Neznáte název?

Ahoj, před pár dny mi kamarád říká: Jako malej jsem měl knihu, kterou jsem četl a byla to vlastně hra. Při čtení jednotlivých stránek jsem se rozhodoval a pak jsem musel dle mého rozhodnutí skočit na uvedenou stranu knihy. Takto se odvíjel příběh.

Nezná někdo název? Nevíte, o kterou knihu se jedná? Předem děkuji
18.1.2021 09:46:26

Téma?
A nevíš, na jaké téma ta kniha byla? Byla to detektivka, fantasy, nebo něco jiného? Protože gamebooků je docela dost a z takhle obecného popisu asi nikdo nepozná, co by to mohlo být.
Můžeš se podívat na heslo gamebook na wikipedii, tam je pár příkladů, třeba ti to pomůže.

18.1.2021 09:55:11 | Upraveno autorem (porovnej)

případně koukni do vlákna,
které je hned pod tímto...

https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/ostatni-temata-6/gamebooky-18059/

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

18.1.2021 10:05:20

Gamebooky
Z toho, co bylo rozšířené u nás bych tipoval, že to bylo něco z cyklu Fighting Fantasy od Livinstona a Jacksona. Zkus kouknout na Labyrint smrti a podobné.

Pak mě napadá ještě série Lone Wolf, ale ty u nás nebyly tak běžné.

18.1.2021 10:07:25

REBO - dobrodružná věda
REBO vydávalo dobrodružnou matematiku/vědu, ale kolem 2013, takže kamaráda se to netýká. Teď jsem koukala že mají historii. Tohle se nám otočilo doma, něco půjčené, něco z knihovny, něco koupené
Dobrodružství v Amazonii: Dobrodružná věda
Hrůzyplný lunapark: Dobrodružná věda
Muzeum záhad: Dobrodružná matematika
Planeta hádanek: Dobrodružná matematika
Strašidelný zámek: Dobrodružná matematika

18.1.2021 10:45:39

děkuji
Díky moc všem za rady. Je to tu přesně řešeno, jedná se o heslo gamebook, což jsem netušil. Všechny gamebooky vypadají lákavě, jen se téměř nedají sehnat. Páral jsem a téměř všude nejdou skladem. Je to škoda. Na bazaru také nejsou k sehnaní. Safra

18.1.2021 12:46:24

komiksy
Rexhry/Planeta Her teď mají novou řadu gamebook-komiksů. Neměl jsem je v ruce, takže podobnost se staršími knihami neposoudím, ale koncepčně by to mělo být totéž.

18.1.2021 13:57:19

Livingstone
Knihy ze série Fighting Fantasy (Jackson-Livingstone) se dost často objevují na FB tady ve skupině: https://www.facebook.com/groups/342299369309860
zrovna 16.ledna tam někdo dával celou sérii, dokonce to nabízí dva.
Existuje na FB pak přímo i skupina, co se na ně zaměřuje.
Podle mě ale cena některých dílů Livingstona absolutně neodpovídá kvalitě těch textu, vyšplhalo to nahoru, protože "sbírková záležitost" a některých dílů vyšlo málo kusů.

Existují i další dokonce i původní gamebooky, pokud se nepletu, O poklad krále Reginalda a O Norikovi. Plus ted je vydávají i další, často nezávislí tvůrci.

Velmi dobrý gamebook je pak od Mytága Rytíř temného slunce a nebo celý cyklus LoneWolfa.
A koukám, že toho Jacksona dokonce 1. díl vydali znovu :-)

18.1.2021 14:20:34

Fantasyobchod.cz

Neco maji

18.1.2021 14:25:22

Můžeš si je i půjčit
Třeba u nás v Městské knihovně v Praze, která je však teď kvůli c-19 zavřená, se dají půjčit gamebooky ze série Lone Wolf. Já zrovna na podzim si půjčil první díl, když jsem si na něj nostalgicky vzpomněl, že jsme to v devadesátkách hráli. (3x mě tam pak do půl hodiny zabili, tak jsem to po měsíci zase vrátil :D ).

link: https://search.mlp.cz/cz/?query=lone+wolf&kde=all#/c_s_ol=kde-eq:all-amp:query-eq:lone%20wolf
- - -
Deskové, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

18.1.2021 14:37:31

PJ

terdzek
Já mám kompletní Lone Wolfa první vydání a pár knih z nové série. Lepší fantasy gamebooky neznám. Pokud máš zájem, pošli mně SZ.

18.1.2021 17:17:44

Vybíráme z Bazaru

Hra Vesmirna agentura
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas