Pátram po názve hry

zdravím vás 
mám na vás jednu možno trochu netradičnú prosbu. Už naozaj extrémne dlho sa snažím zistiť ako sa volá-la jedna hra ktorú som hral veľa veľa rokov dozadu (asi 15+?) a za žiadnu cenu na to nedokážem prísť. A tak som si povedal že to skúsim tu na Zatrolenkach že možno motyka vystrelí a niekto z vás ma zachráni od tohoto rozum-žerúceho problému dokiaľ sa zo mňa nestane zombie:). Ale nemyslite si že to bude ľahké. nakoľko som tu hru hral naozaj dávno a iba jeden x tak ako indície vám viem ponúknuť len moje veľmi matné opisy toho ako hra vypadala a pár drobností z toho ako sa hrala. Dúfam že vám to bude stačiť lebo mne to nestačilo a opakovane po tej hre pátram už aspoň 5rokov. takže poďme na ten môj úžasný opis: Takže hra mala naozaj veľkú krabicu a veľkú veľkú hraciu dosku. Doska znazornovala vesmír.. takže na nej boli zobrazené (dá sa povedať že grafický pekné) planéty(a farebne odlisene sektory) rôznych veľkostí. planéty boli delené na niekoľko sektorov/políčok (väčšie mali samozrejme viac polí ako malé). hráč mal k dispozícii pár typov jednotiek (plastových) ak si dobre pamätám tak to bolo 2xpozemne, 2x raketky/lode a tuším ešte jednu vecsiu vesmírnu loď. pozemné jednotky fungovali tak že jedna útočila na povrchu planéty a druhá bola viac-menej obranná lebo útočila z planéty na orbit na prilietajuce lode. lode boli bojové a transportéry. bojový systém bol kockovy. hádzalo sa viacstennymi kockami (koľko to už nepamätám) a výsledok sa vyhodnocovali podľa tabuľky. je to málo? nuž viac toho nemám :). už môžem len doplniť že ako dvaja prvohraci a skúsený majiteľ sme hru dohrali za cca 4-5h. viac už naozaj nemám :/. tak len dúfam že po tomto mojom epickom popise niekomu zasvieti povestná žiarovka a spomenie si že ju hral alebo nebodaj má doma a že sa volá....  

každopádne vás zdravím a prajem pekný deň, týždeň,mesiac.. proste nech sa vám darí. 
držte sa a veľa super hier do budúcna

MameeLUCK

7.3.2022 14:47:05

V podstate popisujes Twilight Imperium.. mrkni se na fotky prvni edice jestli je to ono

7.3.2022 14:59:01

A to já si myslím, že popisuje Starcraft: The Board Game.

https://boardgamegeek.com/image/235089/starcraft-board-game

7.3.2022 16:10:28

TIcko to neni. Už len tým že TIcko má hernú plochu skladanu z Geča dielov. Toto bola veľká veľká veľká kuracia plocha v jednom kuse (možno tým že bola taká veľká tak zložená z dvoch veľkých -to už si nepamätám ale je to dosť možné)

7.3.2022 16:12:38

M

Anebo Buck Rogers?
https://boardgamegeek.com/image/3045037/buck-rogers-battle-25th-century-game

7.3.2022 17:13:36

Vypadá to na toho Buck-a Rogers-a idem si to trochu lepšie skontrolovať ale zdá sa že je to ono :)… Dakujeeeeeeem

7.3.2022 18:51:52

Vybíráme z Bazaru

3 Ring Circus
3 Ring Circus
Akt. cena: 570 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas