi kladnou odezvou od dalších uživatelů a v rámci diskuze se objeví příspěvek o zastaralosti webu a problematickému zpracování daného nápadu (aktuálně např. poslední příspěvek od Křena v tématu Bazar - prodloužení aukce).
Ze všech možných příspěvků co jsem tu za těch pár dní jako uživatel četl vyplývá, že Zeus jako majitel webu s tím moc nic dělat nechce / nemůže, databáze jsou obrovské a zabilo by to moc času, moderátoři a administrátoři pracují v omezeném režimu, který je daný starší strukturou / funkčností webu atd.
Vypadá to, že mnoho věcí by modernizace vyřešila a zpřístupnila. Bylo by to však moc složité a časově náročné.
A co takhle, kdyby se do toho vložila firma, kterou takové věci živí? Webové řešení na zakázku, včetně migrace databází? Jasně, že takové věci stojí peníze, ale kde je vůle, tam je cesta. Uživatelská základna je dost široká a kdyby se na tohle vybíralo delší časový úsek a udělala by se správná osvěta, tak by to přeci nemohl být uplně neřešitelný problém, nebo ano? ZH se bez nadsázky staly "česko-slovenským bgg", noví administrátoři to dokázali nakopnout, ale stále častěji narážíme na "zastaralý engine". S přílivem uživatelů a narůstající popularitou deskovek, se dá očekávat rovněž příliv nových nápadů a zlepšováků, které budou nadále narážet na technické možnosti. Vzhledem k množství vydávaných her a celkově vzrůstající popularitě tohoto žánru se dá předpokládat, že se zdejší databáze budou nadále zvětšovat a bude stále složitější resp. dražší udělat ráznou změnu. Proč tedy ne teď?
Nejsem z IT, ani momentálně netuším jakým právům a povinnostem by sbírka a následná zakázka podléhala, ale stejně - byl by o tohle vůbec zájem mezi námi uživateli? Měl by o to zájem i tým moderátorů a Zeus? Mělo by to vůbec nějaký smysl? Jsem úplně mimo a stavím vzdušné zámky? Přidej příspěvek.

Pozn. vůbec mi teď nejde o "retro-vzhled" webu, ten se přeci dá zachovat, důležité mi přijdou moderní vnitřnosti.
10.10.2018 10:53:15

reklama
Nejdřív jsem si řikal, že by Fantasyobchod hodil reklamu do bazaru? To snad ne.. :)

Takový výkřik do tmy:
Ještě zavést mecenášství, ať má Zeus motivaci se tomu trochu víc věnovat a jedem :P (ale spíš mám pocit, že tou reklamou to končí..)

29.3.2019 09:45:42

Klasika
Je vtipné, že se objeví reklama (nic proti tomu) a k tomu ani čárka, prostě nic. Žádná informace o změně nebo do konce o nějaké kontextu té změny, tj. nějaká vize, další kroky atp...

A to je hlavní důvod, proč ten server po stránce administrace je v takovém stavu v jakém je. Bohužel.

29.3.2019 11:07:56

reklama
Bylo by lepsi, kdyby klik na tu reklamu otevrel v prohlizeci novou zalozku.

29.3.2019 11:21:57

dva kliky denne?
dva kliky denne? a preco? reklama neprekaza, ale silno pochybujem, ze sa vdaka nej skratia cakacie doby na preklady, ze sa skratia cakacie doby na obrazky, ze to pomoze k zastupovaniu adminov, ze skonci svojvôla pri schvalivani, ze to akýmkoľvek spôsobom pomôze nam uzivatelom..

29.3.2019 13:13:48

reklama
Ja to chapu jako prispevek na chod serveru. Jestli mate pocit, ze ty stranky bezi kdesi "ve vzduchoprazdnu" a ze ty vase obrazky (at schvalene nebo neschvalene) lezi na serverech nekde v tramtarii a ze to tam vsechno bezi zadarmo a ze domena se sama zaplati a datove prenosy se samy zaplati... Tak nezplati... a neni to zadarmo.

A jestli si nekdo mysli, ze to jsou penize, ktere zaplati 5 adminu na fulltime... tak ... nemam slov. Obsah serveru je udrzovan dobrovolniky, kteri z toho maji ... akorat spatny pocit, ze si nemuzou vzit dovolenou, rodit deti, byt nemocny. A pritom to delaji zadarmo. A nebo si snad nekdo mysli, ze by jim snad stacily 2 kliky denne pro nakrmeni tech aspon tech deti ? Nestaci a pochybuju, ze nekde stacit budou...

29.3.2019 14:50:07

ad robkin
... akorat spatny pocit, ze si nemuzou vzit dovolenou, rodit deti, byt nemocny. A pritom to delaji zadarmo.

To mne zase zvedlo ze židle.
Proč to na jiných serverech funguje. Funguje zastupitelnost nebo minimálně funguje to, že když admin bude rodit děti, odjíždí na dovolenou, bude se stěhovat, atd. tak dá dopředu vědět, že bude mimo, aby uživatelé věděli DOPŘEDU na čem jsou a ne že měsíc nevědí co se děje, jestli admin umřel a až po více jak měsíci se admin omlouvá, a vysvětluje co bylo.

29.3.2019 15:02:39

Nereálné

Koukam, že z it je nás tu víc :) za mě jakýkoliv redesign je absolutní utopie. Firma co vy to dokázala by byla moc drahá a je to už fakt projekt, kterému by se musela věnovat i druhá strana, která nemá čas sem ani odpovědět.pokud se to bude matlat přes freelancery a nadšence, tak se nikdy nic neudělá a jen se tu všichni budou rozčilovat. Další možnost by byla kdyby to do nějaké míry někdo převzal, ale to asi ego autorů nedovolí. Pak se taky můžou udělat nové zatrolene hry,věřím, že uživatelé by přešli i s obsahem, ale nový majitel by měl jistě vyšší komerční zájem a vše by bylo jen horší. Takže podle mě z toho není cesty ven, buďme za zh rádi:)
To, že by se tu v případné sbírce vybralo víc než 10000 je podle mě nereálné :)
Rád bych autorovi něco přispěl, i kdyby si třeba udělal wishlist s hrama, když nechce řešit účetnictví :) bitcoin se taky danit nemusí... :)

29.3.2019 19:58:57

Redesign
Utopie to imho není, minimálně by se dala udělat nějaká analýza co a jak je potřeba a pak k tomu rozpočet. S tím by se pak mohlo pracovat, cest je víc. Ale tady není vůle vůbec k ničemu.

@Robkin - Nemáš pocit, že pláčeš na špatném hrobě? Admini dneska dělají zhusta práci, která je úplně zbytečná, drtivá většina jejich úkonů může být automatizována. To, že nemají žádnou zastupitelnost je taky nesmysl a místní vymoženost. Tudíž když čtu tvé srdceryvné lkaní, že třeba chudák admin Zloun musel měsíc přenášet, až mu voda praskla doma v kuchyni a to jen kvůli schvalování obrázků a chudák admin Ovčáček si musel dovolenou zkrátit a svět obcestovat jen jednou, aby mohl dělat něco... no nevím vlastně co, ale jistě něco určitě důležitýho, tak prostě nejsem dojatej. Promiň. :)

30.3.2019 08:29:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Miner
Jak chceš automatizovat schvalování obsahu, který má mít nějakou úroveň? Existuje robot, který ti skoukne překlad a řekne "kámo, tak takhle by to fakt nešlo, je tam moc hrubek, hoď to prosímtě někomu na korekturu", případně to u popisu/recenze rovnou opraví? I u fotky je třeba aspoň odhadnout, jestli není přesvícená, rozmazaná, duplicitní, nebo k jiné hře.
Co se týče zastupitelnosti - je to asi otázka toho, jak je případná absence dlouhodobá, ale (za moji kategorii - protože jinam prostě nevidím) toho obsahu není tolik, aby to muselo nutně dělat víc lidí. A už jsem to psal několikrát, ale vzhledem k tomu, že se tady pořád opakují stejné věci, tak asi nebude vadit, když budu dělat to stejné - ostatní admini mi nabídli výpomoc, když jsem nějakou dobu nestíhal. Moje odpověď je a bude stejná: buď si to ohlídám sám, nebo se na to vykašlu úplně. Dostal jsem důvěru a snažím se držet určitý standard recenzí a popisků (byť s ním nějaké procento uživatelů ZH nesouhlasí). Nechci se ale dostat do situace, kdy polovina věcí bude procházet mým "sítem" a polovina sítem někoho jiného, protože pak buď budu (pro své vnitřní svědomí) kontrolovat už dřív zkontrolované, takže se žádný čas neušetří, nebo to nebudu řešit a budu doufat, že se i ostatní admini schvalující popisy snaží držet určitou úroveň, která ale z principu nebude úplně konzistentní. Ano, pokud bychom byli web rozsahu BGG, asi by mé ego muselo jít stranou, ale zatím v téhle situaci nejsme a snažím se ZH v rámci svého působení držet v nějakém stavu, kdy např. odmítám neustále se objevující recenze typu "Tahle hra je dobrá" a u popisků, které nesplňují formát, který je vyvěšený PŘÍMO u formuláře pro jejich vložení, místo zamítnutí často sám formát opravuju (nehledě na kontrolu gramatiky u všech popisů a recenzí obecně). To vše bez bodů (protože autorem zůstává ten, kdo text odeslal), bez víceméně čehokoli (tímto přiznávám, že jsem za adminování dostal celkem jednu krabici hry za první rok adminování, tj. 2015), zato s notnou dávkou pochopení od místních šťouralů.

30.3.2019 12:12:23

foto-herny plan- kvalita a uroven?
https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/folklore-the-affliction-5304/obrazky/

prve dve fotky, kvalita a uroven? To su fotky od boku, takze nie vzdy plati to, cim argumentujes KEW. A takych je tu XY, toto som len nahodne rozklikol hru z poslednych diskusii..

30.3.2019 12:27:13

JAHMANsvk
Ok, připomínku beru, očividně Špatňák uznal za vhodné tyhle schválit.

30.3.2019 12:38:15

...

Lol.Tak ty maji vysokou informacni hodnotu.

30.3.2019 17:12:40

@Kew a ostatní admini
Víš ono to na jiných serverech funguje tak, že administrátorský tým je opravdu tým. Společně se radí, mají pro běžného uživatele skryté svoje diskuzní fórum, a není problém zaskočit jeden za druhého, protože fungují společně, byť hlavní role mají rozdělené a hlavně jsou spolu online.
Nezlob se na mne, ale tady mi to u adminů připadá jak grupa vzájemně nezávislých egocentriků, kteří si jeden jako druhý myslí, že jedině ON je ten pravý a schopný pro danou oblast. A pak to vypadá tak, že když běžný uživatel něco potřebuje, tak pokud se vůbec nějaký admin uráčí ozvat nebo odpovědět, tak je to většinou odpověď já nic já muzikant, to má na starosti někdo jiný a já s tím nemůžu nic dělat. Vůbec z vás nemám pocit společného týmu, kde všichni táhnou za jeden provaz a kde spolu věci řeší, společně se domlouvají a společně se radí v důležitých věcech a když se na někoho z adminů obrátí nějaký uživatel, tak že by bylo jedno na koho se obrátí, protože si to vzájemně předají a vzájemně se informují.

30.3.2019 19:34:28 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Já dobře vím, jaký z toho máš pocit.

30.3.2019 20:58:00

Kew
Jak automatizovat? Psal sem to tu několikrát, ale rád zopakuji.

Novým uživatelům zkontroluješ recenze, články, dáš zpětnou vazbu. Pokud dobrý, tak jim schválíš článek a dostanou nějaký body, když budou kvalitní články/recenze/novinky poskytovat dál, budou mít víc bodů. Stačí nastavit, že od určité úrovně jejich články nepotřebujou schválení. Proč máš schvalovat články lidí co jich sem nepsali desítky a mají je v pořádku. Ty jako admin budeš řešit jen nováčky, kde budeš nastavovat ten místní standard kvality a pak nějaké případné problémy, kdy by někdo prověřenej z nějakého důvodu poslal kravinu, zbytek si pojede sám bez tebe. Nemusíš na to být jediný, stačí si domluvit v týmu pár základních pravidel co článek/novinka/recenze má mít a co naopak nemá a toho se držet a nazdar. Ubyde drtivá většina rutiní práce, která nedává žádný smysl a zůstane vám na kontrolu je to co je opravdu potřeba.

Fotky můžete nechat hodnotit uživatele, pokud dostanou nějaký negativní rating, automaticky je systém vyřadí, pokud pozitivní autor bude odměněn (bodama, frčkou). Místo Špátňákova výběru tu budou fotky co se líbí uživatelům serveru, za mě dobrý.

To co píšu je příklad, ale funkční a možností je mnohem víc.

30.3.2019 21:45:50

Chybné údaje k hrám

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, ako sa riešia alebo hlásia chybné údaje vložené o hrách na tejto stránke? Som tu nový.

31.3.2020 22:27:32

Ukazovanie pridaných príspevkov na profile, pridanie filtrácie do bazáru

Nebolo by možné pridať posledné príspevky prispievateľ do diskusií, aby to nemusel hľadať neskôr po stránke?
Nebolo by možné pridať do bazáru možnosť filtrácie jazyk v ktorom je hra?

31.3.2020 23:19:30

Gordon Shumway
Co se chybných údajů u nějaké hry týká, tak můžeš kontaktovat myslím kteréhokoli správce bazaru - třeba mne.
Seznam adminů najdeš na každé stránce dole pod "Více o Zatrolených hrách" https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/o-zatrolenych-hrach-136/
Co se týká vylepšení tak můžeš zkusit https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/namety-a-pripominky-1/
Vylepšení Diskuzí a Bazaru jsou myslím v dohlednu.

Honza Mamut
*Problém v Katalogu her? Napište mi.*

7.4.2020 00:59:41

Vybíráme z Bazaru

Psí park + 2 rozšíření
Psí park + 2 rozšíření
Akt. cena: 710 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas