Six

Která byla první?

Zdravím, chtěl by jsem se zeptat která z deskových her měla jako první princip hraní hráčů proti samotné hře? Rád bych věděl ze které hry tím pádem potom vychází Arkham horror, Andor a podobné.
7.12.2014 19:03:48

Kooperativní hry
Zajímavá otázka... nevím to ještě přesně, ale schválně si to dohledám. Podle tetičky wikipedie to byly hry scotland yard (u nás fantom) a Arkham horror, kterej byl pak předělanej do té verze kterou známe dnes... ale určitě ta historie bude sahat mnohem hlouběji než do počátku osmdesátých let minulého století... boardgamegeek by měl mít odpověď

7.12.2014 19:36:53

Six

Chmmm
Zní to zajímavě a fantoma i arkham zkusím jen bych chtěl vyzkoušet i pramáti tehlech všech a porovnat případné změny nebo zjistit jak to vlastně vypadalo na začátku :) bylo by to určitě fajn :)

10.12.2014 09:23:16

...
zároveň je tam napsáno, že vlastně dříve byly ty hry čistě třeba edukativní a asi nebyly určené na běžnou distribuci a dnes je už zřejmě neseženeš

10.12.2014 12:18:27

...
Ta otázka je ale nádherná... Já sem to nikdy nestudovala, ale myslela jsem si to o Arkhamu. Ostatně za sebe doporučuji. A z novějších her, když tu byl zmíněn prapůvodní Fantom, tak je v pěkném hábitu a adrenalinovém stylu Fury of Drákula. To je fajnovečka. Prostě vytuněný fantom...

12.12.2014 17:50:56

Drakula
Konkretne s touhle hrou jsme tvrde narazili a jeden hrac z nasi skupiny odmita jakykoliv naznak hiddenmovementsemicoop.

13.12.2014 21:05:42

jen taková technická:
Fantom (a ani Scotland Yard) nejsou hráči proti hře, ale více hráčů proti jednomu, což je princip použitý třeba i v klasických pen&paper RPG...
Vím, že jsem někde četl článek o předcích, od kterých se definují pojmy jako "AT" a "euro" (za eura tam bylo myslím Die Macher), ale jestli tam bylo něco i o kooperativkách, si nevybavím.

14.12.2014 15:35:19

...
Ano, ale myslím si, že kooperativní PRVEK to má a to dost silný... je však pravdou, že o ČISTĚ kooperativní hru se nejedná, ale jako příklad a inspirace Scotland Yard sloužit mohl

14.12.2014 16:57:13

Six

...
Nemyslel jsem právě jeden hráč proti mnoha (nebo naopak) ale přímo hráči proti hře (tzn proti scénáři) koukal jsem na fantoma a to právě nemyslím... Nemyslím Co-op jako v descentu ale přímo jako v Arkhamu... A jestli byl Arkham první tak tim lépe :)

14.12.2014 19:22:21

Arkham
Asi vám je všem jasné, že "původní" Arkham Horror z roku 1987 se od toho současného dosti liší? :) Pokud by měl doma někdo původní verzi, rád se na ni podívám...

Viz http://boardgamegeek.com/boardgame/34/arkham-horror

26.3.2015 11:34:47

...
Nejstarší kooperativka je podle BGG wargame Kriegsspiel z roku 1824...

27.3.2015 07:44:20

Vybíráme z Bazaru

Sea Sim
Sea Sim
Akt. cena: 90 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas