Sběratelství všech podob

Docela by mě zajímalo, jestli jste sbíraly už něco před tím než jste začaly hrát a začaly se vám hromadit doma hry.

Já jako malý jsem začal obaly od nanunuků, pak známky. Z přibývajícím věkem jsem tyto sběratelské vášně opustil a začal sbírat pivní tácky. Mám jich doma opravdu hodně! Ale teď už se věnuji jen hraní her.

A co vy? Najdou se v řadách zatrolenců taky nějací sběratele??

:-D

A je pravda, že mužská část populace jsou sběratelé a ženská část ne? Někde jsem to kdysi dávno slyšel!
22.2.2010 13:55:19

Zberateľstvo
Zbieral som snáď všetko - tetovačky zo žuvačiek, nálepky zo žuvačiek a proste všetko zo žuvačiek vrátane obalov (pedro, rekordy sveta), mince, známky, nálepky, Cčka, bankovky, telefónne karty, časopisy, komixy, no proste všetko. Dnes už nezbieram nič, hry si kupujem na hranie.

22.2.2010 14:48:29

Sberatelstvi
Já jsem asi před hrami nic jiného nesbíral. Možná jako malý takový ty lutry:),hokejový kartičky,pogy,známky, ale nevím jestli se to počítá.:))

22.2.2010 14:56:34

sběratelství
S hrůzou jsem nedávno zjistila, že s přítelem sbíráme sloníky z medvídka Blbečka (Pů). Už máme 2x 65cm slonisko, 3x 43cm slonisko a 2x malinký 15cm sloníky.
Přítel se rozhodl, že sloníky na Aukru nikdo nechce a tak aby nebyly smutný, musíme si je koupit my.

PS: prosím, kdo máte zájem o skoro metrového sloníka Fufíka - je na aukru za 500,- + pošta
zmanenalo by to pro mě moc, třeba už jenom to, že bych si měla v pokoji kam sednout nebo rozložit hru .-)

22.2.2010 15:06:10

sbírky
začal jsem známkama, následně krabičky od cigaret, které jsem nedávno spálil, protože byly prázdné a já měl takovou chuť na aspoň jednoho práska. Má největší sbírka, co jsem měl, byly "románové sešity" od G.F.Ungera od 1. až po 300. možná víc,a dlaší serie tohoto autora, četl jsem jich jenom prvních 50,pak se začala témata opakovat, ale sbírka je sbírka:) tato padla za oběť loňské rekonstrukci a naběhnutí nekompetentních osob(matka a přítelkyně) do prostorů skladu a upálení nebohé sbírky společně s starým nábytkem. Přišel jsem pozdě.
Jak je vidět, všechny mé sbírky byly zpopelněny, asi tradice rodu:)
hry ale nedám!!!

22.2.2010 15:50:00

sbírka
Ehm, už jsem to tu psal v jiníém auditku, ale sbíral jsem časopisy Gól. Mám ve sklepě kufr narvaný výtisky z let 1980-1987. Bojím se ho otevřít a mám ho připravený až budu v důchodu :)

22.2.2010 16:19:50

zbierka
Zamladi som zbieral znamky, teraz som presedlal na mince. Obehove mince CSR, CSSR, CR, SR od 1918 az dodnes. Mam ich uz nazbierane cca na 80% :)

Vzhladom k mojmu zarobku som sa ale radsej hry rozhodol nezbierat :))

22.2.2010 16:56:39

sbírka
Jako malý jsem sbíral známky a mince, pak přišel Doomtrooper, Warhammer a Warhammer 40k, aktuálně sbírám deskové hry, knihy a dlažební kostky ze zahraničních velkých měst.

22.2.2010 17:45:52

začalo to asi céčkama
vzápětí numizmatika - té jsem se nezbavil dodnes. občas nějaká ta bankovka či zajímavost...
modely vojáčku /hry jako D&D, A&A, dreamblade... nebo bojové techniky.
ale hlavně mince. to je moje, to mám rád /a z části mě to snad i živí :D

22.2.2010 18:34:26

to Voloda
Jeeej, dalsi numizmatik :) A akoze zivi? Ty mas antikvariat? ;)
Inak ma napadlo, keby sa mali zbierat hry podla zasad zberatelstva, cize napr. zbierka vsetkych hier od FFG, alebo zbierka hier od R.Kniziu, alebo iba napr. kooperativne hry ci hry pre 2-4 hracov, to by bol celkom des :)) .. i ked v zberatelstve ide prave o toto. Co vy na to?

22.2.2010 19:00:19

PJ

Sbírání, sbírání, to nám úsměv zachrání...
No, vždycky jsem se pro nějakou sbírku nadchl a pak zase rychle vychladl. Byly to jízdenky, dřívka od nanuků, hrací karty, Doomtrooper, Magic: Portal...
Teď jsou to především deskovky, to mě nadchlo tak, že už mě to asi nikdy nepustí.
Jinak jsem takový posesivní: jak se mně něco líbí, tak to "musím" mít. Miluji věci s "funkcí", věci, co zprostředkují zážitek. Tedy nejen hry, ale i knihy, desky, filmy... tyto věci skutečně rád hromadím :-)

22.2.2010 19:04:47

pj - taky rád hromadím...
ale mám už zákaz, dokaď nebude větší byt...

lapo - ne, nato nemám čas, to je tak do důchodu :D teď jen občas něco okrem nákupu i (výhodně) prodám... hlavně mince mimo můj primární zájem (1848-1918)

22.2.2010 20:39:31

Puky a Čtyřlístky
Já sbírám hokejové puky. Pak mám doma taky velmi slušnou sbírku Čtyřlístků :-)

23.2.2010 00:29:40

Sbirani
Na zakladce znamky a vicka od piva, pak jsem po pradedovi podedil sbirku minci a tu se snazim pomalu rozsirovat:)

23.2.2010 01:03:15

anekene
kecas :D a co konkretne sbiras? :)

23.2.2010 07:41:51

Vybíráme z Bazaru

Zakázaná poušť - kooperativní hra
Zakázaná poušť - kooperativní hra
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 10 hodin

Offcanvas