Transgender diskuze

Pokračování z diskuze k Milostnému dopisu (https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/milostny-dopis-edice-2019-9545/diskuse/straz-preklad-23189/).
25.2.2020 21:30:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Robkin
K rozpoznani orientace ne.
Ze si kluci v mladsim skolnim veku hrajou spis s klukama a holky s holkama se muzes presvedcit na kazde zakladce.

28.2.2020 16:16:04

ok
Fakt jsem se nechtěl téhle debaty příliš účastnit, ale budiž

Asi nikdo nebude popírat, že transgender lidé existují (narozdíl od gender fluid, agender, demigender a jiných nesmyslů viz http://thepbhscloset.weebly.com/a-list-of-genders--sexualities-and-their-definitions.html). Ale nikdo mi nemůže namluvit, že je to normální stav člověka. Ano, troufám si říct, že lze nazvat něco jako normální člověk. Bezpochyby existují lidé, kteří se narodí s 6 prsty místo pěti, bez nohy, bez bradavek, pohlavních orgánů, s oběma, s více / méně zuby. Ale existuje něco jako normální člověk.
A lidé, kteří nejsou normální a tato nenormálnost snižuje kvalitu jejich života jako třeba transgenderismus, tak si samozřejmě zaslouží pomoc lidí jako je třeba Javaansee, aby byl ten jejich, co nejkvalitnější. Jistě, někdo může mít poruchu gender dysphoria, cítí se jako vetřelec ve vlastním těle a chce změnit identitu, tak prosím do toho. Ale u dospělých lidí, kde je ukončen vývoj, ne u dětí.
Z celého transgenderismu se stává politické téma a tam imho nepatří. Ať si ti lidé legálně změní pohlaví (nebo si ho nechají a změní pouze svůj zevnějšek), ať se přejmenují, ale je mi líto, druhým pohlavím se jednoduše nikdy nestanou. Trans žena dítě neporodí X trans muž ano (například). Ale nemohou vynucovat, že je okolí bude bezpodmínečně vnímat jako jejich trans pohlaví. Nejsem schopný se zamilovat nebo být fyzicky přitahován trans-ženou, protože to je pro mně stále muž. Myslím si, že není fér pokud trans žena v profesionálním sportu soutěží s biologickými ženami. Ono to rozdělení na mužský a ženský sport má asi nějaký význam (viz https://bit.ly/3ce5ykJ). A mnozí by mě kvůli tomu mohli nazvat transfóbem, že někomu upírám jeho práva nebo ho dehumanizuju. Ne, já jen říkám objektivní pravdu. Proč má být na tamponech napsáno, že je to výrobek pro ženy a trans? Abychom náhodou někoho neurazili? Může se mě někdo zlobit, že nepoznám, jakého pohlaví se osoba cítí? (viz https://youtu.be/Lb6OpRfyLFo). Proč mám tolerovat nebo nedej bože respektovat trans osobu, která chce v dámském kosmetickém salonu epilovat pytel?! - zní to jako vtip, ale až takhle daleko jsme se dostali (viz https://bit.ly/3ac8m00).
Transgenderismus je soukromá věc a soukromou by zůstat měla. Stejně jako sexuální orientace. Vždyť je úplně jedno kdo s kým spí (pokud je jejich vztah vzájemný ofc a mluvíme o dospělých lidech). Může mi být jedno, jestli je ministr vnitra gay / trans / černoch / asiat / běloch - hlavně že odvádí dobrou práci je pro svou práci kvalifikován (vztáhni na jakékoliv povolání). Nesmí se stát, že budeme glorifikovat něčí postavení a hodnotit jeho práci jen na základě jeho minoritní příslušnosti, namísto jeho kvalifikace (první černý prezident USA juhůůů, byl marnej a ekonomika USA za něj šla do hajzlu ale juhůůů byl černej jsme progresivní, v naší firmě bude šéfovat žena, není moc vůdčí typ, ale je to žena jsme progresivní, z pozice vyhodíme chlapa, kterej to zvládá skvěle, ale je bílej a je to chlap, takže zničme patriarchát!) aby ze mě někdo neudělal rasistu a sexistu - jsou to příklady a je to myšleno tak, že na pozici má být člověk dle svých schopností a ne barvy kůže nebo nadobí mezi nohama. Takže, ať máme i u nás prezidentku, nebo ať je prezidentem Dominik Feri, pokud budou za to jeho schopnosti stát.
A přes to všechno se můžu vrátit vlastně k původnímu problému a deskovým hrám. Je mi jedno, že v milostnym dopisu je strážná a kněz asiat a černej král nebo já nevím co ještě, jde o to, že to dohromady s ohledem na setting nedává smysl (ta strážná možná i jo). Třeba v Pandemicu je x povolání a jsou zobrazeny ve všech podobách a je to v pohodě, člověk se nad tím nepozastaví, protože to dneska už takhle funguje. Ale proč musí být v Arkham Horroru postava gay, nebo lesba? Jaký to má vliv na příběh hry, seznamují se tam postavy někde? Ne, bojují s kosmickým děsem, tak proč se tam musí nacpat jejich sexuální orientace? U hry jako Fog of love to má obrovský význam, u tabletop RPG hry to může být zajímavé koření hry. Ale to za chvíli budem hrát nejsušší eura, kde ve fluffu bude, že postavy jsou trans, gay a pak to bude stejně herně vypadat tak, že můj transfarmář se postaví na tohle poličko a vezme si dvě kostky surovin, které smění za tři. Hm, to můj herní zážitek vskutku obohacuje a pomáhá mi to v souznění s postavou...
Celá tahle politická korektnost, diverzita a inkluze všech nejminoritnějších minorit, hlavně abychom někoho neurazili a někoho nevyloučili ze společnosti a blabla je příšerná věc. Já jsem taky v minoritě vyznavačů extrémního metalu a v HMku neřvu, ať okamžitě vypnou to ohavný RnB a pustěj mi guttural slam, jinak si u nich nic nekoupím. A nevztekám se, že nevím, jestli moje postava při farmaření neposlouchá death metal, abych se s ní lépe sžil. :) Nemohl jsem si na závěr odpustit absurdní vtip, protože celá korektní kultura je absurdní vtip.

___
redaktor Deskofobie

28.2.2020 18:38:07

Yedle
Amen

28.2.2020 19:22:17

Jako mnozí
přede mnou, i já jsem se zapřísáhnul, že se do téhle debaty nezapojím. Ale nedá mi to. Nechci se přikláněl ani k jedné, ani k druhé straně, i když mi tvrzení, že kamínek po kamínku strne lavinu, až budou nakonec miliony teenagerů zmateně hledět do zrcadla a marně hledat svoje pravé pohlaví, přijde k smíchu. Musím říct, že mě dost překvapila intenzita, s jakou se podobné téma řeší na deskoherním fóru. Na jednu stranu mi přijde skvělé, že i tady jsou lidé ochotní řešit společenská témata. Na stranu druhou se nemůžu ubránit pocitu, že nejintenzivnejší odezvu mají vždy ty největší prkotiny a důležitá témata se upozadí. To, že je naše společnost určitým způsobem stále dekadentnější je asi pravda, ale beru to jako nevyhnutelnou součást rostoucí svobody a blahobytu - a to i historicky. Tisíckrát omílané " jak to dopadlo se starým Římem " může být pravda, nicméně si nemyslím, že úpadek říše zapříčinil fakt, že si Caesar s Brutem před osudným pichem mohli zajít na společnou masáž prostaty bez toho, aby je někdo veřejně popotahoval. Lidé obecně svoje svobody nezvládají a nejsou schopni respektovat druhé. Čím svobodnější společnost, tím víc možností pro ty, kdo ostatní respektovat nechtějí a podle obecného morálního konsenzu fungovat nehodlají. Včera měl premiéru snímek V síti ukazující reálný problém, který může poškodit duševní i sexuální vývoj desítek procent dospívajících dětí. Domácí násilí stále zažívá ohromné množství lidí a společnost má tendenci ho bagatelizovat. Ale co spolehlivě všechny zvedne že židle - když vedle něj do pisoaru močí někdo, kdo vypadá jako žena. Na závěr řečnická: není nakonec lepší věnovat energii opravdu důležitým tématům?

28.2.2020 19:39:25 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Ja jsem take jiz diskuzi venoval hodne casu, takze uz dale pokracovat nebudu.
Pokud by nekoho tema zajimalo mame na to peknou publikaci: Transsexualita: jeji diagnostika a lecba.
Jen bych chtel podotknout, ze pokud bych se s danym tematem blize neseznamil studiem, ale hlavne praxi, kdy jsem mel moznost spoustu tech lidi videt a slyset, tak bych mel mozna podobne nazory jako mnozi z vas.
Jenze ona ta realita ve skutecnosti neni tak strasna, ty lidi jdou o moc normalnejsi
nez se z medii muze zdat.
A za sebe rikam, zaplat pan buh, ze je ta lecba dostupna i pro deti.

28.2.2020 19:56:00

Jen dve reakce
Thealmighty: s tim pisoarem. Asi.bych nebyl pohorsen, kdyby vedle me na pisoaru mocila ve stoje trans zena. Naopak je trosku desivejsi, ze na damske zachody jde vizualne muž identifikujíci se jako zena a dozadujici se prava mocit na damskych zachodcich, protoze je prece zena.

Javanse: Translidem prave strasne škodí to zpolitizovani a zviditelnlvani deviantnich jedincu (viz epilace kouli). Je mi jasné, ze casto to jsou hluboce nestastni lide bojujici se svou identitou, ale na "lecbe" deti se vážně neschodneme. Lidem (jeste hur detem) s body integrity disorder, taky jen tak neumožníš si amputovat část tela...
___
redaktor Deskofobie

28.2.2020 20:16:35

Na odlehčení
Při pročítání nových příspěvků mi vyskočily 2 myšlenky (a neberte je prosím smrtelně vážně, byť jsou pravdivé).

1) Víte, že v 18. století byla růžová typicky mužskou barvou?

2) V Age of Conan jsou ženy surovina. Dnes, o 11 let později, by to asi neprošlo.

:)

7.3.2020 00:04:45

Transgender a sport
Mě pobavila diskuze, kterou vedl Pierce Morgan, tématem bylo, jestli je sport transgender osob ohrožením ženského sportu jako takového.
"Dobroser" tvrdil, že ve 21. století se sport musí přizpůsobit novým ideám společnosti.
Svět se v zadek obrací, chudáci holky v USA, které musí v 15ti závodit proti klukům, kteří se cítí být ženami a inkasují price money na dorostenských turnajích.

8.3.2020 14:11:14

...
Nějak se to tady uklidňuje… a to by byla velká škoda.
Ještě bych si chtěl přečíst pár osvícených názorů ????

Větu s ideami ignoruji, protože netuším, jaké jsou ideje a kam směřujeme.
Mě třeba přijde na hlavu ten nový “sport” ping pong s fotbalovým míčem. Někomu běžící ženo-muž. Takže ideje a směřování nechám odborníkům zde se již vyjadřivším…

No a budu hlavně reagovat na to poslední.
Na chvilku zavřete oči a zamyslete se nad tím, co píšete.

Představte si, že jste se opravdu narodili s nějakou odchylkou. Kratší noha, penis místo vaginy, atd.
Ale moc byste si přáli dělat věc, kterou milujete. Jste odchylkou ve světě, kde je vše nastaveno straight a většina je normální (Co je to normální?).
Můžete mít díky tomu psychické problémy, atd.

Čím větší máme dnes možnosti, tím vice se přizpůsobujeme my, okolí nám a tak dále.
Já hraji a soucduji volejbal. A někteří chlapi jsou o dvě hlavy vyšší. Protože jim genetika nadělila trochu vice. Jak je možné, že nejsou velcí jako já v průměrné výšce 180cm. To je tak nefér. (Založím hnutí proti velkým lidem a odnož volejbalu podle výšky…)

Ad atletika. Nevím, nemám přehled. Nicméně bych nechtěl projít změnou pohlaví a vším, co s tím souvisí. Nezávidím hormonální léčbu a asi i bolest.
A pokud to ti lidi dělají kvůli tomu, že pak vyhrají obrovské prachy při závodech, tak teda čumím.
(Máte taky možnost, kluci tady /wink /wink)

Tož tak to jsem vám chtěl napsat.

17.3.2020 11:38:06 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Mužatky byly v atletice odjakživa, tak bych se z toho nesnažil vyvodit závěry o směřování společnosti. Podívejte se na fotky Kratochvílové v plné síle a řekněte mi, že není víc chlap, než půlka z nás. A to je 40 let zpátky.

25.3.2020 23:59:18

Leech
To je vtip? Admina na ZH dělá regulerní troll. Začít příspěvek jako ty je regulerní provokace ke konfrotnaci.
___
redaktor Deskofobie

26.3.2020 07:38:25

Yedle
Inu jak začít, když jsou tu některé názory tak obskurní, že nelze netrolovat.

Jedno jsem si ovšem uvědomil. A to, že je společnost názorově rozdělená a navíc, že druhá strana v podstatě ignoruje názor té druhé, sic je v něm zaháčkovaná.

Nechci tě škatulkovat, ale v podstatě jsi ani nereagoval na obsah (zřejmě tě nezajímá či se s ním neztotožňuješ a tudíž - ignore) a rovnou jsi šel trolovi po krku ;)

A ještě úplně na začátek. Někde mi tu bylo nepřímo vyhrožováno hromadným znásilněním horníky na karvinsku.
Tož v take zemi chcy žyt ;) (proto to trololo)

20.5.2020 14:09:45

TheAllmighty
Nu jistě sám cítíš ten rozpor.

Zajímavé je, že se tehdy cíleně vyráběly testosteronové mužatky. A nikdo tehdy hystericky nevyřvával a fandil u telky.

Teď si chce nějaký, řekněme ztracený jedinec zlepšit pocit a vůbec život, protože je prostě ve špatném těle. A kvůli tomu bude tu vyřvávat hromada netolerantních hysterek...
...kteří se nechají pomalu zbavovat svobody, ale na tu jejich "tradiční rodinu" jim nesmí nikdo sáhnout.

Směšné...

20.5.2020 14:14:38

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

20.5.2020 16:14:16

Zakončení
Do této diskuze jsem vstupoval jako obyčejná osoba.

Nicméně bych nerad snižoval kredit adminů. A proto se omlouvám za konfrontační tón a budu rád, když si přečtete zbytek textů, ve kterých už nikomu neubližuji a nesnažím se urazit.

20.5.2020 20:52:35

Sila
Sila, trol-admin a este jeho vlastny prispevok "odporoval pravidlům diskuse". Tak myslim, ze je to minimalne na zamyslenie...

20.5.2020 20:57:23 | Upraveno autorem (porovnej)

"Oficialni" vyjadreni
Ahoj,

jeste vecer jsem tuto krajne nevhodnou formu prezentace sveho nazoru Leechem interne resili a je dulezite rici, ze ji jednoznacne odsuzuji (nebudu mluvit za vsechny adminy, protoze ne vsichni se vyjadrili). Je samozrejme vice nez mrzute, ze svuj nazor takto nevhodne prezentoval jeden z administratoru.

Nicmene verim, ze jsme nakonec dosli ke shode a ze si Leech bude nadale davat vetsi pozor na to, jakym zpusobem sve nazory bude vyjadrovat. Protoze je jednoznacne nemozne a neudrzitelne, aby kterykoli z adminu porusoval psana i nepsana pravidla a hodnoty, ktere na Zatrolenych hrach chceme prosazovat. Kdybych tomu neveril, tak bych pristoupil samozrejme k razantnejsim krokum.

Zaverem bych chtel jen zduraznit, ze odsouzeni se jednoazne tyka jen a pouze formy, jakou svuj nazor prezentoval (a faktu, ze naprosto zbytecne svym nevhodnym postouchnutim obnovil jiz jednou vyhasly stepni pozar). A nikoli nazor jako takovy.

20.5.2020 22:42:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Ad celá diskuse
Vím, že to je mrtvá diskuse, ale přečtení obou diskusních vláken mě překvapuje, jak povrchní a neinformovaná byla. Novinky se můžou jít zahrabat, mám nový guilty pleasure: čtení několika (předpokládám) cis hetero bílých mužů, jak si vyměňujou názory na něco, čemu naprosto nerozumí, ale ohledně čeho se dokážou tak brutálně zapálit, že to vydá na tolik stránek diskuse, ve který padají argumenty "používám selský rozum" nebo "jedna známá povídala". To, že jsem tady zahlídl zpochybňování volebního práva žen, dehumanizování určitých skupin lidí nebo remcání na bezvýznamnost humanitních oborů mě jen přesvědčilo, že za a) lidi by si měli alespoň zkusit najít nějaký informace, než se k něčemu vyjádří (a ideálně, aby ty informace nebyly jen z vyjádření Dana Vávry nebo Jordana Petersona), b) lidi by si měli rozmyslet, jestli to, co chtějí říct, jen nerozšiřuje nějakej stereotyp a měli by pochopit, když ho někdo bude považovat za škodlivej a za c) jak je důležitý, aby diskuse byla moderovaná.

Narozdíl od části lidí si nemyslim, že tohle téma do deskovek nepatří. Dokud totiž jen snaha je do světa deskovek zahrnout setká s takovouhle toxickou a středověkou odezvou, bez toho, aby daná témata někomu ubližovala, tak je krásně vidět, jak je tohle zahrnutí potřeba. Když si někdo nedokáže "rozšířit obzory" sám, tak je fajn, že ho k tomu třeba přivedou deskovky.

16.11.2020 14:13:18

Vybíráme z Bazaru

Ostrov dinosaurů: Hoď a kroť
Ostrov dinosaurů: Hoď a kroť
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas