nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Úvaha o možnosti modernizace

Čas od času se na ZH vyskytne požadavek či nápad k nějakému zlepšení. Občas se to setká s velmi kladnou odezvou od dalších uživatelů a v rámci diskuze se objeví příspěvek o zastaralosti webu a problematickému zpracování daného nápadu (aktuálně např. poslední příspěvek od Křena v tématu Bazar - prodloužení aukce).
Ze všech možných příspěvků co jsem tu za těch pár dní jako uživatel četl vyplývá, že Zeus jako majitel webu s tím moc nic dělat nechce / nemůže, databáze jsou obrovské a zabilo by to moc času, moderátoři a administrátoři pracují v omezeném režimu, který je daný starší strukturou / funkčností webu atd.
Vypadá to, že mnoho věcí by modernizace vyřešila a zpřístupnila. Bylo by to však moc složité a časově náročné.
A co takhle, kdyby se do toho vložila firma, kterou takové věci živí? Webové řešení na zakázku, včetně migrace databází? Jasně, že takové věci stojí peníze, ale kde je vůle, tam je cesta. Uživatelská základna je dost široká a kdyby se na tohle vybíralo delší časový úsek a udělala by se správná osvěta, tak by to přeci nemohl být uplně neřešitelný problém, nebo ano? ZH se bez nadsázky staly "česko-slovenským bgg", noví administrátoři to dokázali nakopnout, ale stále častěji narážíme na "zastaralý engine". S přílivem uživatelů a narůstající popularitou deskovek, se dá očekávat rovněž příliv nových nápadů a zlepšováků, které budou nadále narážet na technické možnosti. Vzhledem k množství vydávaných her a celkově vzrůstající popularitě tohoto žánru se dá předpokládat, že se zdejší databáze budou nadále zvětšovat a bude stále složitější resp. dražší udělat ráznou změnu. Proč tedy ne teď?
Nejsem z IT, ani momentálně netuším jakým právům a povinnostem by sbírka a následná zakázka podléhala, ale stejně - byl by o tohle vůbec zájem mezi námi uživateli? Měl by o to zájem i tým moderátorů a Zeus? Mělo by to vůbec nějaký smysl? Jsem úplně mimo a stavím vzdušné zámky? Přidej příspěvek.

Pozn. vůbec mi teď nejde o "retro-vzhled" webu, ten se přeci dá zachovat, důležité mi přijdou moderní vnitřnosti.

10.10.2018 10:53:15

Gordon Shumway

Co se chybných údajů u nějaké hry týká, tak můžeš kontaktovat myslím kteréhokoli správce bazaru - třeba mne.
Seznam adminů najdeš na každé stránce dole pod "Více o Zatrolených hrách" https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/o-zatrolenych-hrach-136/
Co se týká vylepšení tak můžeš zkusit https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/namety-a-pripominky-1/
Vylepšení Diskuzí a Bazaru jsou myslím v dohlednu.

Honza Mamut
*Problém v Katalogu her? Napište mi.*

7.4.2020 00:59:41

Ukazovanie pridaných príspevkov na profile, pridanie filtrácie do bazáru


Nebolo by možné pridať posledné príspevky prispievateľ do diskusií, aby to nemusel hľadať neskôr po stránke?
Nebolo by možné pridať do bazáru možnosť filtrácie jazyk v ktorom je hra?

31.3.2020 23:19:30

Chybné údaje k hrám


Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, ako sa riešia alebo hlásia chybné údaje vložené o hrách na tejto stránke? Som tu nový.

31.3.2020 22:27:32

Kew

Jak automatizovat? Psal sem to tu několikrát, ale rád zopakuji.

Novým uživatelům zkontroluješ recenze, články, dáš zpětnou vazbu. Pokud dobrý, tak jim schválíš článek a dostanou nějaký body, když budou kvalitní články/recenze/novinky poskytovat dál, budou mít víc bodů. Stačí nastavit, že od určité úrovně jejich články nepotřebujou schválení. Proč máš schvalovat články lidí co jich sem nepsali desítky a mají je v pořádku. Ty jako admin budeš řešit jen nováčky, kde budeš nastavovat ten místní standard kvality a pak nějaké případné problémy, kdy by někdo prověřenej z nějakého důvodu poslal kravinu, zbytek si pojede sám bez tebe. Nemusíš na to být jediný, stačí si domluvit v týmu pár základních pravidel co článek/novinka/recenze má mít a co naopak nemá a toho se držet a nazdar. Ubyde drtivá většina rutiní práce, která nedává žádný smysl a zůstane vám na kontrolu je to co je opravdu potřeba.

Fotky můžete nechat hodnotit uživatele, pokud dostanou nějaký negativní rating, automaticky je systém vyřadí, pokud pozitivní autor bude odměněn (bodama, frčkou). Místo Špátňákova výběru tu budou fotky co se líbí uživatelům serveru, za mě dobrý.

To co píšu je příklad, ale funkční a možností je mnohem víc.

30.3.2019 21:45:50

kren

Já dobře vím, jaký z toho máš pocit.

30.3.2019 20:58:00

@Kew a ostatní admini

Víš ono to na jiných serverech funguje tak, že administrátorský tým je opravdu tým. Společně se radí, mají pro běžného uživatele skryté svoje diskuzní fórum, a není problém zaskočit jeden za druhého, protože fungují společně, byť hlavní role mají rozdělené a hlavně jsou spolu online.
Nezlob se na mne, ale tady mi to u adminů připadá jak grupa vzájemně nezávislých egocentriků, kteří si jeden jako druhý myslí, že jedině ON je ten pravý a schopný pro danou oblast. A pak to vypadá tak, že když běžný uživatel něco potřebuje, tak pokud se vůbec nějaký admin uráčí ozvat nebo odpovědět, tak je to většinou odpověď já nic já muzikant, to má na starosti někdo jiný a já s tím nemůžu nic dělat. Vůbec z vás nemám pocit společného týmu, kde všichni táhnou za jeden provaz a kde spolu věci řeší, společně se domlouvají a společně se radí v důležitých věcech a když se na někoho z adminů obrátí nějaký uživatel, tak že by bylo jedno na koho se obrátí, protože si to vzájemně předají a vzájemně se informují.

30.3.2019 19:34:28 | Upraveno autorem (porovnej)

...


Lol.Tak ty maji vysokou informacni hodnotu.

30.3.2019 17:12:40

JAHMANsvk

Ok, připomínku beru, očividně Špatňák uznal za vhodné tyhle schválit.

30.3.2019 12:38:15

foto-herny plan- kvalita a uroven?

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/folklore-the-affliction-5304/obrazky/

prve dve fotky, kvalita a uroven? To su fotky od boku, takze nie vzdy plati to, cim argumentujes KEW. A takych je tu XY, toto som len nahodne rozklikol hru z poslednych diskusii..

30.3.2019 12:27:13

Miner

Jak chceš automatizovat schvalování obsahu, který má mít nějakou úroveň? Existuje robot, který ti skoukne překlad a řekne "kámo, tak takhle by to fakt nešlo, je tam moc hrubek, hoď to prosímtě někomu na korekturu", případně to u popisu/recenze rovnou opraví? I u fotky je třeba aspoň odhadnout, jestli není přesvícená, rozmazaná, duplicitní, nebo k jiné hře.
Co se týče zastupitelnosti - je to asi otázka toho, jak je případná absence dlouhodobá, ale (za moji kategorii - protože jinam prostě nevidím) toho obsahu není tolik, aby to muselo nutně dělat víc lidí. A už jsem to psal několikrát, ale vzhledem k tomu, že se tady pořád opakují stejné věci, tak asi nebude vadit, když budu dělat to stejné - ostatní admini mi nabídli výpomoc, když jsem nějakou dobu nestíhal. Moje odpověď je a bude stejná: buď si to ohlídám sám, nebo se na to vykašlu úplně. Dostal jsem důvěru a snažím se držet určitý standard recenzí a popisků (byť s ním nějaké procento uživatelů ZH nesouhlasí). Nechci se ale dostat do situace, kdy polovina věcí bude procházet mým "sítem" a polovina sítem někoho jiného, protože pak buď budu (pro své vnitřní svědomí) kontrolovat už dřív zkontrolované, takže se žádný čas neušetří, nebo to nebudu řešit a budu doufat, že se i ostatní admini schvalující popisy snaží držet určitou úroveň, která ale z principu nebude úplně konzistentní. Ano, pokud bychom byli web rozsahu BGG, asi by mé ego muselo jít stranou, ale zatím v téhle situaci nejsme a snažím se ZH v rámci svého působení držet v nějakém stavu, kdy např. odmítám neustále se objevující recenze typu "Tahle hra je dobrá" a u popisků, které nesplňují formát, který je vyvěšený PŘÍMO u formuláře pro jejich vložení, místo zamítnutí často sám formát opravuju (nehledě na kontrolu gramatiky u všech popisů a recenzí obecně). To vše bez bodů (protože autorem zůstává ten, kdo text odeslal), bez víceméně čehokoli (tímto přiznávám, že jsem za adminování dostal celkem jednu krabici hry za první rok adminování, tj. 2015), zato s notnou dávkou pochopení od místních šťouralů.

30.3.2019 12:12:23

Redesign

Utopie to imho není, minimálně by se dala udělat nějaká analýza co a jak je potřeba a pak k tomu rozpočet. S tím by se pak mohlo pracovat, cest je víc. Ale tady není vůle vůbec k ničemu.

@Robkin - Nemáš pocit, že pláčeš na špatném hrobě? Admini dneska dělají zhusta práci, která je úplně zbytečná, drtivá většina jejich úkonů může být automatizována. To, že nemají žádnou zastupitelnost je taky nesmysl a místní vymoženost. Tudíž když čtu tvé srdceryvné lkaní, že třeba chudák admin Zloun musel měsíc přenášet, až mu voda praskla doma v kuchyni a to jen kvůli schvalování obrázků a chudák admin Ovčáček si musel dovolenou zkrátit a svět obcestovat jen jednou, aby mohl dělat něco... no nevím vlastně co, ale jistě něco určitě důležitýho, tak prostě nejsem dojatej. Promiň. :)

30.3.2019 08:29:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Nereálné


Koukam, že z it je nás tu víc :) za mě jakýkoliv redesign je absolutní utopie. Firma co vy to dokázala by byla moc drahá a je to už fakt projekt, kterému by se musela věnovat i druhá strana, která nemá čas sem ani odpovědět.pokud se to bude matlat přes freelancery a nadšence, tak se nikdy nic neudělá a jen se tu všichni budou rozčilovat. Další možnost by byla kdyby to do nějaké míry někdo převzal, ale to asi ego autorů nedovolí. Pak se taky můžou udělat nové zatrolene hry,věřím, že uživatelé by přešli i s obsahem, ale nový majitel by měl jistě vyšší komerční zájem a vše by bylo jen horší. Takže podle mě z toho není cesty ven, buďme za zh rádi:)
To, že by se tu v případné sbírce vybralo víc než 10000 je podle mě nereálné :)
Rád bych autorovi něco přispěl, i kdyby si třeba udělal wishlist s hrama, když nechce řešit účetnictví :) bitcoin se taky danit nemusí... :)

29.3.2019 19:58:57

ad robkin

... akorat spatny pocit, ze si nemuzou vzit dovolenou, rodit deti, byt nemocny. A pritom to delaji zadarmo.

To mne zase zvedlo ze židle.
Proč to na jiných serverech funguje. Funguje zastupitelnost nebo minimálně funguje to, že když admin bude rodit děti, odjíždí na dovolenou, bude se stěhovat, atd. tak dá dopředu vědět, že bude mimo, aby uživatelé věděli DOPŘEDU na čem jsou a ne že měsíc nevědí co se děje, jestli admin umřel a až po více jak měsíci se admin omlouvá, a vysvětluje co bylo.

29.3.2019 15:02:39

reklama

Ja to chapu jako prispevek na chod serveru. Jestli mate pocit, ze ty stranky bezi kdesi "ve vzduchoprazdnu" a ze ty vase obrazky (at schvalene nebo neschvalene) lezi na serverech nekde v tramtarii a ze to tam vsechno bezi zadarmo a ze domena se sama zaplati a datove prenosy se samy zaplati... Tak nezplati... a neni to zadarmo.

A jestli si nekdo mysli, ze to jsou penize, ktere zaplati 5 adminu na fulltime... tak ... nemam slov. Obsah serveru je udrzovan dobrovolniky, kteri z toho maji ... akorat spatny pocit, ze si nemuzou vzit dovolenou, rodit deti, byt nemocny. A pritom to delaji zadarmo. A nebo si snad nekdo mysli, ze by jim snad stacily 2 kliky denne pro nakrmeni tech aspon tech deti ? Nestaci a pochybuju, ze nekde stacit budou...

29.3.2019 14:50:07

dva kliky denne?

dva kliky denne? a preco? reklama neprekaza, ale silno pochybujem, ze sa vdaka nej skratia cakacie doby na preklady, ze sa skratia cakacie doby na obrazky, ze to pomoze k zastupovaniu adminov, ze skonci svojvôla pri schvalivani, ze to akýmkoľvek spôsobom pomôze nam uzivatelom..

29.3.2019 13:13:48

reklama

Bylo by lepsi, kdyby klik na tu reklamu otevrel v prohlizeci novou zalozku.

29.3.2019 11:21:57

Klasika

Je vtipné, že se objeví reklama (nic proti tomu) a k tomu ani čárka, prostě nic. Žádná informace o změně nebo do konce o nějaké kontextu té změny, tj. nějaká vize, další kroky atp...

A to je hlavní důvod, proč ten server po stránce administrace je v takovém stavu v jakém je. Bohužel.

29.3.2019 11:07:56

reklama

Nejdřív jsem si řikal, že by Fantasyobchod hodil reklamu do bazaru? To snad ne.. :)

Takový výkřik do tmy:
Ještě zavést mecenášství, ať má Zeus motivaci se tomu trochu víc věnovat a jedem :P (ale spíš mám pocit, že tou reklamou to končí..)

29.3.2019 09:45:42

Wow

Slyším praskání a cítím jak se chvěje půda pod nohama... LEDY SE HNULY :-O

A teď všichni povinně aspoň dva kliky denně ;)

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

29.3.2019 09:43:41

:)

Jsem si jí ani nevšimnul, než jsem si přečetl tvůj příspěvek :)

29.3.2019 09:40:06

placená reklama

že by se ledy pohnuly a došlo k prolomení tabu?

29.3.2019 09:03:49

Zeus

Já jsem to tu celé pročetl a mám základní postřeh: Jediný, kdo se nevyjádřil, je Zeus. Když nad tím přemýšlím, nepamatuju se, kdy jsem viděl naposledy nějaký jeho post, jestli vůbec někdy. Stále se tu mluví o jeho časovém deficitu a znám to sám, čas je prostě problém. Taky se hodně mluví o jeho zásluhách a jsou nepopiratelné a hodné síně slávy, o tom není pochyb.
Pak mi příjde, že tak nějak všichi víme, že současný model bude dříve či později problém. Nejdřív se mi líbila některá z verzí příspěvků a Špatňákovy nápady se taky zdály super, nicméně to jste solidně vyvrátili. Ve formě no-money a bez consiglieriho se to prostě musí obejít bez financí z čehokoliv. I tak mi přišlo, že je tu pár lidí, kteří by se do implemetace nového webu zapojili zadarmo a to jen a pouze pro komunitu. Trvalo by to možná dlouho a ne každý by to asi dělal od začátku do konce, ale jsem přesvědčen, že by to mohlo dojít zdárného konce. Nový web může běžet paralelně nad stejnými daty (spíš jejich kopií) jako starý, který poběží dokud se nevychytají mouchy novému, tedy až do Velkého Cvaku. Sám jsem programátor a přidal bych se. Deskovky miluju, tak i já můžu přispět něčím víc, než pár fotkama.
Pak jsem ale viděl také odkaz na odhad ceny domény a počet uživatelů a napadlo mě - vžyť tohle je dávno web, který by si zasloužil, aby se mu někdo věnoval na fulltime a aby potřeboval služby účetního. Že tu nejsou reklamy je pro někoho možná přínos, ale mě osobně by nevadily, kdyby byly dělané stějně s rozumem, jako na BGG. Popravdě BGG je jediný web, na kterém na reklamy skunečně klikám! Nenabízí mi věci, které jsem už koupil, nenutí mi nesmysly, které googlím, abych se přesvědčil většinou jen o jejich nesmyslnosti. Nabízí mi deskovky, KS kampaně na deskovky, případně něco přidruženého. Vadí Vám taková reklama? Zapněte si AdBlock. Za mě v pohodě. ZH jsou podle mého už dost širokou masou, aby mohla zajímat i samotné tuzemské vydavatele, kteří by to tu mohli využít k propagaci svých žhavých novinek. 27k uživatelů už je dost, nebo ne? A když už by se s tou monetizací začalo, a ten účetní už by v tom stejně jel, může se začít s nápady všeho druhu, od těch co tu padly, až po masivní tričkovou kampaň. Někdo by se přidal jako pravidelný mecenáš, někdo by přispěl jednorázově. Říct si o donate podle mě není ostuda.
Mno, tak jsem se rozpovídal a abych se dostal k jádru pudla. Bylo to hned na začátku. Kde je Zeus? Já chápu, že má jiných starostí dost, máme je všichni. Ale z téhle debaty mi přišlo, že je tu dost takových, kteří by se do toho rádi vrhli, jen kdyby jim někdo půjčil klíčky. Je to škoda. Tenhle web má potenciál, má komunitu, má tuny administrovaného obsahu, ale kapitán jako by seděl už nějaký ten pátek ve vaně a dával si Jin'n'tonix. A archa pluje jen tak vesmírem a vlastně neví kam. Já Dia neznám, takže vůbec netuším, co má s tímhle webem v úmyslu, vy kdo ho znáte, se ho prosím zeptejte. Myslím, že pokud by nechal alespoň pár jedinců spolupracovat i na současném kódu, mnohé by se zlepšilo. Na neuvěřitelnou složitost úprav jsem nezapomněl, ale dokud ten kód sám neuvidím, neuvěřím. I programátorské peklo z dílny Malajských inženýrů se dá rozšiřovat, vím to. Když se chce (nebo vám někdo dal nabídku, která se nedomítá), všechno jde. Chce Zeus nějak ZH rozvíjet a posouvat?

Ještě malá poznámka z diskuze: Opravdu mě vyděsilo, když si tu (po právu) stěžovali překladatelé. Tohle je podle mého velký vykřičník, který by měl být vidět i z Olympu. Tyhle lidi bychom si tu měli hýčkat, no ne?

Největší beďar na kráse: Povetšinou vídám na prvním místě diskusi. Nebylo by nejjedodušší udělat na sub-doméně (nebo jiné) fórum na standardním enginu? Umí to všechno, spousta jich je opensource a mezi ZH a ZHF nebude problém udělat fungující navigaci. Na straně fora ne, na straně ZH to bude sice strašně složité, ale šlo by to ;)

Jo, a vidíte ten metál, co mám pod avatarem? Jsem asi poslední mecenáš, ale vlastně jsem se Diovi sám vnutil a nenechal si to vymluvit. Kdyby se mecenášství dále propagovalo a fungovalo, bylo by nás určitě víc...

15.11.2018 18:54:51

Zpoplatnění

Nepročítal jsem celou diskuzi, ale když jste nakousli zpoplatnění a ještě tady padla nějaká čísla, tak já se to pokusím dát ještě do nějakých souvislostí. Deskofobie je financována fanoušky, na YT máme v současnosti 6 315 odběratelů, z nichž nás přímo finančně podporuje 71. Což znamená lehoulince přes jedno procento naší fan base a to jsme teď historicky v nejlepší finanční situaci za několik let nazpátek. Komunitní financování je obecně problematické a pochopitelně z pohledu zákonů čr se jedná o soustavnou podnikatelskou činnost, takže je potřeba mít živnosťák, vést učetnictví, platit daně a tak dále. Naprosto chápu Dia, že se mu do toho nechce, navíc by byl mnohem více zavázán a musel by se ZH věnovat o poznání více, než si může dovolit jako mecenáš dělající to pro komunitu zdarma.
________________________________
Šéfredaktor Deskofobie, čaroděj v CGE.

13.11.2018 10:30:12

Zeus a zpoplatnění

S Diem jsem se o tomto jednou bavil. Je pravda že tomu už nějaký rok je a teď může být vše jinak, ale tehdy říkal, že do zpoplatnění nechce jít v podstatě hlavně proto, že se mu nechce řešit účetnictví, daně atd. I proto se ukončil projekt mecenášů a zastavily snahy o inzerci od obchodů a vydavatelů. Co vím tak o ZH jako jeho hlavní práci taky uvažoval, ale poté co si udělal nějaký svůj výpočet tak by ho to prý neuživilo.

Správce katalogu her ZH, Recenzent Deskofobie, KDH Sluj

13.11.2018 10:10:24

@Jenikkozak

"Důvod, proč se Zeus k podobnému konceptu nerozhodl, nemusí tedy spočívat v tom, že by neměl dostatek odvahy ... "
Problém je ale v tom, že se Zeus nerozhodl k jakémukoliv konceptu.

12.11.2018 19:53:41

Vybíráme z aukcí

Summoner Wars: Války Vyvolávačů
Summoner Wars: Války Vyvolávačů
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>